Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 24 évesen mennétek mesterképzé...

24 évesen mennétek mesterképzésre, nappalira?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 00:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igen, pont így tettem. A mesterszakok többsége mellett nagyon jól lehet 25-30 órát dolgozni szerintem. Legalábbis nálam nappalin 3 napon voltak csak órák az első másfél évben, utána meg csak a konzultáció. Aztán utána bevállaltam estin még egy alapszakot.:D


A levelezőt sosem választanám, azért jött az esti. Nem adom oda a hétvégéimet és így jobban képben is vagyok az anyaggal.

2020. jún. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy a nappali képzés mellett fenn tudod-e tartani magad például lesz időd dolgozni mellette vagy szüleid vagy más hozzád közelállók eltartanak ameddig tart a képzésed. Hogyha az anyagi dolgok megoldottak akkor én szívesen mennék nappali képzésre is ennyi idősen. Arról nem is beszélve, hogy egyetemen nem létezik olyan, hogy túlkoros, mehetsz oda 18-100+ évesig bármikor, ráadásul pont a mester az amivel halasztani szokott az ember és később kezdi. Tanulni sosem szégyen és nem életkorhoz kötött.


Viszont ha úgy érzed inkább folytatnád levelezőn mert nincs kedved a nappalis tantervhez vagy így jobban tudsz mellette dolgozni akkor menj levelezőre, de pusztán az életkorod miatt ne válaszd ezt.


Látom a kommentjeidben, hogy az alap diplomáddal nem tudnál elhelyezkedni, szerintem ilyen esetben még jobban célszerű nappalira menni mert többféle diákkedvezményt tudsz igénybe venni, egyébként add be az önéletrajzodat mindenhova ami a szakmádhoz tartozó munka lenne és ha felvesznek passzíváltatharod az Msc-t, úgyhogy többféle lehetőséged van.


Sok sikert a tanulmányaidhoz!


22L

2020. jún. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%
Biztos, hogy nem mennék mesterre.
2020. jún. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Igen!

Levelezősre csak akkor, ha dolgozni kell, vagy dolgozni szeretnél a suli mellett főállásban, hogy eltartsd magad. De ha nem kell melózni, mert máshogy megoldod, akkor simán bevállalnám a nappalit. (Bár a levelezős sem rossz, csak más.) 24 évesen csak te érzed, hogy öreg vagy. Leszel majd 34, 44, stb. Akkor visszatekintve szemtelenül fiatalnak látod majd a 24 éveseket.

2020. jún. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

En 42 evesen megyek majd nappali kepzesre, es megcsak nem is mester!

Sose keso.

Aki beszol ezert az eretlen vagyis nem kell a velemenyekkel torodni.

2020. jún. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
86%
Én meg 24 évesen megyek alapképzésre. 28 leszek, mire végzek, de utána tervezem a mestert is. Soha nem késő.
2020. jún. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én mentem és nem bántam meg. Igazából 1,5 évet kellett "kibírni". Utána nyáron már dolgozni kezdtem. Az utolsó félév csak szakdolgozat konzultációból állt.

Próbáld összesűríteni és annyi tárgyat megcsinálni egyszerre, amennyit csak tudsz. Így picit rövidíthető. Nálunk nem volt levelező, de ha nálatok van, az is jó megoldás. Csak kell olyan munkahelyet találni, akik tolerálják a hiányodat.

2020. jún. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
92%

Én nem, de nem a kor miatt, hanem karrierépítési szempontokból. Levelezőn csinálnám munka mellett. Releváns szakmai tapasztalat gyűjtés + még egy diploma, ez elég csábító kombó a munkaerőpiacon.

Én így csináltam, 30 évesen messze nem én voltam a legidősebb az évfolyamon.

2020. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!