Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy mondanátok meg az osztály...

Hogy mondanátok meg az osztálytársatoknak, hogy nem azzal van a gond, hogy "szegény", hanem azzal, hogy paraszt?

Figyelt kérdés

9. osztályosok vagyunk, 15-16-17 évesek vagyunk (én 16 vagyok). 26 fős az osztálylétszámunk. Volt egy lány, aki novemberbe jött át, mert a másik sulijába 2 hónap alatt kiutálták. Az osztályfőnökünk már előre felkészített minket, hogy bánjunk vele kedvesen, mert az előző sulijában bántották.

Amikor bejött, már akkor full lenéző volt, amikor kérte a tanár, hogy mutatkozzon be, csak elmondott 1-2 mondatot aztán leült. Akkoris flegmáskodott. Mellém ültették, mivel én ültem egyedül.

Folyamatosan flegmázott mindenkivel, amikor kérdeztük valamiről, félvállról válaszolt csak. Eleinte hívtuk mindenhová, de mivel sose jött, ezért egy idő után már nem hívtuk. Olyan flegma, és okosnak hiszi magát a semmire. Amikor mondjuk neki, hogy rosszul gondolja, mert nem úgy van, akkor még mi vagyunk a hibásak, és felhívja az apját. Márciusba is rámírt az apja, hogy hagyjam békén őt, mert én lelkileg terrorizálom, pedig nem igaz.

A story a következő volt:

Ő azt mondta, hogy a koronavírus az el fog múlni, mert nem bírja a meleget. Mondtuk neki, hogy max. csak lassabban terjed. Erre elkezdett hisztizni, hogy "Fogjátok már fel, hogy a koronavírus nem bírja a meleget!" Erre én beszóltam neki (bár ez nem tudom mióta beszólas), hogy: "Te meg azt fogd már fel, hogy nem!" Ezt egy kicsit erélyesebben mondtam neki, mert már úgy kihozott a sodromból, hogy csak na.

Ő mindig mindent jobban tud a másiknál, ő mindig mindenkinél okosabb. Aztán amikor téved, akkor még mások a hibásak. Azt nem tehetjük meg, hogy kiközösítjük, mert akkor szól az osztályfőnöknek.

Úgy állítja be, hogy azért nem bírjuk őt, mert szegény. Pedig nem szegény, de ha szegény lenne, akkor se lenne belőle semmi (ezt onnan gondolhatja, hogy ezért utáljuk, mert egyszer az osztálytársam szólt neki, hogy lyukas a cipője az orránál, és kilátszik a zoknija. Azóta is abba a cipőbe jár.) Nekünk azzal van bajunk, hogy paraszt (nem olyan paraszt, hanem amolyan). A beszéde, a stílusa, a nézése olyan irritáló, hogy kiszaladhatnék a világból tőle. Elviselhetetlen, komolyan mondom. Nem mondom azt, hogy én tökéletes vagyok meg hibátlan, de már nem lehet elviselni.


2020. jún. 26. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Miben jobb nálad ez az ember, ami miatt irigy vagy és fuldoklasz az elfojtott indulattól?
2020. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
"Nem szégyen parasztnak születni,de úgy viselkedni már igen"
2020. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
A helyedben közösen összefogva panaszt tennék az ofőnél, kiemelve, hogy apuci neked írogat olyanokat, amik nem igazak.
2020. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

"Te meg azt fogd már fel, hogy nem!"

Mondjuk az ilyen visszafeleselések kb. az óvodások szintje, az igaz, nem kéne erőltetnetek.

2020. jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Mi a fenéért álltok le vele vitatkozni? Ha szerinte elviszi a meleg a vírust, bólintsatok rá és menjetek másfelé.
2020. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem azzal sincs kisebb probléma, aki a "paraszt" szót még ma is jelzőként használja
2020. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
A kérdező óvodás szintű mentális képességeivel nem lehet mit csinálni.
2020. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!