Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tegezzem vagy magázzam?

Palocz Imre kérdése:

Tegezzem vagy magázzam?

Figyelt kérdés

Most megyek középiskolába és az egyik tanárt (aki tanítani fog)

korábbról már ismerem, (egyik osztálytársam anyja) és ő is ismer engem. Most akkor az ismeretségünkre való tekintettel tegezzem, vagy a munkahelyére való tekintettel magázzam szerintetek?



#tanár #középiskola #ismerős #magázás #tegezzem #nutellás pirítós
2020. máj. 23. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen hasonló helyzetem. Sulin belül magáztam, kijöttünk onnantól meg tegeztem.
2020. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én magáznám, hacsak nem kéri, hogy tegezzem.
2020. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Hivatalosan, az iskolában magázd. Ha egyébként a magánéletben tegező viszonyban vagy vele, azaz Te őt tegezed, akkor a továbbiakban ezt csak szigorúan négyszemközt tedd meg.
2020. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Az iskolában mindenképpen magáznod kell. Kint pedig lehet tegeződni.

Engem is tanított általánosban anyukám legjobb barátnője, aki ismert születésem óta. Suliban így is szigorúan Csókolom, Ági néni volt, de ha kiléptünk a kapun, már tegeztem.

2020. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
önözd :)
2020. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes helyzet, de akiket ismerek, azok így oldották meg: egyik srác a saját apja osztályába járt, ő az apját "tanár úr"-nak szólította. Másik gyereket nagymamája tanította, ő sem tegezte a suliban. Viszont egyik osztálytársamnak anyja ugyanott tanított, ám bennünket pont nem. Ezért ő anyának szólította a suliban is, mert kifejezetten tanár-diák viszony sosem volt köztük.
2020. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tegátd, esetleg magezd - és a viccet félretéve, kérdezd meg tőle, amikor egyszer megkérdezi a folyosón, hogy hogy vagy.
2020. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tegádt = Tegázd
2020. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
50%
tegezd :)
2020. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a kapcsolat jellegétől is függ.


Lazább, ismerősi kapcsolatoknál, pl. ha tanárként a szomszéd gyereke lennél, akikkel kicsit több, mint köszönőviszonyban vagyok, és téged kisgyerek korodtól ismerlek, ezért tegeződünk (de csak köszönünk kb. egymásnak), - akkor ha ilyen esetben az iskolában a tanítványom lennél, akkor azt mondanám, hogy innentől kezdve magázz, és nem csak az iskolában, hanem a lépcsőházban is.


Ha viszont a rokonom vagy, esetleg legjobb barátom, barátnőm közeli rokona, akivel sűrűn találkozok, összejöveteleken, egyéb helyeken, nyaralásokon, akkor azt mondanám, hogy az iskolában, főleg tanítási órán magázz, privát helyzetekben pedig tegezz.


Azt viszont minden helyzetben elvárnám, hogy én legyek az, aki ezt a újfajta szituációt kezelje, és megmondja, hogy magázz vagy tegezz, mármint elvárnám, hogy te fogadd el, és ne vitatkozz vele. Ezért szerintem a legjobb, ha megkérdezed a tanárt, hogy ő mit szeretne, mert abból probléma biztos nem lesz.

2020. jún. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!