Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért csinálják ezt az osztály...

Miért csinálják ezt az osztályátsaim?

Figyelt kérdés

Tudom, karantén van. A kérdés akkorra vonatkozik, mikor nem volt, csak most teszem fel.

Dolgozatoknál ha megkérdezem őket, hogy ti tanultatok? mennyit tanultatok? (persze nem az egész osztályt, csak így a baráti kört)sokan azt mondják hogy nem/csak átolvasták és hasonló, ennek ellenére négyeseket,ötösöket írnak, és ezt olyan dolgozatoknál is mondják, amiknél pl pár óra tanulás szükséges, mert nehezebb, nem csak egy röpi.

Miért kell hazudni, miért nem lehet megmondani, hogy igen, leültem 1 vagy 2 órára hogy megtanuljam ?



2020. ápr. 13. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem csak egyféle módon lehet tanulni. Nálam is volt sokszor, hogy csak átnéztem és 4-es, 5-ös lett.
2020. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom. Reflex. Én is mindig ezt csináltam.
2020. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Mert ciki dolog okosnak lenni ilyenkor, és a strébereket mindig is kinézték maguk közül. Vagy pedig odafigyelnek órán, így nincs szükségük tanulásra, legfeljebb elolvassák újra még egyszer.
2020. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Mert beégne, hogy hülye ha azt mondaná tanultam 3 órát és a végén csak kettes lenne a dogája, vagy nem akar strébernek tűnni.
2020. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem azt akarják, hogy azt hidd róluk, nekik egy átolvasás is elegendő volt ahhoz, hogy megtanulják a feladott anyagokat, illetve hogy hülyének érezd magad, amiért velük ellentétben neked több órát rá kellett szánnod.
2020. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Valóban van ilyen hogy valahol ciki a tanulás. De az is igaz hogy sok esetben az ember a szorgalmas órai munkával, háziírással meg tudja érteni az anyagot, és 1-2 átolvasással simán megírni a dolgozatot. Vagy esetleg nem a dogák előtt tanulnak, hanem folyamatosanm óráról órára. (Ami egyébként tanulásmódszertanilag is bizonyított, hogy hatékonyabb)
2020. ápr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem biztos, hogy hazudnak. Vagy mondjuk van köztük egy, akinek elég, hogy figyel az órákon és megírja a házit. Aztán doga előtt esetleg még egyszer átolvassa. Utána viszont a másik gyerek, akit megkérdezel, nem akarja "lejjebb adni", és bár ő már lehet hogy tényleg tett energiát a készülésbe, de inkább letagadja, nehogy butának tűnjön.


Ezen kívül egy dolgozat nem csak azon múlik, hogy mennyit készültél. Ha stresszelsz, jobbára az se jut az eszedbe, amit rendesen megtanultál, míg ha jókedvű vagy, lehet, hogy az is előjön, amit három hete a tanár egy félmondatban elejtett csak.

2020. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, otthon az anyukájuknak biztos lehetsz benne, hogy azt mondják, napokig készültek a dolgozatra. A többség ezt csinálja.

A barátok előtt fontos kitűnni a tudással, tehetséggel, mert a jövőben is ez lesz az elvárt.

(A jelenséget egyébiránt kognitív torzításnak nevezik a szociálpszichológiában.)

2020. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

A nem vagy alig tanultam egyrészt megnyugtató érzés másnak. Vagyis nekem az volt, amikor bizonytalan voltam egy jogánál a tudásomban, hogy más is alig tanult.


Másrészt kicsit ciki bevallani, hogy egész éjszaka tanult valaki, mert akkor mindenféle buzgómócsingnak elhordják.


Harmadrészt van, aki kevés tanulással is jó jegyeketszerez.Pl nekem gimi másodikban a töri meg a kémia volt lyan, hogy egyszer átnéztem, aztán ötöst írtam, de pl irodalomra vagy föcire a belemet ki kellett tanulnom a jó jegyért.

2020. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
62%
Igazából nem tudom miert mondjak. De még en is suliba járok es ugyanezt valaszolom az ilyen kerdesre. Hogy nem tanultam sokat, vagy csak átneztem. Es mindig 4-5os lesz. De en ezt komolyan is gondolom, tehat nem tanulok órákat semmilyen dogára. Egyszerűen figyelek óran, vagy csak gyorsan megragad az anyag akar parszori atolvasas utan is. Meg a masik tenyleg az, hogy strébernek lenni kb mindenhol ciki es ha valóban tanulnak is csak nem akarjak hogy megtudd.
2020. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!