Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként kötelező lesz majd...

Tanárként kötelező lesz majd ezeket csinálnom?

Figyelt kérdés
Harmadéves hallgató vagyok, osztatlan tanárképzésen, viszont én egyáltalán nem szeretnék saját osztályt, illetve versenyekre se akarok még vinni senkit a közel jövőben.

2020. júl. 24. 13:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

És nem is csak ezek lesznek a kötelezők....


Te nem tudtad, hogy a közoktatásbeli tanárok a rendszer napszámosai?!

2020. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
Majd pályázol és beírod a pályázatodba, mit NEM vagy hajlandó vállalni.
2020. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Saját osztályt nehéz lesz elkerülni az egész pálya során...ha csak nem vagy annyira megbízhatatlan, alkalmatlan rá. A versenyeztetést csak akkor fogják elvárni, ha nincs más a szakoddal, aki csinálná, vagy ha elkezded, és sikeres lesz.
2020. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%
dehogy kötelező, simán lehetsz úgy tanár, hogy abszolúte minden felelősséget letolsz magadról, és leszrod magasról a gyerekek fejlődését és sikereit (vagy azoknak lehetőségét). bár akkor jó kérdés hogy mi az istent keresel ott.
2020. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy nem kellett volna kiírnom a kérdést, mert egyből jönnek azok a drága válaszolók, akik jobban tudják, hogy milyen vagyok én valójában.. :D


Igen, nem szeretnék saját osztályt, mert egyrészt világ életemben utáltam az osztálykirándulásokat, másrészt elég nagy felelősség lenne pl elmenni 30 gyerekkel táborozni, egyedüli nevelőként, aztán ha valamelyik gyereknek eltörik valamije, vagy neadjisten maradandó károsodást szenved / meghal, a saját hülyesége miatt, akkor ki lesz elővéve a szülők által? Na ki? Persze hogy a pedagógus, mert "miért nem vigyázott rájuk jobban". Nem lehet normálisan felügyelni 25 - 30 gyerek minden lépését egyedüli tanárként.. Egyedül ezért nem szeretném bevállalni az osztályfőnöki posztot. Mert jobb lenne, ha elvállalnám azért a plusz 10 ezer forintos juttatásért, de amúgy meg sz*rnék a gyerekek fejére magasról, mint ahogyan azt az eddig osztályfőnökeim tették?


Tanulmányi versenyekre is csak nagyon minimális számú gyerkőc szeretne menni, én is utáltam amikor rám erőltették a tanáraim az idióta versenyeket gimiben meg általános iskolában, amiknek semmi hasznuk nem volt az ég világon. Itt most nem OKTV-ről beszélek, hanem kis megyei / városi versenyekről, ahol a legnagyobb nyeremény valamilyen könyvcsomag volt. A sok tanár meg év végén ott vigyorgott az évzárón, hogy Ő bizony nagyon sok gyereket vitt ám el versenyeztetni, meg megkapta a plecsnit az igazgatótól, hogy micsoda remek pedagógus volt, közben meg olyan szutyok unalmas és érdektelen módon tanított, hogy hihetetlen..

2020. júl. 24. 14:24
 6/34 anonim ***** válasza:
75%

Osztálykirándulni soha nem egyedül visz egy osztályt az ofő.


A versenyeztetésnek sem csak az a célja, hogy OKTV-t nyerjen a gyerek.


Miért akarsz tanár lenni egyáltalán?

2020. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

#6 Ne hazudjál már, légyszíves. Viszonylag frissek az emlékeim, és gimiben az osztályfőnökkel mindig egyedül mentünk kirándulni, (már ha voltak kirándulások..) sose más osztállyal, más nevelő meg nem volt ott rajta kívül, max a buszsofőr. Általánosban meg kijelentette az ofő, hogy ő bizony nem fog minket elvinni sehova, mert az osztály rossz volt.


"A versenyeztetésnek sem csak az a célja, hogy OKTV-t nyerjen a gyerek." A sikerélményt tanórai munkával is meg tudja kapni, nem muszáj szerencsétlen gyerekeket versenyeztetni, mint a tenyészkutyákat.


Provokatív kérdésedre meg nem válaszolok. :)

2020. júl. 24. 14:50
 8/34 anonim ***** válasza:
70%

hazudik a te jó édes....

A tanárok legalja lennél, ha eljutnál odáig, az biztos.

2020. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Hazudsz, provokálsz, személyeskdsz. :D Milyen jó ember lehetsz. :)
2020. júl. 24. 15:05
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

Komolyan ilyen ember szeretne tanár lenni? Te jó ég! Előre imádkozok, hogy a még nem is létező gyerekemet sose tanítsa egy ilyen mindent hárítani akaró, lusta ember. Tanárnak az menjen, aki szereti a gyerekeket és elhivatott, motivált. Te ebből egyik sem vagy...

Amúgy képzeld, én szerettem versenyezni és jó érzés is volt a motivált tanárok keze alatt lenni. Tudod, nem minden tanár rossz, akinek fontos az ilyesmi.

Mindegy, mint írtad, erre úgysem válaszolsz, mert véleményt alkottam a hozzáállásodról. Valószínűleg le is pontozol. De attól még nem lesz jobban igazad, mint annak a sofőrnek, aki akkor is megy az úton, ha szembe jön vele mindenki. Xd

2020. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!