Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tanfolyam elvégzésére érdemes...

Tanfolyam elvégzésére érdemes felvenni a diákhitelt?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemen tanulok, de szeretnék elvégezni egy filmes tanfolyamot, amely 4 félélves, hétvégenti képzés, a végén oklevelet ad.

300 ezer forint félvenként.


Párom szerint felkéne vennem a hitelt, mivel államin vagyok és amíg ezt tanulom, közben tudnám párhuzamosan a filmes tanfolyamot, de én azzal érvelek, hogy nem aakrom eladósítani magamat emiatt.

Ő pedig azzal, hogy így sosem fogok olyan munkát végezni, ami érdekel.


Szerintetek hülyeség lenne belevágni vagy vegyem fel, hogy végre olyat tanulhassak, ami tényleg érdekel?


2020. jan. 14. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Csak akkreditált, felsőfokú egyetemi vagy főiskolai képzésre lehet Diákhitelt felvenni. Tanfolyamra természetesen nem lehet. Nem is értem, hogy jött ez az ötlet.
2020. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Van ennek a képzésnek minimális kézzelfogható értelme? Sok ilyen filmes, színész képzés max az iskolának jó
2020. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
1.-nek amúgy igaza van, bár en rögtön a szabadonfelhasználható diakhitelre gondoltam. De annak a kamata is rosszabb, nekem nem érné meg az 1misi adósság
2020. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, a szabadfelhasználású diákhitelre gondoltam.


Gyakorlatot lehet szerezni, ugyanis rendesen egy filmelkészítésében részt kell venni, illetve az iskola filmstúdiójában lehetőség van további filmes munkákban való segédkezésre.

2020. jan. 14. 13:45
 5/14 anonim ***** válasza:
2%

Tegyük már tisztába a dolgokat: szabad felhasználású diákhitelt SEM lehet tanfolyamra felvenni. Melyik része nem érthető annak, hogy akkreditált, felsőfokú egyetemi vagy főiskolai képzésekre lehet felvenni?


[link]

2020. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Azzal kezdte a kérdező, hogy egyetemista. Első mondat
2020. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves #5-ös!


Melyik része nem világos annak, hogy a szabad felhasználású diákhitel azért szabad felhasználású diákhitel, mert felveszed és arra költöd, amire TE akarod, mivel közvetlenül a számládra érkezik az utalás, ellenben a Diákhitel 2-vel, amit az egyetemnek utalnak át és amiből te egy fillért sem látsz.


Tehát úgy, mint egy fizetés, jön és ott van. Ha akarod, te az egészet ruhára, játékra, pizzára költöd vagy tanfolyamra (jelen esetben).

2020. jan. 14. 13:55
 8/14 anonim ***** válasza:
#2: Nem baj, hobbinak jó lesz.
2020. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javaslom Neked a Diákhitel 1-et erre a célra semmiképpen, nem erre találták ki. Még pedig konkrétan a tőke nagysága miatt.

Igaz, hogy a diákhitel 1 szabadon felhasználható hitelkeret, ahogy mondod, általában lakhatást, kaját, egyebet fizetnek belőle az egyetemisták. Szemeszterre felvehető maximális összeg 350 ezer forint. De még ha papíron tudnál is belőle egy párhuzamos képzés tandíját fizetni, akkor is jogos a félelmed, hogy pályakezdő létedre el adósítanád magadat úgy, hogy nincs garancia a megtérülésre. Ne hallgass ebben az ügyben a párodra.

Egyszerűen azért, mert túl nagy a tőke. Ha jól olvastam, félévente 300ezer forint a képzés, így a sikeres abszolválás után ez az összeg 1,2 millió forint. A tőkén felül még fizetned kellene az 1,99% napi kamatozású kamatott, ami az év végén tőkésedik (kamatos kamat). Ez pont az a hitel konstrukció, amit érdemes nagyobb összegekben törleszteni vagy elötörleszteni, mert a végén az 1,2 millió hiteled eléggé meglódulhat...

2020. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves #9!


Köszönöm, hogy megerősítettél a normális válaszoddal benne.

Én is hasonlóképpen gondolkodtam, ahogyan azt már leírtam.


Ment a zöld neked.

2020. jan. 14. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!