Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy érhetem el, hogy ne...

Hogy érhetem el, hogy ne irigykedjenek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, tavaly kezdtem a középiskolát és időröl időre azt veszem észre, hogy nem szívesen vannak velem az osztálytársaim, próbálnak kerülni, nem keresik a társaságomat. Eleinte néhányukkal jó volt a kapcsolat de ők is elkezdtek távolodni tőlem. Most már lassan úgy érzem, hogy egy barátom sem marad pedig amúgy barátkozós típus vagyok. Ha engem kérdeztek, akkor szerintem azért utálnak mert irigyek rám. A családom gazdag és így viszonylag elég jól élünk és sok mindent megengedhetünk magunknak. Sokat meséltem az osztálytársaimnak arról, hogy hova mentünk nyaralni, ott miket csináltunk, miket ettünk, szinte minden nyáron elmegyünk nyaralni a tengerpartra vagy egyéb helyekre. Wellnessezni is voltam már. Utólag visszahallottam, hogy az osztálytársaim kibeszéltek és egy elkényeztetett királylánynak tartanak. Miért kellene tagadnom, szégyellnem, hogy gazdagok vagyunk? Nem járok mindennap ugyanabba ruhába, adok magamra, míg néhány osztálytársam képes három napon át ugyanabba ruhába jönni, néha rettentő igénytelenek tudnak lenni. Annyira gyerekesek és nem érdekli őket a tanulás, pedig aki nem tanul az nem sokra viszi. Fontos, hogy az ember már ilyen korban megalapozza a jövőjét. Én 4-es, 5-ös tanuló vagyok és szeretnék egyetemre menni. Az osztálytársaim képesek mindennap a büfébe rohangálni rántott húsos szendvicsért annyira odavannak érte, míg nekem a kaszinó tojás meg a füstölt lazac a kedvenc ételem. Nagyon szeretem a hízott libamájat is. Amikor én ezt elmondtam az osztálytársaimnak akkor csak néztek mint borjú az új kapura. Amikor Wellnessezni voltam akkor is kibeszéltek engem. Én nem értem ha jól élünk és ezeket megengedhetjük magunknak, akkor miért ne tehetnénk meg? Én nem nézem le azokat akik szegényebbek, de ők egy elkényeztetett libának tartanak engem aki azt hiszi, hogy körülötte forog a világ. Ezek tényleg luxus dolgok? Egyébként nem vagyok elkényeztetett, idén nyáron dolgozni is tervezek. Őszintén megmondom(aztán röhögjetek ki ha akartok) többször sírtam is amiatt, hogy az osztályom ennyire távolságtartó velem és, hogy nincsenek ott igaz barátaim. Pedig én tényleg nyitott vagyok feléjük. Mit tegyek, hogy ez megváltozzon?

2020. febr. 15. 18:45
1 2
 1/14 hollófernyiges ***** válasza:
94%
Jó sztori, de a füstölt lazaccal meg a libamájjal kicsit túltoltad.
2020. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem olvastam el de ha irigykednek azt jelenti hogy jobb vagy náluk
2020. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Aki a kiközöstett szerepében van, az sokszor nem veszi észre vagy nem tud rájönni, hogy miért is közösítik ki.


Évek után, persze megérti, de az adott időszakban nem látja át. Ez nem egy rossz dolog, egyszerűen, ha nem kapunk visszajelzést a negatívumokról, nem biztos, hogy érzékeljük őket.


Lásd, a tehetségkutatókban az emberek, akik bemennek, fényezik magukat, majd hamisan előadnak egy nótát és, amikor elmondja a zsűri, hogy nincs tehetségük, csak hebegnek, habognak az énektanárról, a szüleikről meg másokról, akik nem mondták meg határozottan, hogy nincs ott a helye.


Visszatérve hozzád;


Szerintem nem az irigység vezérli őket. Az, hogy valaki okos vagy gazdag nem egyenlő azzal, hogy rögtön kerülik.

Volt osztálytársam, akinek az anyukája színésznő volt és mindenki szerette. Egy iskolatársam szülője is híresség volt és őt nem szerették a gyerek természete miatt.

Voltak olyan gyerekek is, akiknek gazdagok voltak a szülei. olt akit szerettek, de volt, akit a természetéből adódóan utáltak.

Volt kitűnő tanuló osztálytársam, akit imádtak, de olyan is, aki állandóan sírt, ha négyest kapott és csak a suliról tudott beszélni, ráadásul túlzottan a szabályoknak élt és mindezért inkább kerülték.


Általában az alábbi dolgok miatt kerülnek valakit.


