Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit árul el egy osztályközössé...

Mit árul el egy osztályközösségről hogy azért nem lesz érettségi utáni bankett mert nincs rá igény?

Figyelt kérdés

A bankett nem kerül megrendezésre mondhatni érdeklődés hiányában elmarad.

Uis a 25 fős osztály fele kapásból még 1 hónappal ezelőtt közölte hogy őt nem érdekli ő erre egy fillért nem fizet.

A maradék fele meg elvileg jött volna, de ahogy telt az idő ez is lemondta az is lemondta, és eljutottunk oda hogy hogy a 25ből maradt 5-6 ember aki jött volna.

Aztán az of lefújta az egészet azt mondta milyen bankett az ahol 5 ember van ott a 25ből, világ szégyene lenne, lefújva kész. Bankett nincs.


Mit árul el ez az egész egy osztályközösségről?


2019. jún. 24. 22:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Azt, hogy rossz.
2019. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Azt, hogy őszinték. Ha nincs bankett, az sokkal őszintébb, mint az, ha van, de már ott is csak a klikkesedés megy, az első pohár akármi után párás szemmel fogadkozik mindenki, hogy soha nem felejtik el egymást, ám ennek ellenére két óra múlva a csapat egyik fele tökrészeg, a másik lelépett (mondjuk azért, mert máshová mentek inni), két hét múlva meg csak kényszeredett vigyorgás mellett ismerik meg egymást az utcán. Vagy még úgy sem.
2019. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%

Én jó 30 éve végeztem a sulival, és nálunk sem volt bankett. Hasonló okok miatt. Fele osztályt nem érdekelte. De a másik azt mondta, hogy akkor is legyen. Az egyik osztálytársunk közölte, hogy nekik van egy nyaralójuk Cinkotán, ott legyen a bankett. Ott lehet bulizni, zenélni, senkit nem zavarunk majd vele. A belépő: mindenki hozzon valamit. Mert, hogy bográcsozás is lesz. Valaki hagymát, valaki kenyeret, valaki krumplit, valaki innivalót, valaki piát etc hozzon. Előre lebeszéltünk, hogy ki mit hozzon. Eljött a bankett napja, amikor közölte az osztálytárs, hogy a nyaraló lefújva, a szülők mégsem engedik. Ott álltunk vagy 20-am hagymával kenyérrel, krumplival, szalonnával, etc-- és nincs hely a bankettra. El is vette mindenki kedvét. Így mindenki ment a maga útjára. Ki haza, kik összeállva beültek egy bárba.

Eltelt 30 év. Még osztálytalálkozónk sem volt. Ha találkoztunk régi osztálytársakkal az a véletlen műve volt.

Így visszagondolva a mi osztályunk, és gyanítom, hogy a te osztályod is, nem volt egy összetartó osztály. Visszagondolva arra a 4 évre amit együtt töltöttünk, nem volt olyan, hogy egységesen együtt lettünk volna. Inkább csoportokra tömörültünk. Voltak akik 3-an jóban voltak, volt akinek csak 1 barátja volt, volt akinek egy sem. De egységes, összetartó osztály nem voltunk.

Nem veszítettem semmit mert kimaradt az életemből a bankett.

2019. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Azt, hogy normálisak. Az lenne fura, ha 30 ember imádná egymást. A suli olyan, mint a munkahely, nem barátkozni jársz oda. Vagy legalábbis nem mindenkivel.
2019. jún. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván, ha ismerném az osztályt, jobban tudnék ítélni. De szerintem csak ebből, hogy nem akar bankettet a nagy része, nem írnám le az osztályközösséget. A kapcsolatot nem feltétlen csak puccos, sokpénztbefizetős bankettekkel lehet tartani... nálunk is volt olyan osztály a suliban, akik nem tartottak bankettet, mert felesleges pénzszórásnak tartották, ahol általában a szolgáltató szar kaját bankett felárral ad, meg a tanárok kajáját sem akarták kifizetni, de a többség rendszeresen találkozott, bandázott.
2019. jún. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
64%

Első vagyok

6 éve érettségiztem és azóta minden évben találkozunk, van, hogy 2x is. Az osztály fele legalább eljön. Nem beszélek velük máskor, de ezek a találkozók nagyon jól sikerülnek.

Igen, ilyen is van.

2019. jún. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk se volt, a legtöbb osztálytársamat azóta se láttam, akit igen azzal is csak összefutottam az utcán. Még fb-n se keresek rájuk. Nem volt senkivel bajom, csak nem érdekelnek. Érettségi találkozónk se volt egy se.
2019. jún. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy hétköznapi emberek, akik nem családban érzik magukat odabent.


Ez kb már a munkahelyi csapatépítő kategória.


Mindenki letölti kötelességből a napi x órát, aztán jönnek a fontosabb dolgok.


Ez nem megvetendő.

2019. jún. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is furcsa Nálunk több bankett is volt és kb. mindenki eljött az osztályból. Jól is éreztük magunkat. Nyilván nem volt mindenki mindenkivel a legnagyobb barát, de ettől még mindenkinek volt társasága és összességében is azért jól kijöttünk.
2019. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk se volt. 18-an voltunk az osztályban. Mindenkinek megvolt a saját társasága osztályon belül. Az érettségi után is ezek a társaságok külön tartottak ünneplést. De szerintem nem is baj. :D Nem volt jó az osztályközösségünk. Ha valamit is szerveztünk, abból is mindig csak a vita volt, mert valakinek ez nem volt jó, másnak az, a harmadik már variált...
2019. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!