Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegezzem vagy magázzam a...

Tegezzem vagy magázzam a fogorvosom és az asszisztensét?

Figyelt kérdés
Évek óta hozzá járok, tehát már ismer, tudja a nevem is stb. Én mindig magáztam, mert azt gondoltam, hogy egy ilyen szituációban magázódni illik és úgy igazából nem lenne semmi alapja vagy oka annak, hogy tegeződjünk. Viszont ő tegez engem, már az új asszisztense is ugyanígy. Én gondolkoztam rajta, hogy most ezzel mi legyen, de igazából nem tudom. Mikor először voltam nála, akkor még gimis voltam, tehát akkor még ez is lehetett az oka, mert gyerek voltam. Most már 21 vagyok, máshol már magázni szoktak és így picit furcsa, hogy ő tegez. Én nem merem csak úgy visszategezni, mert nem biztos, hogy ez egy gesztus a részéről, hanem inkább csak megszokásból tegez szerintem. Viszont nekem ez egy kicsit kellemetlen vagy furcsa, kínos picit a szituáció. Amúgy ő kb. 10 évvel idősebb nálam (30-32 körüli), az asszisztense fiatalabb is, huszonéves.
2019. nov. 19. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%
Mi a kérdés?
2019. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi nem egyértelmű a kérdésben?
2019. nov. 19. 22:09
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mire szeretnél választ kapni, mi a kérdésed mondanivalója?
2019. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Magázás, hisz nem ajánlotta fel, hogy tegezd. Az, hogy fiatal, az egy dolog, nem jelent semmit ebben a helyzetben. Nem a barátja vagy, hanem a páciense.
2019. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha évek óta magázod, akkor miért pont most akarod tegezni?
2019. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nyugodtan tegezd vissza, ha ők is tegeznek.
2019. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
47 éves vagyok, és 20 éves korom óta járok a fogorvosomhoz. Ma már a 30 éves fia a fogorvosom. Ő mint fogorvos tegez engem, én ennek ellenére magázom. Nem ajámlotta fel a tegeződést, és tudom, a fogorvosom azért tegez, mert így megnyugtat. Szerintem vannak helyzetek, és szakmabeliek akiket nem illik tegezni amíg fel nem ajánlják.
2019. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát mivel gyerekkorod óta tegez, elég fura lenne ha egyszercsak magázódni kezdene, nem?
2019. nov. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De nekik is magázniuk kellene engem, nem? Ahogy hallom másokat magáznak, engem viszont tegeznek. Az asszisztense új, most látott először és ő is egyből letegezett. Ilyet sem illik, nem? Mármint szerintem is az lenne az evidens, hogy egy ilyen helyzetben magázódunk és én magázom is őket, mert nekem ez a természetes, viszont ők nem magáznak engem. Nekem ez így furcsa.
2019. nov. 19. 22:40
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

7-es, óriási tévedésben vagy: a fogorvosod nem azrt tegez, mert így megnyugtat - tájékoztatlak, hogy nem vagy már óvodás, meglett férfi vagy -, hanem azért, mert egy neveletlen bunkó!

Kérdező, nem volt gyerekszobája a fogorvosodnak, magáznia kéne, tisztelnie kéne benned a fizető ügyfelet. Kérdezz rá, hogy akkor most magázódtok vagy tegeződtök. Az asszisztenst simán visszategezheted, az ő tudományának nem jár ki alapból a magázódó tisztelet, ha ő tegez. Csendőrpertuba ne menj bele.

2019. nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!