Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók, másodévesek...

Orvostanhallgatók, másodévesek! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok, és most nagyon rámtört a félelem. Félek a másodévtől, félek, hogy nem tudom megcsinálni, hogy nem fogok tudni tanulni, vagy ha igen, nem lesz elég, vagy én nem leszek elég hozzá. Azzal próbáltam nyugtatni magam, hogy ha nem is sikerül, akkor sincs semmi, mert újra próbálom, vagy a legrosszabb esetben itt hagyom, de akkor meg attól félek, hogy elpocséklom az életemből ezeket az éveket. Mit tanácsoltok? Ugye nem lehetetlen megcsinálni, ugye azért van néha időtök kikapcsolni, ugye annyira nem kell beleőrülni a tanulásba, vagy nagyon nehéz?

2019. márc. 19. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem aki az első évet túléli annak már igen jó esélyei vannak. Nekem a bátyám végzett orvosit, kitűnővel és ennek ellenére elég aktív társadalmi élete volt :)
2019. márc. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináld! Mindig a következő hétre koncentrálj! "El fog múlni":D (mármint a félév, szép lassan, és akkor pihenhetsz:)) Fel a fejjel!
2019. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én most vagyok másodéves. Voltak szebb időszakaim is az életemnek,de csinálom,tanulok ezerrel. Sok,nagyon sok anyag van. De úgy vagyok vele,hogy ha csúszok,akkor csúszok. Nincs olyan extra életem mellette,sohasem volt,szóval nekem nem jár sok lemondással.:D

Ne add fel! Sokan megcsinálták már.:)

2019. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 22. 18:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne a másodévtől félj, mert van annál rosszabb is.

3. év, 4. évben farmakológia, meg az egész 6. év sokkal rosszabb, mint a 2. év.

2019. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3.év miért rosszabb?4.évben gyógyszertan szigorlat durvább,mint maga a 2.év?
2019. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig pont a negyedévről mondják, hogy a legjobb, mert akkor elvileg elég a farmakot tanulni minden héten, ill. az ötödiket sem mondják annyira vészesnek. Hatodéven pedig legalább már közel vagy az orvosláshoz.
2019. márc. 22. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy nem lett könyebb, csak más lett, érdekesebb lett. Másodéven kifejezetten szeretnek szopatni a tanárok, később már több a rendes vizsgáztató. Viszont nő a tantárgyak száma, több lesz a vizsgád, kevesebb idő jut egy-egy tárgyra. Amit megtanultál előző években, annak még ha nem is az egészét, de nagy részét tudni kell, ha felejtettél, muszáj ismételni. Évközben tényleg több a szabadidőd, de a vizsgaidőszakot pörgetni kell, nem jut már mindenre 2-3 hét, mert nem végzel időben. Ami még a könnyebség, hogy addigra megszokod a hajtást.
2019. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akikkel csak beszéltem azt mondták 6. év a legnagyobb szívás.

Gyakorlatokon ott kell lenni (vagy nem) és eközben tanulni a szigorlatokra egész évben + szakdolgozatot írni, védeni, készülni államvizsgára és állást is keresni.


5. év laza.

4. évben ott a farmakológia és aneszteziológia, amiken buktatnak rendesen.

3. év elvileg nehezebb mind a 2. év, de lehet ez egyetem is válogatja.


1 és 2. év meg nehéz, de nem annyira, hogy ne lehetne teljesíteni. Ez inkább csak vízválasztó, hogy ki lesz orvos, mert ha valaki eleve butább akkor kidől, azaz a későbbi nehezebb éveket se bírná.

2019. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!