Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért megalázó a tanároknak...

Miért megalázó a tanároknak ha egy iskolaőr többet keres majd mint ők (5 év egyetem után)? A tanároktól eddig is mindenki többet keresett, még az alkesz segédmunkás is!

Figyelt kérdés

Nem értem mi ez a hatalmas háborgás hogy az iskolaőrök többet kapnak majd mint egynémely tanár.... tényleg nem értem.

Hát a tanároktól eddig is szinte mindenki többet kapott, még a legutolsó alkesz tróger is egy építkezésen.

Próbáljon valaki vödörcipelő segédmelóst kapni ! napi 15 alatt nem kap! És mi kell hozzá? NUlla agy és két kéz!

Vagy akármilyen eladó árufeltöltő futár stb. Mind többet kapnak a tanároknál!

A szakmunkásokról nem is beszélek! Hívjon ki valaki egy szobafestőt és kérdezze meg mennyiért festi ki a kisszobát! 100 alatt nem ússza meg! És akár 1 nap alatt megvan!


Hát akkor mi ez a nagy felháborodás?

nem kötelező ám 5 év egyetem után annyit se keresni mint egy utolsó alkesz egy építkezésen! El lehet menni a tanároknak is más melóba, ahol fizetnek! csak ott nem b****hatják a rezet 2 hónapig nyáron meg őszi téli tavaszi síszünet stb....


2020. júl. 11. 10:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#10 Na erre mondom azt, mint írtam feljebb is hogy ez a gazos magyar mentalitas a tanárokkal kapcsolatban. Es megegyszer kiemelem es nem annak tanulok!

Ezt magyaráztam feljebb is hogy máshol, pl Finnorszagban meg a legjobbak mennek tanaroknak hiszen ahhoz NAGY tudas és kellő intelligencia szükseges hogy masokat oktass, mert nagy felelősseg is. Nincsenek mindenhol ennyire lenézve a tanárok. Nalunk nem.

De ha tisztességesen meg lennének fizetve, akkor lehet nem csak azok mennének tanárira akiket nem vesznek fel máshova, hanem a jobbak is és akkor jobb lenne az oktatás minősége is. Mert akkor az ember is szívesebben csinálná és a tehetségesebbek is elmennének tanárnak.

En több okból se gondolkodtam még csak el se azon hogy tanár legyek, de igen az is benne van a pakliban hogy úgy hogy tudom előre hogy fixen nem fogok eleget keresni 5 évnyi tanulás utan, tanárnak állni kb eleve egy veszteséges vállalkozas.

De hangsúlyozom hogy más országokban nem ennyire sz*r az oktatás és nagyon megválogatjak ki mehet el tanárnak. Es ha jobban belegondolunk, több logika is van abban a rendszerben mint ebben.

2020. júl. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hát itt nálunk meg lassan ott tartunk hogy a képesítés nélküli is befogják tanrának csak legyen aki tanítson


az én iskolámban pl évek óta egy kiöregedett NB3-as (!!!!!!) focista a "tesitanár" mégpedig az OH jóváhagyásával.

Annyira nincs tanár hogy még a felettes szakhatóság is jóváhagyta a hajdani igazolt sportolót "tesitanárnak"


Itt tartunk! És lesz ez még így se!

2020. júl. 13. 14:27
 13/18 Micimacko67 ***** válasza:
76%

Kérdező és itt a tanárokat szidó kommentelők! Vannak gyerekeitek? Akinek van...azokhoz szól a kérdésem!

Ti mint szülők, tökéletesnek tartjátok magatokat?

A gyerekeiteket megfelelően nevelitek? Alkalmas szülők vagytok?

A gyerekeitek partnerek az arra érdemes tanárok esetében?

2020. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Kérdező és itt a tanárokat szidó kommentelők! "


Én a kérdező vagyok és egyben tanár! és mégis a tanárokat szidom! Na ezt add össze! Mert amit leírtam az személyes tapasztalaton alapszik! Na? Erre varrjál gombot.

2020. júl. 13. 19:27
 15/18 Micimacko67 ***** válasza:
51%

Tudom, hogy azt mondod, hogy te is tanár vagy...

Ha az vagy...ezzel ez erővel itt a neten én meg lehetek a dalai láma is...ellenőrizd le ha tudod!

