Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem hiszik el a tanáraim...

Miért nem hiszik el a tanáraim, hogy nem vagdosom magam és miért akarnak psichológushoz küldeni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értem. 9.-es vagyok és év eleje óta 3-4 tanár folyton azzal basztat, hogy jól vagyok-e, nincs-e valami baj, meg, hogy hagyjam abba hogy megcsonkítom magam.

Ez röhej. van egy közepesen kicsi macskám, aki kicsit vadabb, mint a többi és természetesen karmol, ezért vannak az alkarjaim tele karcolásokkal.


És látszik si rajtuk, hogy ezek nagyon nem vágások, csak egy szokásos macska karmolás. A bőr feszlíne meg van sértve és egy kicsit duzzadt az elején. ENNYI


És ezt minden alkalommal elmondom nekik teljesen nyugodtan, hogy dehát én nem vágom magam. (ilyenkor hülyének nézően mosolygok rájuk ,hogy érzékeltessem, hogy hagyjanak a gechibe) és folytatják ,hogy ez nem mentség arra, hogy ne tegyél amgadban kárt. És hogy nekik kötelességük minden ilyentől megóvni. Erre mondom: Oké, akkor odaadom a macskát, legyenek szívesek vigyázni rá egy évig. vegyenek neki alutasakosat, mert őnagysága csak azt eszi és gondozzák. Egyből át fognak kerülni a karmolások rólam a tanárnénikre.


De komolyan nem értem. Az első alkalommal, hogy azt mondtam nem vagdosom magam, hanem ezek mecskakarmolások abba kellene hagyniuk. Ez már zaklatás, ráadásul jogtalan!


2020. jún. 3. 21:35
 1/10 A kérdező kommentje:

És nem igaz, hogy tele vannak karcolásokkal, mert a legdurvább az volt, hogy a jobb alkaromon 4, baloldalt pedig 3 karmolás volt.

Ez egy ilyen kicsi macskánál ez tlejsen természetes. És ilyen fiatal korban angyon kis hegyesek a pici karmai, amiket nem tud olyan jól behúzni (halani folyton, hogy kaparja a parkettát futás közben)

2020. jún. 3. 21:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a szüleidnek!
2020. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jó, de most nem tudunk mit tenni... Egyetlenegy online órán vették észre, akkor is csak 1 tanár, de nem volt semmi különös, mert megmutattam a kis dögöt, aki hálistennek a kamerán keresztül pofozott meg, mert megnyomtam véletlen a pociját. Ott elhitte a tanár, de mondta, hogy majd erről beszélnem KELL vele.
2020. jún. 3. 21:45
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Hulye ge ci tanárok
2020. jún. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de bezzeg azzal aki tényleg problémákkal küzd és tényleg vagdossa magát azzal nem foglalkoznak :( láttam már olyat. HÁt nem karmolásnyomok voltak rajta. Nem értem mit látnak a tanárok ebben. A macskakarmolás az nem vágás. A vágás nem tűnik el 2 napon belül.
2020. jún. 3. 23:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóltál a szüleidnek?
2020. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Undoritoak a tanarok manapsag is.


Feljelentenem oket zaklatasert a szuleid helyebe.


Bevinnem porazon a macskat anyadek helyebe a tanarnak: huzza fel az inget es uljon az olebe a macska. 10-20 karmolas alatt le nem szednem rola..

2020. jún. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1. megneveled a nyomorult macskádat

2. szólsz a szüleidnek

3. elmész a pszichológushoz

4. az ott kapott véleményt a tanárnak megmutatod

5. Mindenki örül


Ha több tanár is azt látja rajtad, hogy valami bajod van, az nem véletlen, utána már csak következtetnek, esetleg tévesen, de igen, az a dolga, hogy megvédjen. Mindenki azért sír, hogy a túlterhelt tanárok nem foglalkoznak eleget a gyerekkel. Tessék, itt az ellenpélda.

2020. jún. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

de nem megyek el psichológushoz :D nem fogok tízezreket fizetni "ál" tünetek miatt amik nem is léteznek.

Így ne beszélj a macskámról, emrt még kölyök és vad, meg játszik. teljesen normális. fél éves

2020. jún. 4. 11:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Iskolapszichológus vagy mentál higiéniás szakember nincs esetleg a sulidban?

Ha lenne ilyen nálatok akkor lehet, hogy a tanárokkal is van kapcsolata és el tudja nekik mondani, hogy voltál nála és tényleg nem vagdosod magad.

Osztályfőnököd is azok között a tanárok között van, aki azt hiszi, hogy vagdosod magad? Ha nem, akkor neki is jelezheted, hogy jelezze a többi tanárnak, hogy nincsenek gondjaid és tényleg csak a macskád.

Ha ő is azok között a tanárok között van, akkor mond neki, hogy ajánlana pszichológust. Lehet, hogy van iskolapszichológus, csak te nem tudsz róla. Ő majd segít egy találkozót összehozni. Vagy ha nincs pszichológus megkérdezheted, hogy ajánljon TB-s gyerekpszichológus (szerintem kellene ilyennek lennie), mert nem tudsz fizetősre elmenni (ne azt mond, hogy nem fogsz rá pénzt kidobni, mert úgyse vagdosod magad).

Addig nem hiszem, hogy leszállnak rólad míg nem kapnak egy pszichológus általi szakvéleményt vagy nem lesz rajtad több karcolás.

Vagy a szüleidnek kellene a tanárokkal beszélnie, hátha ők megértetik velük (csak nehogy a tanárok olyan spekulációjuk legyen rólad, hogy meggyőzik a szüleidet és ők is rád szálljanak :/ )

2020. jún. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!