- túl sokat fecseg

- túl keveset beszél

- Ijesztő megnyilvánulásai vannak, néha nagyon furcsa dolgokat csinál

- nem lehet vele beszélni másról csak egy témáról

- nem lehet érteni a gondolatmenetét; túl gyorsan ugrál a témák között, néha bemond egy mondatot vagy egy szót, amit nem lehet érteni, hogy honnan jött

- rosszul reagál helyzetekre vagy egyszerűen csak mindig ugyanúgy reagál (jobban megfogalmazva állandóan csak vihog vagy állandóan csak sír, stb)

- stréber (és itt nem arra célzok, hogy kitűnő tanuló, hanem arra, hogy sréber; állandóan csak a suliról beszél, csak a tanárok járnak a fejében csak a tanároknak próbál imponálni, stb)

- Az osztály "titkárnője"; vagyis a bizonyos extrovertált valaki, aki mindig mindent elintéz az osztály helyett azzal a címszóval, hogy jót akar, de a határait nem látja, sokszor mászik a többiek aurájába és cserébe elismerést vár

- hiperérzékeny

- sértődékeny

- paranóiás ; hidd el, egy idő után le szokták építeni azt, akinél minden mondatot meg kell gondolni ötször, hogy biztos el lehet e mondani vagy már abban támadást fog felfedezni, hogy "Elmegyek a boltba ("Komolyan? Elmész a boltba? És ezt azért mondtad, hogy megértesd velem, hogy eleged van belőlem és ezért elmész egyedül?")

- Ami a szívén az a száján alapon mindenről és mindenkiről kifejti a véleményét

- állandóan csak pletykál (néha pedig ezzel ugrasztja össze az embereket)


Most sokan fognak hozzászólni, hogy "aha, persze." ; vannak esetek, amikor indokolatlanul közösítenek ki valakit. Igazából ott is meg van az indok, csak arról az áldozat nem tehet. Mint amikor valakit külföldön kiközösítenek azért, mert ő magyar.


De a legtöbb esetben a helyzet az, hogy az áldozat nem érti, hogy miért támadják és, ahogy írtam, évek után érti csak meg, hogy, ha nem állt vlna úgy a dolgokoz vagy viselkedésileg változott volna, akkor nem támadták volna.


Azt próbáld meg magadban összefoglalni, hogy e hogyan kommunikálsz a többiekkel. Miket mondasz, miket csinálsz, hátha meglátod, hogy mi lehet a pontos gond, mert biztos nem az anyagi helyzetedről van szó.

2020. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy, olvasgatva a leírásod végét, kérdező, szerintem az lehet a gond, hogy a kapcsolatotokban mindig is Te voltál a főszereplő. Lehet nem így volt, de én ebből annyit olvastam, hogy Te ezt eszed, te adsz magadra, ők meg mást esznek és nem adnak magukra. Illetve, hogy amikor beszéltek, inkább magadról beszélsz (mit csináltatok, hol jártatok, mit szeretsz enni.) és, ha ők elmondják, hogy mit csinélnak, az megvetendő a szemedben.


Ne sértődj meg, de ez egy kicsit egoistának tűnik é, ha engem kérdezel, ezt kéne orvosolni.


Egy jó kapcsolat ugyanis nem úgy működik, ahogy gondolod. Persze meg lehet mondani, ha a másiknak valamiben változnia kéne, de ne ez legyen folyton minden beszélgetés tárgya és ne torkoljon abba, hogy érezzék, hogy ők a te szemedben nem szuperek.


Ez nem azt jelenti, hogy menj és dícsérd őket agyon, hanem egyszerűen csak beszélgess velük. :) Hagyd, had meséljenek magukról hogy mit csináltak, hogy mit szeretnek, kérdezz róluk és ne vesd meg őket a válaszaikért. :)

2020. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Állj ki az osztály elé és kérdezd meg. Te leírtad a saját nézőpontodat, de kívülről lehet, mégis valamiben hibás vagy, nem szándékosan. Nem egyszerű, de például osztályfőnökin megkérdezed, és ha kereken megmondják, mi a gond, eldöntheted, változtatsz, mert van benne igazság, vagy nem.
2020. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Dolgozz még egy kicsit a sztorin, elég sz.r lett.. :-DDD
2020. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az eleje egész hiteles volt, de mikor a kaszinótojást, mag májat írtad leesett hogy kamu.

Menjél szépen és nézz tükörbe, nem e vagy dilis amiért képes vagy ennyi energiát fektetni egy ekkora szharba

2020. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már elnézést de mi olyan hihetetlen abban, hogy valaki szereti a kaszinó tojást, a lazacot és a libamájat?
2020. febr. 15. 21:01
 9/14 anonim ***** válasza:
Itt is vannak irigyek.Mindenhol ott vannak.
2020. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el a 3. és 4. választ. Tanultságosak.
2020. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!