Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyetemeknek mikor kell...

Az egyetemeknek mikor kell állást foglalni mit terveznek az őszi félévben? Táv vagy rendes félév? Mert az albérletek miatt nagyon nem mindegy

Figyelt kérdés

Nem akarok úgy járni hogy fizettük az albit aztán márciustól júniusig tök felesleges volt mert távoktatás volt de nem mertük lemondani se mert bármikor visszaállhatott (volna) a jelenléti oktatás... és ha vissza is mondtuk volna a 3 havi kaució akkor is elszállt volna.


Na most itt az új félév rebesgetik az őszi hullámot és leállást. És hogy menjen nekii így az ember az albinak?

Béreljek? Aztán ha okt elején lesz egy leállás (ahogy tervezik... )akkor mi lesz?

Ha meg nem bérlek és mégse lesz semmi az én félévem szállt el...


Szóval mikor kell az egyetemeknek kinyögni valami ütemtervet az őszi félévre?

Mert az hogy "figyeljük a híreket " (ld dékán ...) az nem ütemterv.


2020. júl. 24. 16:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Majd szeptember előtt egy héttel lesz ilyen. Azt, hogy mikor lesz online oktatás senki sem tudhatja.

Intézd most az albit, mert nem lesz később már hely.

2020. júl. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Na de ember! épp ez a lényeg. Ha elintézem az albit, kiperkálom a 3 havi kauciót aug végétől majd benyögik okt elején hogy hello távoktatás lesz megint, akkor megint buktam a 3 havit?


Márciusban ugyanez történt. Majd majd nem tudjuk majd szólunk-hát kösz! És a havi 80.000 albi díj meg ment ki az ablakon!

2020. júl. 24. 16:45
 3/20 A kérdező kommentje:

"mert nem lesz később már hely."


Éppenséggel márciusban nulla szabad hely volt az egyetemi albérleti adatbázisban, áprilisban meg 250.... hát.... nesze neked.

2020. júl. 24. 16:45
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem mire ez a hiszti. Akkor sem lehetett tudni előre, hogy online oktatás lesz. Most sem lehet tudni mikor lesz ilyen.

Nem értem mit kell ezen hisztizni

2020. júl. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Már állást foglaltak az egyetemek.


Pl.: A BME kiírta a koronavírus update részére a bme.hu-n, hogy jelenléti oktatást terveznek, de úgy hogy jelentősen több anyagot töltenek fel a netre, hogy ha véletlenűl át kéne állniuk online oktatásra akkor zökketnőmentesebben menjen.

2020. júl. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

„Nem értem mit kell ezen hisztizni“


Nem érted? pedig ehhez nekm kell ám akadémiai nagydoktori ezt megérteni. egyszerű mint a bot.

Havi 80.000 az albi. Ha nem szólnak időben hogy leállás lesz, ezt kiperkálom hónapokra előre (3 havi kaució tán már hallottál róla...) és ha leállás lesz, az egész elszállt.

Na ezért kell „hisztizni“. Bonyolult mi? Oxford special college kell hozzá hogy megértsd.

2020. júl. 24. 16:51
 7/20 A kérdező kommentje:

"Már állást foglaltak az egyetemek."


Hát az én egyetemem semmiféle állásfoglalást nem adott.

Az okt hírek szekcióban a legfrissebb bejegyzés márc közepi...

meg aztán röhej az egész. Állást foglal jelenléti oktatást tervez aztán jön egy kormányrendelet és kiteheti az ablakba az állásfoglalását.

2020. júl. 24. 16:53
 8/20 anonim ***** válasza:
35%
7# Akkor hívd fel őket, írj nekik emailt. ... stb... ne a gyakorin hisztizz.
2020. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Válaszolók, nem értelek titeket!

A kérdező NEM hisztizik! (Mondom úgy, hogy nem érint a téma, mert én bejárós vagyok.)

Nálunk is márciusban adott ki az egyetem utoljára bármiféle információmorzsát. Egyelőre ahogy látom, hagyományos oktatásra készülnek (mert órarend meg tanévbeosztás van, de az tavaly is volt, aztán mi lett belőle), de ki tudja??? Annyi mindent hallani.

Így tényleg nagy bajban van az, akinek albérletre van szüksége.


Kedves Kérdező: Sajnos ez van, ezt a kormány nem fogja hetekkel korábban (sem) eldönteni, a rektorok sem. Én nem számítok rá, hogy végig tudják csinálni a félévet, de szerintem meg fogják próbálni (hacsak addigra nem kezdenek jelentősen nőni az itthoni esetszámok is) Én sem tartom fairnek ezt sem az albisokkal, sem a koleszosokkal szemben, de ez sajnos nem rajtunk múlik:(

2020. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%

9#


De mit vár tőlünk?


Le sem írta melyik egyetemre jár ... hogy mondjuk meg mi a helyzet?


Ilyenkor az az egyetlen egy dolog amit tehet, hogy felhívja az egyetemben a tanulmányi irodát vagy éppen ahogy nevezik ott.


Ha ott nem tudnak válaszolni, akkor a karjának a dékáni irodáját, aki valószínűleg már hetekkel döntés előtt tudja nagyából mi lesz a helyzet és neki mondja el a problémáját és hogy mért lenne neki most tudnia.


Vagy elkezd okatókat zaklatni, akiket rettenetesen könnyű elérni az online oktatás után, mert így mindegyik előzőfélévben őt tanító tanárnak meg van az elérhetősége.


Azzal hogy a gyakorin ki tesz egy ilyen kérdést az ég világon semmit sem ér el, csak hisztizik az itteni válaszolóknak és sajnáltatja magát.


Ennyi.

2020. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!