Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes rossz osztályközösség...

Érdemes rossz osztályközösség miatt elhagyni az iskolát?

Figyelt kérdés
Az osztályom néha szekál és kibeszél, én pedig már unom őket. A szak ami érdekel, csak ebben a városban van, és ahhoz hogy ugyanezt tanuljam, egy másik megyében lévő katolikus középiskolába kéne járnom, messze a családomtól, barátaimtól, és a barátomtól, akivel szinte együtt élek. Hetente egyszer látnám őket, ami kínkeserves lenne. A barátom azt mondja hogy azért mert pár lány szekál, még nem kéne itthagyni mindent és elmenekülni, meg hogy ő majd beszél velük, meg stb. de én nem akarom, csak eltűnni innen, és olyan helyre kerülni ahol a hátralevő két évben az osztályom nem szekál. Szerintetek?

2016. jún. 2. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a garancia, hogy a másik iskolában senki nem fog szekálni?
2016. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
89%

Miért szekálnak?

Ha a pasid beszél velük, szerinted változni fog bármi is? Komolyan veszik majd őt? Olaj lesz a tűzre.

Állj a sarkadra és állj ki magadért!

Mindig, minden közösségben lesz olyan, aki kibeszél, aki nem rokonszenves, ezt el kell fogadni. De meg kell tanulnod figyelmen kívül hagyni az ilyeneket és nem foglalkozni velük. Ráadásul, ha látják, hogy hidegen hagy a szekálás, idővel le is állnak róla.

Pár hülye miatt ne add fel az álmaidat...

2016. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Körülményeket nem tudom, de viszont a rossz közösség nem tesz jót a tanulmányodnak és lelkednek. Ha úgy érzed máshova szeretnél menni, te döntésed meg szüleidé.
2016. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes továbblépni.

Előbb azonban keressétek meg az igazgatót.

Mondd el neki min gondolkodsz, és miért.

2016. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
79%
Ne csinálj semmit.. türd el. Velem amikor átmentem az új sulimba, másfél éven keresztül annyira megaláztak, hogy nem tudtam mit csinálni, az osztályfőnöknek és az igazgatónak kellett szólnia a szüleimnek. Sokszor már öngyilkosságon gondolkoztam, de aztán mégsem tettem meg, mert csak pár évet kell velük kibírnom, és leléphetek VÉGRE.. kibirtam a másfél évet, de aztán minden kezdett változni. Jóba lettem mindenkivel (majdnem) és azóta is jóba vagyunk. Bár mostmár nem beszélünk annyit. (most ballagtunk el.. mindenki másik suliba ment).. ha akarsz beszélni erről, szíveseb beszélgetek veled.. mert tudom, milyen ez.. írj privit, ha beszélni akarsz. :)
2016. jún. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!