Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kéne engem érdekeljen...

Miért kéne engem érdekeljen hogy a bankett „miattam“ lett drágább a többieknek? Így jártak ehhez mi közöm van?

Figyelt kérdés

Agyam eldobom. Osztályfőnök bankettet szervez. Úgy volt nem lesz mert minden zárva, de azóta minden kinyitott és mégis lesz.

A költsége fix, és minél többen mennek annál kevesebb az egy főre jutó ktg. Ez eddig evidens. Ha 30an mennek, csak X ft/fő, ha csak 10en, akkor 3x X ft /fő.

Ez oké.

Én meg nem megyek. nem is akartam ,de így meg hogy a II. félév a „semmiben“ telt, így meg pláne nem megyek.

És az of azzal idegesít hogy ha én megyek, akkor ezzel a többieknek teszem drágábbá. Ez önmagában így igaz, na de ez engem miért kéne érdekeljen?


Én nem megyek az egyszer biztos, ha a többiek mennek, akkor meg fizessenek. Ha kevesen mennek, magas lesz az egy főre eső ktg-de hát ez van. C«est la vie.


A kérdésem annyi lenne: miért is kéne engem érdekeljen hogy kinek mennyit kell fizetni? Fizessen ha menni akar. Ha sokallja akkor ne fizessen és ne menjen. nekem ehhez közöm?


(a trollok figyelmébe: osztályközösségre ebben a szituban apellálni késő. Az osztályközösség ha volt is ilyen, épp most szűnt meg-így ez nem érv)


2020. máj. 30. 21:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Mivel nem akarsz menni, valamivel szekálniuk kell.

Jogod van nem részt venni olyan programban, amiben nem akarsz, felnőtt ember lévén. Ha ezzel megdrágítod pár száz forinttal mások jegyét, az nem a te felelősséged. Ha így lett kitalálva a rendszer, ez a szabály, akkor viseljék el.


Önálló ember vagy, semmit nem kötelező csinálnod, amit előírnak. Ez csak a középiskolai légkör, később már nem lesz ilyen, nyugi.

2020. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
7%

En nem ugy latom ahogy elottem irtak!


Egy kozosseg tagja vagy/voltal. Bankett penz kozos, azt mindenkinek be kell fizetni ... utana persze donthetsz ugy, hogy nem mesz el de akkor te buktad a penzed, nem a tobbieknek kell a te reszedet is kifizetni.


Ez igy korrekt.

2020. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Így korrekt..engedd már el. Szard le
2020. máj. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 TheSoldier ***** válasza:
100%

Ne érdekeljen..

Ez nálunk melóban úgy megy,hogy előre megtervezzük hányan megyünk bulizni,és annyi felé osztjuk a költséget. Eszünkbe se jut azt b@sztatni aki nem jön..

2020. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Néked van igazad.
2020. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Mindenkinek a maga nyomora, hogy mennyire antiszoc, ezt akar szemedre is vethetnek.


De ettol fuggetlenul a koltsegek elosztasa nem a te felelosseged, ok mennek, ok szervezik, ha soknak talaljak, adjanak lejjebb az igenyekbol, ennyi.

2020. máj. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Igazad van, ahogy írják is.

Ettől függetlenül viszont kiderült rólad, hogy antiszociális ember vagy, és ezt a közösségben nem szeretik.

Ezen gondolkozz el legközelebb, és ha a határ közelében vagy (hogy megéri-e menned), akkor ez döntsön.

2020. máj. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Azért még nem lesz antioszociális valaki, mert nem szerette a középiskolás osztályát...
2020. máj. 31. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Én azt nem értem, hogy egyáltalán ennyire is miért foglalkoztat. Én is kihagytam amit csak lehetett, ez van, ha valakinek nem tetszik akkor nem tetszik. Ilyen esetben meg pláne nem fizetnék ha egyszer nekem semmi kedvem az egészhez.
2020. máj. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Ettől függetlenül viszont kiderült rólad, hogy antiszociális ember vagy, és ezt a közösségben nem szeretik."


Ajjajaj... és MELY közösség az ahol nem szeretik? Az osztályom? Hát az épp most szűnt meg létezni hiszen leérettségiztünk

2020. máj. 31. 09:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!