Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi az őszinte véleményetek az...

Mi az őszinte véleményetek az alábbi tanári magatartásformáról?

Figyelt kérdés

Közel fél év után ismét viszont látom a tanáraimat és ők is engem. Az utolsó találkozás óta összesen 10 kg-ot fogytam, hiába nincsen papíron a diagnózis a kezemben de most már tudom hogy evészavar az oka.


Tehát a mai incidens: névsor olvasás közben a tanárnőtől lényegében ez hangzott el, kb 30 lány előtt! (osztályom ÉS egy másik osztály)

Hogy te jó ég Sárika mennyit fogytál állj csak fel. Majd fel kellett állnom a nagy teremben mindenki előtt miközben tovább ragozta hogy mennyit fogytam, közben az okáról faggatva...

Későbbi névsornál fel kellett sorolni mit sportolunk, nálam hallani akarta hogy mégis mi az a sok sport amitől így lefogytam. Na igen de hogy ő ezt nem érti mert a sport megerősíti az embert nem pedig... ja és hogy most nekem milyen fontos az evés és a mennyiségek! (tehát hogy egyek sokat)


Az csupán a durva, hogy közben nem ereztem megalázónak sőt úgy ereztem kettészakadok: 1)ahj de basszus miért akartam én fogyózni és kérem vissza a régi énemet! 2) na latod most tényleg IGAZÁN karcsú vagy és ő is látja rajtad!😁



2020. szept. 2. 20:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a testképzavar hatására csak mist KEZDEM látni mennyire elfogytam, miközben orulok neki mert végre elnyertem az álomalakomat (kifutómodell-féle karcsúság)


Nem azt várom el hogy sajnáljatok csupán kiváncsi volnék a ti hozzáfűznivalóitokra. Illetve ha gyógyulással kapcsolatban tippetek/tanácsotok van szívesen olvasom❤️


egy kilencedikes, 16/l

2020. szept. 2. 20:05
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Engedd el. Pár év múlva csak a második rész lesz meg, hogy ő is látja rajtad milyen karcsú vagy :)


Nekem - mivel fiú létemre hosszú a hajam - egyszer azt kellett meghallgatnom, hogy az uj tanár, aki először volt az osztály előtt ezt mondta


Az előbb azért mentem az ablakhoz, hogy megnézzem hol áll a lova.


Nagyon cikinek éreztem. Ma már csak róla gondolom szegénységi bizonyitványnak, és amúgy nevetek az eseten. De akkor, ott nem volt jó.

2020. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem a tippet akarta tőled megtudni, mert a tanárnő is fogyni akar?

Egyébként - NE RÁGÓDJ FÖLÖTTE! Vedd sportosan. Középiskolában az egyik tanárnőkkel történt ugyanez. Persze, nem kérdeztük az okát.

Mit takar az evészavar kifejezés? Ételallergia, rossz tápanyagfelszívódás?Valóban érdekel és nem gúnyból kérdezem.

2020. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

"ha gyógyulással kapcsolatban tippetek/tanácsotok van"

Fordulj orvoshoz minél előbb, ő fog tudni úgy segíteni, ahogy személy szerint neked a legjobb lesz.

2020. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Na várj. Én ezt most nem értem. Dícséred itt magad össze vissza hogy te milyen jól nézel ki meg gebe kifutómodell alakod van, de közben meg bekamuzod hogy evészavarod van és meg akarsz gyógyulni? Nekem ez nem áll össze :D
2020. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Zavaros a feje egyfelől mert kamasz, másfelől mert testkepzavaros.
2020. szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyult anorexiásként megértem az érzéseidet, hogy mások megjegyzései a súlyra mennyire idegesítőek, de egyben büszkeséggel is töltenek el. Amikor elkezdtem roborálni én attól is halálosan rettegtem, hogy majd jönnek a megjegyzések a hízásra. De a notórius megjegyzések a fogyásra már alapból kikészítettek. Nem hazudok, az elején jó érzés volt nekem, amikor megjegyezték, hogy már aggasztóan lefogytam, mert azt jelentette, hogy "jó irányba haladok" (nem haladtam jó irányba, csak ezt anorexiásként nem értettem, sőt, azt se tudtam, hogy anorexiás vagyok). De később, amikor már napi több megjegyzést kaptam a súlyomra, akkor már idegesített, főleg, mert állandóan rosszul is voltam fizikailag, másrészt meg még féltem attól is, hogy, ha ennyi megjegyzést kapok a fogyásra, mennyit kapok majd a hízásra, meg alapjáraton el is untam, nem is igazán szerettem, amikor nyilvánosan tettek megjegyzést a súlyomra, túlságosan privát dolognak éreztem, de közben azért megnyugtatott, hogy még soványnak tartanak.

