Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ennyire trianon ellenesek...

Ennyire trianon ellenesek lennének a tanáraim?

Figyelt kérdés

Nagy focirajongók vagyunk az osztállyal és egy ofői óra keretében, ami igazából csak egy osztálytali volt most nyáron pár napja, elmentünk az iskolánk "stadionjába". ami sportcsarnok, de annál nagyobb... (fideszes a város és a suli is, így érthető :D)


Na szóval. Egész rendes utánpótlás meccs volt, románia-magyarország. Asszem u17...


A magyarok végig a székely himnuszt és a "lesz még erdély magyarországé" című dalt énekelték, köztünk mi is.


Erre mit csinál az ofő és a kísérő tanár? elcsitítanak minket, hogy ilyet nem lehet, meg ezek nagyon csúnya szövegek!

Aha. legyen szavazás aról, hogy lesz-e erdély magyarországé? igen-nem?? szerintem úgy 10milió a 0-hoz lesz az arány.


Ezek zenekarok által játszott "dalok". plusz egy himnusz.

Mi hiszünk abban, hogy tetű románok, akik nem is léteznek húzzatok. És hiszünk nagymagyarországban. nem vagyunk ilyen neomagyarok, csak nem szeretjük, hogy csak úgy elveszik az országunk több, mint 2 harmadát. És a nagyom amúgy szerbiában él. Aki MAGYAR és mindig is MAGYAR földön élt! (1918-ban született) !!!!!Nyertünk is 7:2-re.


Komolyan? had örüljünk már legalább egyszer. Meccs van, mindenki tombol. Ennyi erővel mi is elcsitíthatjuk a tanárokat, ha arról beszélnek, hogy pl sztálin milyen jó hatással volt a népére. Aha, a nagy lófszt a popsijukba... Már bocs a megnyílvánulásért. Amígy nem rétem, hogy egy tanár és egy diák mióta nem egyenlő. Mi megtiszteljük a tanárokat. De cserébe elvárjuk, hogy Ők is tiszteljenek minket. Sajnos eddig még nem tapasztaltunk ilyet.


2020. júl. 3. 23:47
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
nagyim*
2020. júl. 3. 23:49
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen kérdéseknél elgondolkozom, hogy minek is költünk oktatásra...
2020. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mi a bajod vele? trianon ellenes tanárok csitítgatnak, de amikor a hős sztálinjukról beszélnek az meg van engedve. Hááát ha ez szerinted oké, akkor én már nem tudok mit hozzáfűzni
2020. júl. 3. 23:54
 4/20 A kérdező kommentje:
lehet, hogy ilyen a stílusom, de attól még jogos! Nekem fáj trianon, ezt a meccsen kiélhetjük. A románok is mondták a megukét rendesen.
2020. júl. 3. 23:57
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

A székely himnusz oké, a másik csak felesleges hergelés volt. Trianon elmúlt, vége. Nem lesz visszacsinálva. Az, hogy egy ország elég nagy része a múltban él, csak annyit jelent, hogy nem haladunk sehova. Nem véletlen, hogy lassan már Románia is megelőz minket mindenben.

Ez nem Trianon ellenesség.

2020. júl. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Oké, de attól még nem érezhetjük jól magunkat?
2020. júl. 4. 00:03
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, Magyarország rosszul politizált. Ami megtörtént, megtörtént, nem tudunk rajta változtatni, az etnikai határokat meg kellett volna hagyni, de ebbe meg Oroszország szólt bele és mondta, hogy ,,nem" 1945-ben, ugyanis köztudottan orosz érdekszférába kerültünk. Szerintem a tanárod azon a véleményen volt, hogy a fölösleges gyűlöletkeltés nem segít...

Továbbá, a tanár és a diák valóban nem egyenlő. Tisztelned kell a tanárodat, ha másért nem is, már csak a korkülönbség miatt, elvégre, ő idősebb nálad és több (élet)tapasztalattal rendelkezik. Neki az a munkája és a kötelessége, hogy tanítson, mind a tananyagra, mind az életre.

2020. júl. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A korkülönbséget IS tisztelem. de ők mit tisztelnek bennünk? Semmit.

Jól akarjuk magunkat érezni? nem szabad, mert a trianonról szól. Nem szólhat arról? dehogynem. akár van értelme akár nincs.

2020. júl. 4. 00:09
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Értem, mit mondasz, de sajnos ebben egyet kell értenem a tanároddal. (Abban, hogy leállított titeket.) Minek egymást hergelni? Minden magyarnak sérelem, ami történt. Nekünk ezt el kellene engedni, bármennyire fáj is, a románoknak meg békén kellene hagyniuk minket. Gondolj arra, hogy csak azért ,,támadnak" minket szavakkal, mert bűntudatuk van. E mögé rejtik.
2020. júl. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem tudom, ki hogy van vele, de nekem már tele van a tököm Trianonnal.

Borzasztó és súlyos veszteség volt, én ezt aláírom.

De akkor is: száz éve már.

Száz.

Kib****tt.

Éve.


Hogy így... basszus, lépjünk már tovább. Nem azt mondom, hogy felejtsük el, és ne legyenek róla megemlékezések, vagy hasonlók.

De kinek van annyi szabadideje, hogy még ma is vérre menő vitákba képes belelovallni magát, ha felmerül ez a téma??

2020. júl. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!