Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért alakult ki egy ennyire...

Miért alakult ki egy ennyire rossz osztályközösség?

Figyelt kérdés

9.ben a legelején még nagyon gyerekes voltam, nem szerettem a dohányt és az alkoholt, nem álltam ki magamért és elkezdtek piszkálni, random felemelgettek, elállták az utamat, dobálták a tolltartómat, vízzel locsoltak.

Ekkor még minden hülyeségről beszélgetni akartak velem és állandóan elkérték a telefonomat, és persze akármit mondtam kinevettek.

Utána, amikor ez nem érdekelt nem is beszéltek velem és jóformán senki sem beszél a mai napig.

Sok mindent megcsináltam nekik, versenyekben vettem részt az osztály helyett, de ezt semmibe vették.

Ha volt véleményem azt nem mondhattam el, mert olyan hangosak voltak, hogy nem hallottak semmit, pedig a többiek véleményét érdekes meghallották.

Most is voltam/voltunk egy versenyen az ofő megkérdezte mi történt, én amíg összeszedtem a gondolataimat két ember elmondta, de amikor én el akartam mondani a többiek elkezdtek annyira hangosan beszélni, hogy csak ordítva legyen esélyem megszólalni, ha én bármilyen véleményt akarok mondani ezt mindig eljátsszák.

Na és hogyan legyenek így barátaim, ha mindent megtettem az osztályért, versenyeztem, tanultam, sportban mindig a lehető legjobbamat adtam, mindig fejlődni akartam és ok nélkül senkit sem piszkáltam.

Mégis mit tegyek, hogyan legyenek barátaim vagy maradjon az egész középiskola számomra egy kudarc, egy balul sikerült 5 év?

Máshol már meg tudod mutatni önmagam és ha bántanak első adandó alkalommal visszaszólok, de itt mintha teljesen más lenne, mintha terrorban lennék tartva.

Mostmár az van bennem, hogy emiatt elment a kedvem iskolába menni és nem azt érzem az iskolában, mint a való életben, mintha az iskola egy teljesen más, rossz világ lenne tele rossz emberekkel és az ellentétével angyallelkű Warcraft gamerekkel, átlagos emberek nincsenek.

Miért fordult meg ez a világ?

Miért kell órán ordítozni és a sok hülyeséget mondani?

Miért van az, hogy az összes dohányos egy lélek nélküli ember, aki nem tart tiszteletben másokat és, ha azon a 10-15 emberen kívül valaki dohányozni akarná már felháborodik és agresszív lesz és elküldi a francba?

Miért nem lehet hagyni a sok hülyeséget, órán csendben maradni és némelyik hülyeséget fent az osztályteremben kulturált hangnemben (néha egy vicc vagy hülyülés belefér) más dolgokat meg lent dohányozva megbeszélni?

Ez lenne az igazi és helyes.

Lehet az a baj, hogy olyan osztályba mentem, ami tele van fiúval és nincsenek vegyesen és fiúként túlságosan is vágyok a lányok társaságára meg arra, hogy szünetben milyen jó dolog lenne cigizni velük?

Bocsi, hogy hosszú lett, de leírtam az egész összképet, azt, hogy mi maradt ki és mi lyen düh volt bennem az öt év alatt.

Sértegetni, másokat bántani, becsmérelni, gyűlöletet kelteni, hergelni, provokálni nem állt szándékomban és a kérdés valós.

Férfi vagyok és a jövőben másik helyeken a lányokkal való cigizést bepótolom, a piszkálást már elmondtam mit teszek, a többi problémán meg a jövőben változtatok.


2020. márc. 5. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tehát végzős vagy. Kb 18-19. Akkor meg mit érdekelnek?


Eddigre leeshetett, hogy az osztályod többsége kretén. A következő néhány évben az is le fog esni, hogy az emberiség túlnyomó része, pozíciótól, életkortól, nemtől, vallástól, szakmától függetlenül KRETÉN.

Előbb-utóbb eljutsz oda mint az értelmes emberek túlnyomó része, hogy nincs kedved semmilyen közösségben haverkodni, erőltetett módon beszélgetést kezdeményezni, mert nyílvánvalóvá válik számodra is, hogy az emberek többségével teljesen felesleges foglalkozni.

Kicsinyes, egyszerű, érzelmeik (ösztöneik) által vezérelt hülyék, akik ezen felül nagyon változatos módokon lehetnek még idegesítőek.


Magad mögött hagyod a középiskolának nevezett gyermekmegőrzőt, és kész.

Ha van még erőd szopni 3-5 évet, akkor még elmész egyetemre is (ugyanolyan hülyék az emberek ott is, csak már a képük is nagy hozzá, bár az a hülye embereknek rendszerint amúgy is nagy).

Ha nincs erőd hozzá (nem szégyen, teljesen érthető hogy az ember kiég a biflázós iskolapad és hülyegyerekek kombinációja hatására), akkor mész munkát keresni.

A munka azért is jó, mert önbecsülést ad.

Hidd el, baromi jó érzés úgy élni, hogy hónap 10-én tudod hogy kapsz X ezernyi fizetést. Na persze egy mezei érettségi mára a nullához közelítő értéket hordoz, de nem írtad hogy lesz-e szakmád. Ha lesz, akkor örülj neki, mert már van egy stabil pont az életedben ahová nyúlhatsz.


Szóval röviden:

-A hozzád hasonló érzékenyebb, önfeláldozásra és egyenességre hajlamosabb embereket mindenhol fél perc alatt kiszagolják a nagypofájú műmájer kretének, és kikezdik (természetesen csapatba verődve, mint a hiénák).


-Ez előbb utóbb általános emberundorhoz vezet, vagy esetleg találsz valami kis közösséget (pl valami egyesületen belül) ahol a közös érdeklődés összehozhat értelmes emberekkel


-Nagy nehezen találhatsz párkapcsolatot, és abban élheted ki a szociális igényeidet. Igaz, nekem pont ez nyirta ki a kapcsolatomat, mert nagyon érzékeny voltam a párom hiányára (pl vitáztam vele ha 2 hétnél tovább nem találkoztunk, vagy mondjuk 3 napnál tovább nem írt nekem).

2020. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
69%
Ilyen idiótákkal ne barátkozz, ha kirekesztenek mást is a “szipatikus fiúk” közül akkor barátkozhatsz vele, vagy ha esetleg jön egy új osztálytársad akkor azzal. Majd meglátod mire vitted te és ők mire fogják..
2020. márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!