Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kialakulhatott emiatt a párom...

Kialakulhatott emiatt a párom gyerekénél ez a magatartásforma?

Figyelt kérdés

10 éves kora óta ismerem a párom gyerekét, már régen szétmentünk, most 18 éves a fiúgyereke, de tartom még velük a kapcsolatot.

Párom, és a nagyszülei úgy nevelték a gyereket, hogy bármit csinált, az szuper volt, nagyon okos, ügyes, és szép is. Negatív kritikát sosem kapott.

Mostanra olyan lett a "gyereke" hogy mindenkit nagyon lenéz, velem is kb úgy beszél, mintha a kisfia lennék, az összes osztálytársát elküldte a melegebb éghajlatra, át kellett tenni másik csoportba emiatt, ott most meg a tanárokkal kezdett ki...

Depressziós folyton, hogy nincsenek barátai, egyedül van, barátnője meg pláne. Lányokhoz is úgy közeledett, hogy azóta se akarják őt látni, nem tudom mit csinálhatott velük.

Nagyon beteg, agresszív zenéket hallgat, mindennek tetejébe.

És igen, jórészt a fia miatt mentünk szét, mert nagyon nem értettem egyet a nevelésformával.



2016. márc. 23. 09:09
 1/4 Neszty2001 válasza:
Szerintem mindenképpen az a gond,hogy mindenki csak dicsérte.Nem tudom,hogy most még lehet és változtatni a srác magatartásán,de ha nem akkor az apjának és a nagyszüleinek hála a gyereket szinte elrontottam.
2016. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Brian0 ***** válasza:

Az élet meg fogja tanítani arra, hogy nem ő a király. Dicsérni kell a gyereket, de ha valamit elront, akkor ki kell javítani. Ezt a beszédtanulásnál is úgy kell csinálni, hogy nem kijavítod, hanem visszakérdezel helyesen.


Addig lesz nagyképű amíg fogják a kezét. Szembesíteni kell a tényekkel, hogy nem akkora király mint gondolja és ha barátokat akar, ne bánjon a környezetével rosszul. A családnak kell leülni és ezt megbeszélni.

2016. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, biztos fog visszajelzéseket kapni az élettől, csak kérdés, ezt hogy fogja fel. Én úgy látom, hogy nagyon agresszív lesz tőle, és nem magában keresi a hibát.

Mindenkit le akar győzni, mindenkivel verseng, de mivel nem volt sosem jó tanuló, így hamar feladja, és megszakítja a kapcsolatot az illetővel.

2016. márc. 29. 05:33
 4/4 anonim válasza:
...illetve ha nem változik a magatartása,hiába,semmit,célszerű lehet,ha elküldenéd agykontroll-vizsgálatra.
2016. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!