Na ez a kettős érzés mind-mind az evészavar tünete volt, hogy még nem múlt el.


Gyógyultként úgy gondolom, hogy egy egészséges embernek is alapjáraton nem esik jól egy-egy megjegyzés a súlyára, de nem küldi a padlóra egy megjegyzés a plusz kilóira pl. és nem érzem megalázónak azokat a nyilvános megjegyzéseket, amiket nem a rosszindulat szül, hanem az aggódás.


VISZONT!!!!!


A tanárnő nem megy át ezen, amin Te. Ő a másik táborban van, aki ezen minden bizonnyal nem ment át mostanában, max vagy nagyon régen, esetleg egy volt tanítványa vagy rokona volt testképzavaros.


De a lényeg, hogy nem érti meg ezeket az érzéseket, amik vannak Benend jelenleg, nem is ismeri őket, ő annyit lát, hogy egy tanítványa hirtelen lefogyott, valószínűleg előtte nem látta őgy hogy a tanítványnak fogynia kell, mert mondjuk, ha a diák a kissé jelentősebb túlsúlyból ad le 10 kilót, az nem ilyen reakiót vált ki a tanárból, de, ha egy átlagos súlyú diák bemegy csontvázként az már igen.


A tanár nem ismeri azt, hogy belül min mész most át, de azt tudja, hogy az anorexia, bulémia meg a többi hasonló betegség veszélyes, halálhoz is vezet és minél tovább fogy az ember, annál nehezebb segíteni rajta.


Tehát ennyi, ha én, mint egy osztálytársad jelen lettem volna, arra gondoltam volna, hogy tényleg, Sárika nagyon lefogyott, remélem nincs semmi baja és meg se fordult volna a fejemben, hogy mit képzel ez a tanárnő, mert tudtam volna, hogy nem bántani akarja Sárikát, hanem aggódik érte.


Annak örülök, hogy beismerted, hogy problémád van és kerestél segítséget, ne ijedj meg, a gyógyulás lassú folyamat lesz, de már ott van veled egy pszichiáter és egy dietetikus, akik fogják végig a két kezedet.


Az elején én se hittem volna, hogy meggyógyulok, főleg, mert én be se ismertem, hogy segítség kéne, csak belekényszerítettek (amiért öröké hálás leszek), aztán roborálás alatt elkezdtem rendezni magamban a dolgokat és a roborálás végére jöttem rendbe lelkileg is. Most megnézek egy képet, ami akkortájt készült, mindig megrémülök és felsúhajtok, hogy de jó, hogy már nem úgy nézek ki.


Kitartást!

2020. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

"már ott van veled egy pszichiáter és egy dietetikus"

Kérdező, ha nincsenek még ott veled, keresd meg oket!

2020. szept. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"mert a sport megerősíti az embert nem pedig..."

Csak a pontosság kedvéért.

Attól függően csökken vagy nő a súlyod, hogy kalória hiányod vagy többleted van. Ha több kalóriát égetsz el valamilyen mozgással, mint amennyit eszel egy nap, akkor nem erősödni fogsz, hanem lefogyni, illetve vannak mozgások, amik inkább fogyasztanak.

Ha megnézel egy maraton futót, akkor azt látod, hogy milyen vékony, nem pedig, hogy mennyi izma van.

2020. szept. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem etikus masok elott ilyet mondania. Negyszemkozt kellett volna.
2020. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!