Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen másodévesen már...

Egyetemen másodévesen már sokkal nehezebb kollégiumba bekerülni, mint elsőévesen volt?

Figyelt kérdés
Elsőévesen kaptam kollégiumot, de félek, hogy másodévesen már nem lesz ilyen szerencsém.

2020. jún. 15. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van elég szociális pontod, akkor lesz helyed függetlenül attól, hogy melyik évfolyamra jársz.
2020. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy mi alapján dől el, mert ez változó... viszont szerintem alapvetően nem. Nálunk ez úgy működik, hogy a szociális részpontszámok döntik el, hogy kapsz-e kollégiumot vagy sem. Majd a tanulmányi eredménytől függ, hogy konkrétan melyik kollégiumban helyeznek el.
2020. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk pont hogy felsőbb évesen a könnyebb kolit kapni mert az elsősöknél csak a szoc. helyzet számít, a felsősöknél meg a tanulmányi eredmény is.
2020. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Hát pont hogy amiatt nehezebb

2020. jún. 15. 12:24
 5/8 Metionin ***** válasza:
Nekem amiatt könnyebb volt mert nem voltak tesóim de jó volt az átlagom. Elsőben szinte az összes helyet a nagycsaládból származók kapták meg. Ha szoc. alapon te jobban járnál, úgyis azt a pontszámot nézik amivel magasabb. Ha nem változott a szoc. helyzeted akkor úgyis megkapod.
2020. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok nagycsaládos. Tavaly épphogy elértem a ponthatárt, szóval kb nekem volt a legkevesebb pontom tanulmányi alapján. De a szociális helyzet miatt megkaptam.

Most 4 felett lett a súlyozott átlagom+ rossz a szociális helyzet.

De nem voltam benne szakkollégiumba meg HÖK-ben, semmi ilyesmiben. Így van esélyem megkapni?

2020. jún. 15. 18:46
 7/8 Metionin ***** válasza:

Aki egyszer megkapja szociális alapján, az megkapja máskor is. Nekem fordítva volt, kb. kidobtak otthonról de mivel oda voltam bejelentve így csak várólistáról vettek fel elsőben. Utána a jó átlagom miatt minden évben bekerültem, utolsó éven voltam csak szakkolis, annál annyi volt a kiváltság hogy választhattam kolit.

Szerintem a szoc. helyzettel és a 4 fölötti átlaggal simán megkapod.

2020. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ, ahova én járok, ott 6 kollégium van, ösztöndíjindex számít, de lehet szociális kérelmet is beadni. Elsőévesként a legjobba kerültem, második évben 2,4-es átlaggal a harmadik helyen megjelöltbe vettek fel.
2020. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!