Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek megkérhetem a...

Szerintetek megkérhetem a tanárt, hogy hadd váltsam ki a feladatot valami mással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11. osztályos vagyok. Már mielőtt kitört ez a vírus helyzet, azelőtt is volt egy betegségem, de így a karantén alatt csak még rosszabb lett. Volt, hogy napokig nem tudtam felkelni, elvégezni a teendőimet, vagy ha fel tudtam kelni, akkor sem voltam túl jól. Így sajnos sok tárgyból elmaradásaim lettek. Köztük rajzból is, ahol a tanárunk két projektet adott fel, az egyik egy festmény újraalkotása, a másik pedig valamilyen meseszereplő megalkotása papírmaséból.

Na most, igazából én szeretem a rajzot, járok is külön rajzszakkörre, tehát a tanár ismer engem, jóban vagyunk. És ha jól lennék, akkor tetszenének ezek a feladatok, de most így az utolsó hajrában inkább az érettségi tárgyakra akarok koncentrálni, amennyire az állapotom engedi. Most kaptam gyógyszert, de egyelőre még nem hat, csak a mellékhatásaitól szenvedek.

Szóval arra gondoltam, hogy írok a tanárnak és megkérdezem, hogy nem írhatnék-e valami művtöris beadandót vagy nem rajzolhatok/festhetek valamit, mert ezeket könnyebben meg tudnám csinálni, mint a másik 2 kiadott feladatot, azokat nagyon időigényesnek és macerásnak találom.

Szerintetek hogy írjam ezt meg neki? Nagyon pofátlanság lenni ilyet kérni?



2020. jún. 4. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Dehogy lenne ,,pofátlanság". :) Ezt ugyanígy írd meg neki, ahogy nekünk leírtad. Kedvesen, tisztelettudóan.

,, Tisztelt Tanárnő/Tanár úr..." Eztán minden problémát, vagy hátráltató tényezőt, ami jelenleg fenn áll, leírsz neki. Ezt szerintem meg fogja érteni. :)

2020. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem lévő is írja. Normális ember teljesen megérti az indokaidat, nem kell szégyellned.
2020. jún. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Írtam a tanárnak és nagyon rendes volt, mondta hogy nem kell csinálnom semmit, foglalkozzak inkább a többi tárggyal. Köszi a biztatást! (:
2020. jún. 5. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs mit, sok sikert az érettségivel!


:)

2020. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!