Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Honnan jön a mai iskolás...

Honnan jön a mai iskolás korosztálynak ez a "jogom van" mánia?

Figyelt kérdés

Én csak azt nem értem hogy a mai tinédzser korosztály hogyan jön ahhoz hogy "ilyen jogom - olyan jogom van, ehhez van joga, nem jogosan csinálja a tanár".

Imádom hirtelen minden gyerek jogász, ügyvéd és a legfelsőbb bíróság tagja egyben.

Miért kell az alapvető emberi normákat vagy kulturális/társadalmi hagyományokat felrúgni és azzal takarózni hogy "jogom van, nincs benne a házirendben hogy nem", valamelyik nap egy kis gimnazista a BTK-t hozta fel miért nem adhatnának házit.

Pár éve érettségiztem, tehát abszolút nem az idős banyatankos néni vagyok a buszmegállóból, de egyszerűen nem tudom elképzelni nekünk ehhez pofánk lett volna. Nekem se tetszett sokszor a klasszikus zenés koncert, de végigülte a legmakacsabb is relatíve csöndben nem pedig azzal vagdalózott hogy legálisan elmehet.



2020. ápr. 27. 23:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Öntudatukra ébredtek.
2020. ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
33%

Ezt nevelte beléjük a média. "Lyoguk van".


Kötelezettség szó pedig valami sátáni dolog.

2020. ápr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
60%
És neked ebből mi hátrányod származik, hogy valakik ki akarnak állni az elveik mellett; és ezt mondjuk esetleg próbálják jogi dolgokkal is alátámasztani? Pl lehet egy elv, hogy nem akar házit írni. És szerintem nem rossz, hogy kiáll magáért, és tehát ennek hangot is ad. Szóval szerintem ne rágódj ezen, ne aggódj ezmiatt. A saját dolgukat majd megoldják ők, ahogy tudják. Remélem azért normálisan, de csak ennyi. :) Szal nem értem, miért zavar az bárkit is, ha ők nem akarnak házit írni. Na jó, max a tanárt,hogy otthoni gyakorlásnak, de még őt se kéne.
2020. ápr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%
*szal hogy max a tanárt zavarja, hogy otthoni gyakorlásnak adta fel, és akkor a gyerek meg talált mondjuk jobb elfoglaltságot.
2020. ápr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%

A Te idődben bizonyára más volt, jobban tudtak hatni a kölykökre.

Nálunk demokratikus módon a tanár megkért minket hogy ha nem érdekel az óra üljünk ki a folyosóra, vagy be se jöjjünk, na ez sokszor így is volt.


De ugyanakkor nem is dobta hozzánk senki a kulcscsomót, nem ütötték a fejünket, mint némelyik helyen.

Mondjuk ezt betudhatjuk annak hogy cigányok voltunk, többségében magyar osztályban lehet történtek ilyenek, de tőlünk vissza is kapták volna, akár férfi vagy nő.

2020. ápr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát én negyven leszek nemsokára, de elég sok traumatikus élményem van az általános iskolából...gimnáziumból is.

A nagy példa statuálás, rendre nevelés mindig a gyengébb lúzereken történt, az igazi kemény diót, igazán rossz kölyköket akkor is leszarták, azt csinálhattak amit akartak.

Pl. volt egy mentálisan beteg diák, akit mindig bepörgettek a szünetben az igazi szemétládák, és a szerencsétlen végül neki ment mindenkinek. Akkoriban én is féltem tőle, mert nem értettem mi baja. Volt hogy maga alá ürített szorongás miatt, és a tanár mindenki előtt megszégyenítette, a csap alatt verte a fejét miközben eresztette rá a vizet.

De amikor az egyik lány (aki szintén nem volt a tanárok kedvence, mert lassú volt többek között) panaszkodott arról, hogy verték és lopnak tőle a nagyobbak konkrétan kiröhögték a tanárok, hogy oldja meg maga.

És ezek még az enyhébbek.

Tehát engem nem zavar, hogy mostani diákok ki tudnak magukért állni.

2020. ápr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%

#3:

Jól van, te kis forradalmár, akkor ezen az alapon minek jársz be az iskolába?

2020. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
21%

Azt tudjak mihez van joguk, de egy normalis gondolatuk sincs sok kamasznak.

Sajnos napi szinten talalkozok veluk, undorito amilyen stilusa van egy parnak. Jol szitualt, oltozott kamasz ugy beszel mint egy utolso alpari c... Hihetetlenek.

Volt, olyan hogy a sorban varakozo elotte levo embert szidott a bararjanak. Az elottuk levo inkabb kiallt a sorbol es kosarat lerakva kiment a boltbol. (Dundi csaj volt, de o mindig kedves volt velunk) azota nem lattam. De a kamaszokra raszollt valaki mit muvelnek, erre szabad velemeny nyilvanitas van, nekik ezt lehet.

Katonasag kellene nekik, es sokkl nagyobb szigor az iskolakban.

2020. ápr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
65%

Mi a bajod azzal,hogy ennek a generációnak van tartása?

A szolgalelkűség sokkal gázabb.

2020. ápr. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
38%
9es milyen tartásról és dzolgalelkűségről beszélsz? Ha mindenki ilyen volna szetinted tudna bármerre is haladni a világ ha senki nem fogadna el előírásokat, azt csinálna amit akarna? Jah, hogy csak neked szabadna így? Jah bocsi ezt nem tetted hozzá. Ez viszont nem így működik...
2020. ápr. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!