Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehetne megtalálni egy...

Hogyan lehetne megtalálni egy volt osztálytársat, akinek csak a nevét tudom, de semmilyen közösségi média oldalon nincs fent?

Figyelt kérdés
Általános iskolában volt egy osztálytársam, akit szeretnék most megtalálni. (Huszas éveinkben járunk mindketten azóta) Sajnos csak a nevét tudom, lakhelyet vagy ilyesmit nem, bár gyanítom a környékünkön laktak egy ideig. Se facebookon, se instán, semmi ilyesmin nincs jelen. Googleba is beírtam a nevét, nem adott ki semmi hozzá kapcsolódót, mondjuk elég gyakori neve van. A többi volt osztálytársaimat is megkérdeztem már, senki nem tud róla semmit, mert eléggé gyűlölte az osztályunkat meg az iskolánkat, tipikus lázadó volt, de közben különc is. Nem volt jóban senkivel igazán, ballagáson meg se várta a beszédek végét, csak lelépett a bizonyítvánnyal. Volt is felháborodás a tanárok között. És ennyi, akkor láttuk utoljára. Szerintetek van esély valahogyan megtalálni? Csak beszélni akarok vele.

2020. jún. 27. 14:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Annyit tudok még róla, hogy sok verset is írt, de nincsenek publikálva gondolom, nem találtam őket sehol. Nem tudjuk, hogy hova ment középiskolába.
2020. jún. 27. 14:38
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szuleitek nem ismerték egymást? Esetleg a régi sulitokban a tanárokat meg lehet kérdezni, hogy melyik iskolába ment tovább, ott kideríteni az osztályt, ottani osztálytársakat, tanárokat kérdezgetni.
2020. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Elárulod a nevét?
2020. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek akik nincsenek fent semmilyen közösségi oldalon. Nem véletlenül persze. Vagy lehet fent van csak úgy állította be hogy ismerősei láthassák őt és ennyi. egyébként én már 3 éve töröltem magam az összes ilyen oldalon. Facebookom csak a messenger miatt van életben de ott is mindent elrejtettem, tehát összes csoportból kiléptem, összes képemet töröltem, profilképem sincs, felesleges. Csak messenger miatt van hogy eltudjanak érni az ismerőseim és kész.

Egyébként neked annyit adnék tippként hogy régi iskolátokba kideríted hogy hova mehetett, esetleg lehet van valahol elérhetősége még ami alapján lehet eltudod érni. De ha megtudod melyik középiskolába ment akkor ott is lehet nyomozni hátha van aki emlékszik rá, és tudja hol kellene keresned. De az sincs kizárva hogy jó messzire elköltözött és teljesen új életet kezdett, még a névváltás is valószínű főleg az ilyen embereknél simán elképzelhető hogy nevet változtat.

De az sincs kizárva hogy lehet már nem is él.

2020. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nevet ide nem szívesen írok ki, hàtha ütközik valamilyen személyiségi joggal.

A volt tanárokat megkérdezni tényleg jó ötlet lenne, de viszont úgy tudom az akkori gárda eléggé lecserélődött (falusi iskola, kevés tanárral), nem tudom van-e ott még olyan, aki tanított minket. Meg annyira én sem voltam jóban velük, mert én nem abból a faluból származom és ezért eléggé kinéztek a tanárok. De végső megoldásként lehet visszamegyek majd oda és megkérdezem.

Fura, hogy valakinek ennyire nincs nyoma az interneten😕

2020. jún. 27. 14:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megkeresed a volt osztályfőnököt, vagy az iskola titkárt, az osztálynaplóban levő utolsó lakcímet szerintem kiadják. Elmégy a címre, ha már nem lakik ott, a hátramaradt családtagok, vagy a szomszédok talán tudnak segíteni.
2020. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vaaagy kérdezd meg a szüleid, nagyszüleid, hogy ők az internet előtti időkben hogy találták meg egymást :D ez amúgy halál komoly ötlet, milyen nehéz lehetett már régen összehozni egy osztálytalit :D
2020. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 Ez jó ötlet!! Viszont már sem az ofő, sem pedig az iskolatitkár (és az igazgató sem) a régi. Így lehet esélyem, hogy kiadják a lakcímet egy vadidegennek?
2020. jún. 27. 15:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs központi lakosságnyilvántartás? (Rendőrség, közjegyző talán ebben tud tanácsot adni és útba igazít).
2020. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a BM segitsegevel meglett igy volt osztalytars, mivel tudtam az anyja nevet es a szuletesi datumot. Nem a cimet adtak ki persze, hanem a levelem tovabbitottak. Es o keresett is. Viszont az anyukaja, akinek a cimere volt bejelentve, majdnem szivbajt kapott, hogy a fia levelet kapott a Belugymuniszteriumtol. Azt hitte, valami rendorsegi balhe.
2020. jún. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!