Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Diákok, tanárok! Várjátok az...

Diákok, tanárok! Várjátok az iskolát? Szurkoltok, hogy távoktatás legyen vagy reménykedtek, hogy a megszokott módon zajlik az év?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még van idő, de azért annyira már nem sok, hogy legalább egy embernek ne jusson eszébe, rövidesen vissza körmölni a padba. 🤷‍♀️
2020. aug. 9. 13:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Mivel most megyek gimnáziumba, örülnék, ha hagyományos oktatás lenne.
2020. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
80%
Én most megyek 8.-ba ami gondolom elég kemény lesz szóval nem szeretném hogy távoktatás legyen
2020. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én az érettségit fogom kezdeni, most végeztem a szakmaival. Új osztály lesz, de... hát én nagyon reménykedek, hogy táv lesz. Persze, mindenkinél más, kinek mi jön be, nekem sajnos vagy nem sajnos a távoktatás nagyon bejött, sokkal többet tanultam és a jegyeim is jobbak lettek, mert nem volt időhöz kötve, hogy ettől-eddig kell az agyamnak magába szívnia a tudást, aztán még otthon is foglalkozzak mindennel.
2020. aug. 9. 13:13
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Szeptembertől kezdtem a végzős évemet, és már csak ezért is remélem, hogy sima oktatás lesz. A távoktatás egy vicc volt, hiába próbálkoztak a tanárok. Persze, kényelmes otthon ülni és kinézheted az összes választ, de ez nem tanulás. Jobbak lettek a jegyeim, csak éppen nem volt érdemi tudás mögötte.

Szeretem az iskolát, a tanárok többségét és az osztályomat is, így nekem hiányzik az osztályközösség és a sulis baromkodások a barátnőimmel. Néhány órának olyan jó hangulata van a diákok és a tanárok miatt, hogy egyszerűen hiányzik.

Nem szándékozom kockáztatni a saját érettségi eredményeimet egy rossz tanítási rendszer miatt pláne ha még szóbeli se lenne, ami hadd ne részletezzem mekkora kiszúrás volt az érintettekkel szemben.

18L

2020. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha van jó wifid és géped, akkor megértelek. Sajnos viszont sokaknak az anyagiak miatt egy rémálom volt a távoktatás.
2020. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon szeretném, ha hagyományos oktatás lenne. Idén kezdem az okj-t, új osztály, új közösség, mennék már nagyon szívesen, nekem tényleg hiányzik az iskola. Távoktatás alatt nagyon nehéz volt tanulni, kevesebb motiváció, több házi, tanárok sokszor nem magyarázták el rendesen az anyagot, csak odabökték a feladatokat... nehéz volt így érettségire is készülni.
2020. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagyok. Én nagyon remélem, hogy távoktatás lesz, mert az egyetem COVID nélkül is egy vírustenyészet, ha ott valaki (a több ezer össze-vissza járkáló emberből) behurcolja, nem lehet megállítani. És ez a családjainkra is kihat. Mert még egy kolis / albis dönthet úgy, hogy nem nagyon jár haza, de akik a családjaikkal laknak, azoknál ez sokkal nehezebb.

Bár már egy hete nőnek itthon is az új esetek, ha el is kezdik a hagyományos oktatást, szerintem 1-1,5 hónap és át fognak állni digitális oktatásra. Mondjuk nekem már az is nagy segítség lenne, ha az előadásokra nem kellene bejárni.

2020. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Én is nagyon örülnék, ha távoktatás lenne.


Nem tudom mennyire igaz, de azt hallottam, hogy 90% az esély rá, hogy szeptemberben nem megyünk suliba. Azt is mondják, hogy ez most a fiatalokra lesz veszélyesebb, szóval emiatt sem örülnék ha muszály lenne menni szeptemberben. A fertőzöttek száma is nő...

2020. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

Utáltam a távoktatást! Végig nagyon hiányoztak az osztálytársaim, és rám sokkal jobban ragad az anyag, ha azt élőben hallgatom.


Persze, van néhány élettelen kocka, aki ezt élvezte, de nehogy már hozzájuk alkalmazkodjon mindenki!

2020. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Szeretném ha minden a régi kerékvágásban menne.

Nekem sokkal jobban átjön az anyag, ha a tanár az orrom előtt magyarázza példákkal, vagy hogyha összeülünk 2-3 csoporttárssal az egyetem aulájában és együtt megoldjuk ami nem megy. Távoktatásban nálunk kiadták a feladatot, járj utána oldd meg. Ez is egy módszer de nem a leghatásosabb. Annyi előnye volt, hogy a töltelék tárgyakból kevés óra volt megtartva, még kevesebb amin ott is voltam és mégis meglett. De a főbb tantárgyaim amiket kéne hogy értsek, azok nehezebbek voltak így. Na meg a kis faluból ahol lakok, nem sok lehetőségem van társasági életre, szóval ha újra mehetnék koliba az sem lenne hátrány :D Hiányoznak az ottani haverok, 1-2-vel tudok találkozni de sajnos keveset, mert dolgozunk. Sokan viszont külföldiek és a vírus miatt nem igazán tudtuk megoldani a találkozást nyáron, meg voltak egyéb okok is.

2020. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!