Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem beszélek az osztálytársaim...

Nem beszélek az osztálytársaimmal, mivel nem értek szót velük mert nagyon fiatalok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy 17 évesen iskolát váltottam

(szakma váltás miatt), ennek most 2 éve

(20 vagyok, ők 16 évesek most)

és azóta nem beszélek az osztálytársaimmal,mert rohadtul gyerekes a felfogásuk és semmiről nem tudok velük beszélni, nem értek egyszerűen szót velük, nincs közös téma.

Ők ezidő alatt elkönyveltek egy kattos/visszahúzódó srácnak(sokszor mutogatnak,nevetnek a hátam mögött rajtam) pedig egyáltalán nem vagyok az, csak a suliban szorongok/vagyok feszült,mert a helyzetből adódóan minden napnak alig várom a végét...

Minden poénjuk egyszerűen dedós és semmiről nem lehet velük elbeszélgetni, csak a vihogás,meg a bunkózás a tanárokkal megy egész nap és semmi komoly életcél vagy bármi.


Ez nekem pedig már nem szint, kinőttem ebből.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek, mert ha ez még 2 éven keresztül így folytatódik attól félek megbolondulok...?


2020. szept. 4. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

"s azóta nem beszélek az osztálytársaimmal,mert rohadtul gyerekes a felfogásuk és semmiről nem tudok velük beszélni, nem értek egyszerűen szót velük, nincs közös téma."


Ez kizárólag a te hibád.

Vannak testvéreid? Unokatestvéreid?

Különböző korúak, mégis tudsz velük beszélni.

Vannak nálad idősebb haverjaid? Ők sem tudnak

kommunikálni veled?

2020. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes, én is 16 éves vagyok, a legjobb haverom 30, mégis tudunk beszélgetni. Nem lehet, hogy inkább benned van a hiba.
2020. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*?
2020. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Sport , mozi , filmek, nők játékok, vírushelyzet. stb. Mi az hogy nem tudsz velük beszélni?
2020. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Azt elhiszem, hogy nagy általánosságban nem jössz ki a kamaszokkal, de hogy egyetlen sincs köztük, aki normális lenne, azt azért nagyon kétlem. Én 21 vagyok és biztosan lenne olyan 16 éves, akikkel ellennék. Ha senkivel nem vagy jóban, az valószínűleg a te hibád. Valószínűleg azt is okkal tartják furának, hogy 20 éves létedre 16 évesekkel jársz egy osztályba. Miért nem mentél estire? Ott már inkább felnőttek vannak, mellette meg csinálhattál volna valami felnőttképzést. De kötve hiszem, hogy mindegyik gyerek éretlen meg idétlen, csak te vagy tökéletes. Nyiss feléjük. Ha meg nem nyitsz, az sem baj, csak akkor ne őket szidd, amiért nem tudtok beszélgetni.
2020. szept. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem tudsz velük beszélni, mert nem akartál, és rájöttek, hogy veled nem is érdemes, ezért már a társaságod sem keresik. Én csendes vagyok és már általánosban rájöttem, hogyha nem nyitok a többiek felé, akkor már az első nap rájönnek, hogy velem nem érdemes beszélgetni, mert úgysem tudnak.

Ha beszélgetni akarsz velük, akkor menj oda szólj bele a beszélgetésbe, ha nem tetszik a téma, akár megpróbálhatod terelni. Ha elkezdesz nyitni a többiek felé, jobban megismered őket, akkor biztos találtok olyan témát, ami téged is érdekel.

Egyébként az a 4 év nem olyan sok, biztos van olyan is az osztályban, aki érettebb a többieknél.

Én is koraérettnek érzem magam, úgy érzem, hogy a többiek nagyon gyerekesek hozzám képest, de nekem mindig inkább az volt a problémám, hogyha nincs fontos mondani valóm, akkor jobban érzem magam csendes megfigyelőként. Nem azért, mert félek, vagy nem merek megszólalni, hanem azért, mert egyszerűen nincs olyan mondanivalóm, amit megosztanék. Olyan mintha szűrők lennének az agyamban, és csak a fontos információk jutnak át rajta.

2020. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem annyira a kor függvénye, mint inkább az érdeklődési köré.


Én egyik osztálytársammal se értettem rendesen szót, pedig nem voltak számottevően idősebbek/fiatalabbak nálam, csak volt egy lány, aki egy évvel kisebb volt az átlagnál.

A 2 legjobb barátnőm viszont 1 évvel fiatalabb nálam.

2020. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!