Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nappalira vagy levelezőre menjek?

Nappalira vagy levelezőre menjek?

Figyelt kérdés
20 éves leszek hamarosan.Érettségi után egy 2 éves technikusi képzésre jelentkeztem.De nagyon megbántam.Utálom az egészet.Valószínűleg a vizsgán is meg fogok bukni.Úgy érzem,ez a 2 év abszolút kidobott idő volt az életemből.De már tudom,mi akarok lenni.Jelentkezni akarok jövőre az egyetemre.De nem tudom,hogy alapképzésre jelentkezzek e vagy inkább levelező.Itt vagyok 20 évesen,2 évet kidobtam az életemből.Ott ülök még 4 évet,leszek 24 éves mire végzek.Más már végez 21 évesen.Meg azért azt is bele kell kalkulálni,hogy 1-2x meg is bukhatok.Persze jobb lenne nappalira menni és nem kihagyni az egyetemi éveket,de azért mégsem akarok 25+ éves koromig a szüleim nyakán lenni.

2017. okt. 8. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Mit érdekel?


A lényeg hogy nem jó egyszerre két dolgot csinálni, dolgozni és tanulni.


Úgyhogy menj szerintem nappalira, és ha befejezed akkor majd keresel állást, valahova úgyis felvesznek.


Én elkezdtem a fősulit, 30 voltam mire leállamviszgáztam, addig szinte semmit sem dolgoztam. Na aztán jött pár munkahely, de valahova mindig felvesznek, most is dolgozom.


Úgyhogy te is szerintem menj nappalira, fejezd be, majd keresel céget, állást utána, ennyi.

2017. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Van pénzed a nappali egyetemre? Vagyis eltartani magad mellette?
2017. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
1es, és büszke vagy rá hogy 30 éves korodig anyádék tartottak el mert lusta voltál dolgozni?
2017. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
szülei támogatják.
2017. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

3-as:


ilyen ez a popszakma, ez van.


De nem vagyok rá büszke, így történt, lehet rajta változtatni?

2017. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Akkor meg ne biztass másokat is élősködésre. Azért mert te buta voltál időben elvégezni az egyetemet, a szüleidet büntetted, hogy a bőven felnőtt gyereküket kellett eltartaniuk, mikor másnak abban a korban már bőven saját családja van..én nagyon szégyelleném a helyedben, amiért ekkora terhet róttam rájuk a saját ostobaságom miatt.
2017. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Akkor is szerintem vagy az egyetemet kellen elvégezni vagy ha nem akkor elmenni dolgozni.


De egyszerre kettő, levelezőn a suli és mellette dolgozni nem jó.

2017. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen kezdtem az egyetemet, nappali tagozaton. Mellette dolgozok folyamatosan, a szüleim nem igazán tudnak támogatni anyagilag. Előtte én is elvégeztem egy OKJ képzést, de nem bántam meg. Munka mellett nehéz az egyetem, ezért ha nem álltok túl jól anyagilag, akkor én a levelezőt javaslom. Hogy miért? Mert heti 3 napot járok egyetemre, heti 2 napot gyakornokoskodom egy multinál, hogy meglegyen a szakmai gyakorlatom, és hétvégente egy boltban kasszázom, hogy eltartsam magam.

Emiatt persze csúszok az egyetemmel, de ez van.

Gondold át alaposan.

2017. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8,de te gondolom olyan OKJ-t végeztél el,aminek köze van az egyetemhez.De amire én járok,az teljesen más.Nem ebbe az irányba akarok tanulni.Meg elhelyezkedni sem lehet ezzel a szakmával,hiszen még a nyári gyakorlati helyen is megmondták,hogy semmire sem jó ez a papír!De még,ha találnák is vele munkát,akkor sem dolgoznék ebben,mert rohadtul nem érdekel,inkább elmennék valami betanított munkásnak egy gép mellé.

Engem támogatnának a szüleim.Igen,nehéz lenne egyetem mellett dolgozni,főleg,hogy bejárós is lennék,ami 2 órát vagy mégtöbbet venne el a napomból.És sportolok,amit nem szeretnék abbahagyni,szóval ha nappalira mennék,akkor csak nyári diákmunka lenne.Persze más lenne a helyzet,ha egyből egyetemre mentem volna érettségi után,akkor már végeznék 21 évesen,de így...

Mondjuk az sem mindegy,hova vesznek fel,mert 3 suliban is gondolkodom.

2017. okt. 8. 18:12
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok:

Nem kapcsolódik egyáltalán az OKJ a szakomhoz :D

Marketing ügyintézőit végeztem el, most pedig minőségbiztosítási mérnök szakon vagyok. Mondjuk az OKJ alatt a kommunikációs és az előadói készségem sokat fejlődött, így nem mondanám teljesen haszontalannak.

2017. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!