Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sokan akik egyetem mellett...

Sokan akik egyetem mellett dolgoznak, hogy fizessék az albérletet, meg fenn tudják tartani magukat, miért nem mennek el inkább levelezőre? Nem lenne egyszerűbb?

Figyelt kérdés
Nem kéne albérlet és dolgozni is tudnának

2020. szept. 14. 11:49
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
De azokra vonatkozik a kérdés akik albiban laknak
2020. szept. 14. 13:18
 12/44 Carragher_x ***** válasza:
100%
Mitől lenne egyszerűbb felnőttként a szülők nyakán ülve, munka mellett levelezőn elvégezni vmit? Másrészt egy levelezős diploma, hacsak nem kifejezetten vmilyen posztgraduális képzés, lényegesen kevesebbet ér, már ha egyáltalán van rá lehetőség. Harmadrészt levelezőn nincs egyetemi élet. Negyedrészt egy fiatal felnőtt természetes igénye, hogy függetlenedjen a szüleitől, elkezdje a saját életét.
2020. szept. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

De nappalin sem lesz egyetemi élet. Suli mellett dolgozhatsz heti 20-40 órában, plusz veheted fel a diákhitelt az albérletre.

Meg ha introvertált vagy, amúgy sem lesz igényed az egyetemi életre

Persze akinek a gazdag szülei a segge alá tolja az albérletet, annál más a helyzet..

Meg annak jó aki bejárós vagy kap kollégiumot

2020. szept. 14. 14:12
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

De aki albérletben él egyetem mellett, az általában nem azért lakik ott, mert nappalis, hanem mert a szülők nem engedik, hogy otthon lakjon vagy nem olyan a kapcsolat.


Szóval még mindig nem értem az összefüggést.

2020. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 Carragher_x ***** válasza:
38%

"De nappalin sem lesz egyetemi élet. Suli mellett dolgozhatsz heti 20-40 órában, plusz veheted fel a diákhitelt az albérletre."


Ez butaság. Egy egyetem nem olyan mint a gimnázium, nem minden nap 8-tól 2ig vagy ott, sokszor elég rugalmasan lehet felvenni az órákat, őszintén szólva nem is kell feltétlen mindenre bemenni, teljesen jól össze lehet hangolni vmilyen kiegészítő munkával és mellette rengeteg szabadidőd is marad. Miért kéne felvenni diákhitelt albérletre? Egyrészt tök nyilvánvaló, hogy nem egyedül kell bérelni egy lakást, hanem többedmagaddal. Másrészt van ösztöndíj, van fizetésed, akár még vmilyen szociális támogatásra is jogosult lehetsz, ebből azért ki lehet jönni. De egyébként a diákhitel sem ördögtől való.

2020. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan, figyelj, akik levelezősök és munka mellett tanulnak se maradnak a szülőknél, mem.minden szülő engedi ezt meg.

Másrészt, jobb egy kis önállóság.


Nekem volt ismerősöm, aki levelezős volt, 35 éves kb és a szüleivel élt, azért, mert a spórolt pénzét fősulira, albiba meg nem akart menni, de folyton panaszkodott, hogy már elege van a családjából és el akar menni.

2020. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
97%
Levelezősként nem jár koli, meg egyéb támogatások, diákkedvezmények, nem tudsz elmenni diákmunkázni, és akkor ameddig nem lesz diploma, jobbára egy érettségivel kell főállást szerezni. De az érettségivel betölthető pozíciók nem arról híresek, hogy “elengednek” suliba, amikor szeretnéd. Sok helyen pénteken is egész nap konzultációk vannak, vagy zh írás. Míg egy diákmunka ezzel szemben simán ütemezhető nappali tagozat mellett. Plusz nappalisként ki lehet fogni oylan gyakornoki programokat (fizetős vagy fizetetlen), ami levelezősként a büdös életben nem lehetne. Sok ilyen jellegű diákmunka is van, a legtöbbhöz feltétel a nappali tagozatos diák. Arról ne is beszéljünk, hogy eleve csomó szakot nem indítanak levelezőn sehol, vagy valamit például indítanak, de csak fizetősön.
2020. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok szak nem indul levelezőn.
2020. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

Mire megyek a diákmunkával? Rendes munkát is lehet vállalni, részmunkaidőset is akár, amellett lehet levelezőn csinálni.

Be kell járni egyetemre, tanulni kell, dolgozni kell mellette, akkor főzni kell magatokra, bevásárolni.. Hogy lehet ezt bírni? Sokkal keményebb mint ha dolgoznál heti 40 órában

2020. szept. 14. 20:21
 20/44 anonim ***** válasza:

Már leírták részben, amit gondolok, így csak kiegészíteném.


Havi 60 ezer forintot kapok kb szociális támogatásként. Állami támogatott szakra járok, nincs tandíjam. Van egy lakótársam, felezzük a lakhatási költségeket, a házimunkát.


Nagyon sok munkahely előnyben részesíti a diákmunkásokat a részmunkaidősökkel szemben. (Van esti tagozatos ismerősöm, ő emiatt nem talál állást.) A diákmunkások után nem kell annyit adózni a munkahelynek.


Aki azért hajtott kemény gimiben, érettségizett emelt szinten, hogy nappalin tanulhasson, annak ez nem lesz nagy probléma.


Az én szakom pl. nem is indult levelezőben. De ha lett volna is, akkor nem ismertem volna meg a szaktársaimat, kimaradtam volna egy csomó jó élményből.


18 évesen nem az a vágyam, hogy egyedül magoljak otthon és 40 órát melózzak mellette.

2020. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!