Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 5 éves szakot 2 év elvégzése...

5 éves szakot 2 év elvégzése után érdemes otthagyni? 22/F

Figyelt kérdés
20 évesen jelentkeztem egyetemre, mert ugye elvégeztem egy OKJ-t az érettségi után, igaz elhelyezkedni nem tudnék vele. Aztán 5 éves osztatlan szakra felvettek, az első évben még tetszett, de egyre jobban kezdtem kiábrándulni belőle. Budapesten tanulok és nem tetszik az itteni élet. Túl drága az albérlet és nem akarok ittmaradni az egyetem után. De akkor meg max a szüleimhez tudok hazaköltözni. A másik meg, hogy 26 leszek mire végzek. Nem akarom elcseszni a fiatal éveimet az egyetemre, dolgozni akarok már. Nem akarok még 3 évet Budapesten lakni. Megbántam már az egészet, hogy ide jöttem, nem kellett volna belevágni. Meg valszeg elhelyezkedni sem tudnék vele.

2020. szept. 12. 23:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én egy jogi pályát nem erőltetnék, ha nem lenne bennem elég motiváció.
2020. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Csak akkor végezd el a jogot, ha tényleg abban akarsz dolgozni, és itthon akarsz élni. Ez is egy tipikus életpálya.

Viszont elcseszni a fiatal éveidet egyetemre kijelentés egy igazi oximoron. Az egyetem hasznos, az a 3-4-5+ év pont nem megy a levesbe ha jó szakon tanulsz. Oké, addig nem dolgozol főállásban, na de sokkal több lehetőséged lesz 30 meg 40 évesen mintha egyből elmentél volna dolgozni.

Végső soron te dolgod mit akarsz kezdeni a saját életeddel.

2020. szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
De nem bírom fizetni az albérletet. Szüleim csórók. Így is diákhitelt vettem fel. 26 éves koromig húzom ezt, ott fogok tartani, hogy 26 évesen semmim sem lesz csak az adósság
2020. szept. 13. 12:15
 14/15 anonim ***** válasza:

Végül is a #11-nek van igaza, látszik, hogy csak a kifogásokat keresed, ott akarod te ezt hagyni, a kérdést is azért írtad ki, hogy mindenki ebben erősítsen, hogy jól teszed. Az ellenkező véleménnyel csak vitába szállsz. Ha nincs benned elég motiváció, egy jogot tényleg nem érdemes erőltetni. (Egyébként semmi mást sem.)


Más kérdés, hogy már eddig is sokat öltél bele (időt és pénzt), és ezek mennek a levesbe.

2020. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Elmehetek OKJ-ra vagy átiratkozhatok levelezőre is.

De ezt a pesti létet nem bírom tovább.

Nem tudom amúgy, hogy miért tartjátok olyan nagyra a jogot, a legtöbb jogász a közszférában helyezkedik el, igen csak karcsú fizetésért.

2020. szept. 13. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!