Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek miért változtatta...

Szerintetek miért változtatta meg a tanár a prózaírói versenyre írt prózámat?

Figyelt kérdés
Beadtam neki és mondta, hogy otthon átnézi és alakít rajta, ha kell. Erre hétfőn megmutatta és szinte 3 mondatot hagyott benne úgy, ahogy én írtam. Annyira más lett az egész szöveg, nem is bírtam felfogni, hogy ez az enyém volt. Nem szóltam róla, de végtelenül csalódott lettem. Már nem is leszek büszke, ha nyerek, mert az már nem az én alkotásom.

2020. márc. 15. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
A kiadandó könyveknek is nagyobb részt átírják a szerkesztők, mert hemzsegnek a hibáktól. Szóismétlések, ragismétlések, kötőszóhalmozás, egyeztetések félremenve, módosítószók rossz helyen, a helyesírásról nem is beszélve. Nem lehet ráengedni nyomdagépre olyan szövegeket. Hibátlanul írni nagyon kevés író tud.
2020. márc. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az elsővel. Kiadták a könyvem és a szerkesztő minden oldalon átírt valamit, ugyanezen indokból.


Olyan tényleg ritkán van, hogy valaki egy tökéleteset alkot és a szerkesztőnek hozzá se kelljen nyúlnia.


Nem kell emiatt szégyenkezni, a Te alkotásod, te dolgoztál vele és a tanár átalakítását vedd építő jellegű kritikának; nézd meg mit írt át mire, hogy tanulj belőle - a legközelebbi írásodnál hasznos lesz.


Ha nyersz, akkor pedig légy rá büszke.

2020. márc. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!