Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lefigyel egy volt tanárom és...

Lefigyel egy volt tanárom és nem érzem magam biztonságban tőle. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

20 éves magas szőke lány vagyok, figyelek az alakomra. Még (8 osztályos) gimiben volt egy perverz öreg tesi tanárom, aki minden szebb lányra rávetette magát, bepróbálkozott nála. Többször hozzáért a combomhoz, megsimította a derekam, de mindig felhívtam rá a figyelmet abban a pillanatban kiabálással. Volt, akinek a fenekéhez, melléhez is hozzáért. Mindig odasúgott valami mocskosat a lányoknak. Sokszor vettem és is észre, hogy a távolból meredten figyel akár a suliban szünetben, akár az udvaron, akár sulin kívül az utcán. A tanárok, az igazgató nem hittek nekünk, mert ők nagyon komázták ezt a szottyadt pedot, nekünk lányoknak meg fenyegetésben telt az összes óra vele. De még a szüleim is azt hitték, hogy csak kitalálom, vagy túlzásba viszem, mert csak egy unatkozó tizenéves vagyok. Kering róla rengeteg történet is, miszerint már évtizedekkel ezelőtt is összeszűrte a levet a lány diákjaival. Elég elismert a szakmában, mindig vitt versenyezni lányokat országos döntőkbe, stb. Bevallom nagyon kiráz a hideg ettől a tanártól. Több lány ment el miatta más iskolába. Szerencsénkre történt egy igazgató váltás aminek következtében új tanárt kaptunk tesiből, és sejtjük, hogy el lett beszélgetve a régivel. Innentől ő csak fiúknak tarthatott órát, én meg letiltottam facebookról, hogy ne nézegesse az én képeimet. Ez olyan 3-4 éve már (hozzáteszem soha nem posztoltam kirívó képeket, ritkán is teszek fel akármit, egyszerűen nem akartam hogy lássa a tevékenységemet).


Hamarosan összejöttem a suliból egy egészen kigyúrt sráccal. Azt gondoltam ez elrettentette. Ezzel egy időben megkeresett engem és a barátaimat városunk egyik "influencere"... írkált, meghívott az eseményeire, reklámozta a termékeit. Barátkozni próbált nagyon, egy szép ártalmatlannak tűnő 30 körüli nő... Szerencsére nem mentem el soha a bulijaira, pedig évek óta hívogat. Nem foglalkoztam vele, de mégis ott van az ismerőseim között és lájkolta minden egyes posztomat. Nincs is olyan sok ismerősőm, próbálok rá figyelni, hogy csak normális életet élő nem balhés emberek legyenek az ismerőseim, akikről tudom nagyjából, hogy kik.


Nos egyik nap az utcán a fiú testvéremmel voltam, aki szintén nagy darab és ki van rendesen gyúrva. Észrevettem, hogy áll egy helyben ez a vén ember és les. Engem. Meredten. Megijedtem, el akartam minél hamarabb menni onnan, de a tesóm azért adott egy biztonság érzetet, hogy ott van velem és rávett, hogy menjünk oda megkérdezni, hogy amúgy mit gondol magáról. Közölte, hogy milyen csinos vagyok a facebookon, meg mindig lát engem mindenhol a városban és ejjha... majdnem ott sírtam el magam, mert évek óta le van tiltva.


Kellett pár amíg összeraktam a képet. Nehezen, de kiderítettem, hogy az az influencer szerűség a lánya. Valószínűleg mindig az ő profiljából nézegetett, ő lájkolt a nevében és ő hívott a termékeit reklámozó bulikra.


Most hogyan tovább? Évek óta abban a tudatban éltem, hogy nem látja már a dolgaimat ez az összeszáradt f.sz, erre kiderül ez. Van még értelme a lányát is letiltani, vagy majd megtalál újra valamelyik ismerőse nevében? Nagyon nem érzem magam így biztonságban ezek után. Feljelenteni ezért nem lehet, mert végülis nem tett olyat, ami bizonyítható. Nem tudom, azt sem bizonyítani, hogy fogdosni próbált, semmit, csak itt a fenyegetés, hogy akárhonnan figyelhet. Az se érdekel, ha valaki felismeri a kérdést... nagyon kétségbe vagyok esve.



2020. aug. 9. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Senkit ne jelölj vissza, akit nem ismersz rendesen személyesen, és úgy gondolod, hogy kapcsolatban lehet vele, és mindent állíts át úgy, hogy csak az ismerőseid lássák. Azokat, akik gyanúsak, töröld ki, de van olyan beállítás is a Facebookon, hogy nem törlöd le őket, csak egy olyan listába rakod, ahol semmit sem látnak abból, amit csinálsz. Egyébként tegyetek feljelentést, illetve az új igazgatónak is szólhatsz, hátha ő jobban hisz neked majd.
2020. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Már végeztem abban a suliban. Sajnos eddig is úgy volt minden, hogy csak az ismerőseim látták és meg voltam róla győződve, hogy tudom kik azok az emberek akik az ismeőseim. Ezek szerint még jobban át kell szortíroznom.
2020. aug. 9. 13:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy ez az infulencer személység az egyik jo barátnőm volt főnöke, ezért gondoltam, hogy normális és semmi gond nem lehet ebből, hogy az ismerősöm.
2020. aug. 9. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Aki "csak" ismerős, azt tedd korlátozott listára. Nekem csak a barátaim, illetve akikkel napi személyes kapcsolatban vagyok, azok látják a képeimet. A "távoli ismerősként" jelöltek pedig csak a nyilvános megosztásaimat, mintha idegenek lennének.


vaaaaagy: ne használd a fb-ot, ha nem tudod, hogyan működik.

2020. aug. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%

Ez kamugyanús kérdés, több ponton sántít. Egyrészt, abból, hogy új igazgatót kaptok, még nem következik az, hogy más lesz a tesitanárotok. Másodszor, ha a tesitanárotok csak fiús osztályt kapott a jövőben, az azt jelzi, hogy a vezetésnek meg kellett neszelnie a lányokkal kapcsolatos "tevékenységét". És ha ez így van, biztosan nem úgy intézik el, hogy fiús osztályt kap... Ez életszerűtlen, ezekből látszik, hogy kitaláció az egész, mert fogalmad sincs, hogy működik egy iskola.


A következő életszerűtlen jelenet, hogy állsz a kigyúrt tesóddal az utcán, meglátjátok az öregembert, akitől te rettegsz (??), hogy csorgatja rád a nyálát, erre a kigyúrt tesóddal odamentek hozzá, az öregember pedig kaján vigyorral elmondja neked, hogy a lánya facebookján keresztül les téged, és tök jól nézel ki. Most mégis, ezt a jelenetet hogyan kéne elképzelni? A valóságban ilyen biztosan nem történne...

2020. aug. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szinte biztos voltam benne, hogy lesz egy ilyen válaszoló, aki jön a kamu szöveggel.
2020. aug. 23. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!