Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a szakdolgozatírásra, ha azt érzem a témavezetőmön, hogy csak szánalomból foglalkozik velem?

Figyelt kérdés

Pedig eleinte nagyon érdekelt a téma, rengeteget dolgoztam a vázlattal és az eddigi fordításokkal, és nagyon szívesen.

Tök jól esne, ha partnerként tekintene rám, pl. ha valami baja van az eddigi munkámmal, építő jellegű kritikát fogalmazna meg, vagy nem úgy fogalmazna, hogy ezt meg azt "kéne még hozzátenni", hanem pl. "szerintem még tegye hozzá azt, hogy...".

Na persze valószínű, hogy tényleg minősíthetetlen a munkám, de nem értem, ezt miért nem tudja megmondani, vagy azt, hogy nem akar velem dolgozni, hátha találok valaki olyat, aki szívesen dolgozna velem.


Esetleg... túlreagálom?

Amúgy NEM ez a legnagyobb problémám, mielőtt bárkiben is felmerülne.



2020. szept. 7. 07:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
En konzulenst sem talalok. DE egyetem MEK karon akik tanitanak tulterheltek, senkit sem ismerek :(
2020. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem te vagy az egyetlen, akivel igy bannak. De valoszinuleg nem azert teszi, mert nem kedvel vagy mert unalmas a temad, egyszeruen sok dolga van es a szakdoglozat mentoralas egy olyan feladat, amire nem mondhatja, hogy nem vallalja. Tavaly az en tanarom is egyszerre csomo masik hallgato szakdogajaval foglalkozott es sokszor csak arra volt ideje, hogy vegigolvasta amit irtam, kijavitotta es megirta, hogy mit csinaljak 1-2 mondatban. Egyebkent csak ugy kivancsisagbol, mi a temad?
2020. szept. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
A szakdolgozatot neked kell megírni és nem a konzulensnek kell téged pátyolgatni!
2020. szept. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Nem azért csinálják, mert szívesen dolgoznának veled, akárkivel, mindenkivel. Ez a dolguk. Ne vedd már ennyire magadra. És nem a partnered. Ez a te dolgozatod. Neked kell rajta dolgozni. Ő meg legfeljebb mondd pár tanácsot.

Én 3x találkoztam az enyémmel. Az elején elmondtam, hogy mit szeretnék, hogyan épül fel a dolgozat. Ahhoz adott pár tanácsot, hogy milyen sorrendben építsem fel. Utána a közepén találkoztunk, hogy hogyan haladok. És a végén átbeszélni, hogy kell-e valami változtatás, ellenőrizni, hogy megfelel-e a formai követelményeknek. Én nem is igényeltem ennél több segítséget.

2020. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
A konzulensed nem a rokonod, el vagy tévedve a kapcsolatotok terén.
2020. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerelmes vagy belé, és viszonzást vársz, vagy mi van veled?
2020. szept. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Nálam annyit mondott az elsö "megbeszéléskor", hogy reméli, nem fogom zavarni ilyen hülyeségekkel, szakdolgozat esetén már elvárható, hogy aki írja, képes legyen önállóan elvégezni!
2020. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Amikor dolgozol majd és a főnök szól, hogy valamit elrontottál, remélem nem üt ennyire szíven, mert akkor bajok lesznek.


"építő jellegű kritikát fogalmazna meg, vagy nem úgy fogalmazna, hogy ezt meg azt "kéne még hozzátenni", hanem pl. "szerintem még tegye hozzá azt, hogy..."."


Mind a kettő építő jellegű kritika, mert a tanácsával segít Téged a munkádban. A kritikàja hasznosságát kell nézni, nem azt, hogy hogyan adja elő.


---


"valószínű, hogy tényleg minősíthetetlen a munkám,"


Senki sem ír elsőre egy király szakdolgozatot. A konzulens azt nézi, hogy mivel tehetnéd jobbá a munkádat.


---


"de nem értem, ezt miért nem tudja megmondani, vagy azt, hogy nem akar velem dolgozni, hátha találok valaki olyat, aki szívesen dolgozna velem."


Szólni fog, ha nem szívesen dolgozna veled, de ehhez több kell, mint, hogy nem tökéletes a szakdolgozatod. Pl szól, ha azt látja, hogy nem fogadod meg a tanácsait vagy, ha nem foglalkozol a szakdogával, nem jársz el a konzultációkra, stb.


---


"Tök jól esne, ha partnerként tekintene rám"


Ő nem egy partner, akivel együtt dolgozol valamin. A szakdolin te egyedül dolgozol és a konzulenst meg felkéred, hogy véleményezze. Az egyetemi tanár magasabb pozícióban van, mint Te, ő nem egy hallgatótársad.

2020. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Az egyetem nem szeetetszolgálat. A kutya se fog törődni a lelkivilágoddal. A szakdogádat nem is biztos hogy bárki el fogja olvasni.

És nem, ez nem csak rád vonatkozik, hanem egy átlag egyetemistára. Ha olyan témavezetőd van, aki kommunikál, és tesz javaslatot, hogy hogy tudnál javítani a szakdogádon, tedd össze a kezed. Ne várd el, hogy úgy fogalmazzon, hogy kedves Gizike, ha esetleg itt meg ott az kijavítaná, akkor ez egy kitűnő munka, nagyon ügyes, csak így tovább.

A szakdogámnál az egyetemi konzulensem max 1x futotta át az egészet, és 1 dolgot jegyzett meg. Nem azért mert szuperügyes voltam, és más hiba nem volt benne, csak épp pont leszarta.

Most a diplomamunkánál látszik hogy mindig elolvassa, és mindig van építő megjegyzése, de sosem léleksimogató módon teszi. Javítsa ki ezt, pont.

(Nem partneri viszony. Partner az élettársad, esetleg majd a kollegád, most meg az évfolyamtársaid)

2020. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Túlérzékenynek tűnsz. Az "ezt kéne" meg a "szerintem csinálja így" között nem érzem azt a fene nagy különbséget.

Nem egyszerű utasításokat adott neked, mert az így hangzana:

Ide írjon még aról, hogy....!

Innen húzzon ki 30 sort.. !

Ezt a fejezetet fogalmazza át! Azt domborítsa ki, hogy...!

2020. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!