Látom a mai fiatal degenerációt...értelmes ember nem akar már ezzel a korosztállyal foglalkozni... S ebben a mai "szülői" generáció a legnagyobb ludas...

2020. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"értelmes ember nem akar már ezzel a korosztállyal foglalkozni..."



A francokat ez az ok!! A francokat


Értelmes ember nem akar 5 év egyetem után nettó 135-öt hazavinni!! AZ az OK!

Mi az hogy egy tanár aki 10 éve a pályán van nem kapja kézbe a 200at se???

MI az? Ismerősöm műmen-en végzett és már a gyakornoki pénze több volt mint amit egy tanár 10 év után kap!

Na ez az OK!

2020. júl. 14. 09:30
 17/18 anonim ***** válasza:
35%

én viszont egyetértek a kérdezővel. egyáltalán nem sajnálom a léhűtő tanárokat. egy kezemen meg tudom számolni, hány értelmes, tanítani tudó tanárom volt.

A többség elvégez egy tanárképzőt, azt’ elmegy tanítani, mert a versenyszférában 1 hónap alatt kirúgnák a francba.

A PISA-tesztek és nyelvtudási mutatók alapján a magyar oktatás rendszer megbukott.


„AZ lesz tanár aki SEHOVA MÁSHOVA NEM KELL másra nem jó, de büdös neki a munka és kell neki egy "értelmiségi " állás.

Na AZ LESZ TANÁR!”


+ az olyanok, aki nem állnák meg a helyüket olyan munkahelyen, ami teljesítményorientált és van felelősség.



Micimacko67 válasza:

„Látom a mai fiatal degenerációt...értelmes ember nem akar már ezzel a korosztállyal foglalkozni... S ebben a mai "szülői" generáció a legnagyobb ludas...”


jajj a mai generáció brühühühü! tudod, az a probléma, hogy összességében az 50 felettiek semmivel nem jobbak, mint a mai tizenévesek: helyesen írni nem tudó, idegen nyelvet nem beszélő, elhízott, tájékozatlan digitális analfabéták (tisztelet a kivételnek).

rohadt mókás, hogy Magyarországon milyen sokra tartják magukat az idősek, miközben egy 16 éves külföldi gimnazista 10x értelmesebb náluk :D

2020. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Micimacko67 ***** válasza:
20%

17-es nagyon jót mosolyogtam a válaszodon, amivel a mai idősebb korosztályt ekézted...

Megvan a maga bája ennek a válasznak!

Szívem szerint ízekre szedném az összes felvetésedet, hogy mi miért butaság amit leírtál....

Azt mondod az 50-es korosztály elhízott, mert szerinted a mai tinédzserek nem azok?

Ami a helyesírást illeti, szerinted a mai tinik töklétes módon használják szép magyar nyelvünket? Idegen nyelvtudás, ez is aranyos...miért kellett most sok ezer diplomát kiadni nyelvvizsga nélkül? Biztos a remek nyelvtudás miatt...ugye? Digitális analfabétizmus...tudod, kedves barátom, amikor mi kezdtük az iskolai tanulmányainkat, valamikor a múlt évezred 70-es éveiben, akkor még bizony az informatika nagyon gyerekcipőben járt...mi nem mobiltelefonnal a bölcsőnkben születtünk...

Azt mond már meg még légy szíves, hogy miért keverted ebbe a témába bele a külföldi gimiseket? Azokkal szemben nektek is lenne mit bepótolni...

Egyébként meg én nem a tudással és egyéb ilyen dolgokkal kapcsolatban fogalmaztam meg a negatív véleményemet...hanem a viselkedés kultúrával kapcsolatban!

A mai páva gyerekek, meg a tini pláza cicák...szerinted ezekkel mit lehet kezdeni az iskolában? Nem is érdekli az egész őket, azért mennek oda mert kell...

Kikerülnek a mai fiatalok az iskolából, a munkahelyeken nagy része használhatatlan...nem csak a tudásuk miatt, hanem...mert nem is akarnak dolgozni...! Egyszerűen borzasztó egy részük hozzáállása...ha elfogy az az általad lenézett 40-50 éves generáció az országból, akik még valamennyire akarnak és tudnak is dolgozni és értéket teremteni...

Akkor ennek az országnak annyi és felfog kopni az állatok...

2020. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!