Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Főképp Tanárok, Óvónők - Mi a...

Főképp Tanárok, Óvónők - Mi a tapasztalat: egy gyerek általában hány éves korától kezd el csendesen sírni? Ez magától alakul ki a gyereknek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hány éves korától van a gyereknek, hogy csak könnyezik, zokog és nem hangosan sír?


A gyerek magától kezd el csendesebben sírni vagy szólni szoktatok neki és így tanulja meg?



2020. aug. 3. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Nekem senki se szólt, mert még felnőttként is hangosan sírok.
2020. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én iskolakezdésnél kezdtem el némán sírdogálni. Szerintem senki se szólt nekem, de van ismerősöm, aki már nem emlékszem ki volt, de az lett mondva neki, hogy, ha sír, akkor csukja be a száját, mert a nagyok úgy sírnak és ő így tanult meg csendben sírni.


Általános alsóban nem mindenki hagyta abba a bömbölést rögtön az első osztályban és nekem is volt ott talán két eset, amikor hangosan sírtam (egy elesés ahol nagyon megütöttem magam meg amikor nagyon haza akartam egyszer menni), de szerintem úgy harmadik-negyedik osztályra már mindenki némán sírt vagy csendesen zokogott (tehát nem csinálta már senki a tipikus gyereksírást).


Bár ismertem azért gyereket még, aki kamaszként is hangosan bömbölt. :D Eléggé ciki volt.

2020. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekek maguktól kezdenek el némán sírni, mert egy idő után úgy érzik szégyen s inkább elrejtik...
2020. aug. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!