Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sokan akik egyetem mellett...

Sokan akik egyetem mellett dolgoznak, hogy fizessék az albérletet, meg fenn tudják tartani magukat, miért nem mennek el inkább levelezőre? Nem lenne egyszerűbb?

Figyelt kérdés
Nem kéne albérlet és dolgozni is tudnának

2020. szept. 14. 11:49
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
De mit esztek? Van időtök még főzni meg vásárolni is?
2020. szept. 14. 21:21
 22/44 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van. Én ugyan koliban laktam, de az albis szaktársak is így csinálták: első 2 év kemény volt nagyon, tele volt az órarend, akkor vagy semennyit nem dolgoztunk, vagy max hétvégente, ha nem mentünk haza akkor alkalmi beugrós munkákat vállaltunk. Ilyenkor így néztek ki az anyagiak: szoctám, kb 30e, ösztöndíj, 8-20e, szülői támogatás: aki hazajárt, hetente kapott valamennyi készpénzt, amin vesz kaját, kaját is csomagoltak sokszor. Alapanyagokat sokszor vettünk közösen valamelyik hiperben, és este volt közös főzés. Akik többen laktak albiban, ők is csináltak ilyet. Én nem mentem minden héten haza, így nekem utaltak, olyan 30-50k-t havonta, illetve fizették, ha valami drága dolog kellett mert tönkrement mondjuk laptop, telefon meg ilyesmi. Mikor lazult az órarend, többet dolgoztunk. De főzni most kevésbé van időm, heti 40 óra munkával, mint anno az egyetemen. Vagyis most rosszabbul osztom be. Akkor ha volt 2 lyukasórád napközben ,

Simán megfőztél, kitakarítottál :D. Ha elég közel laktál a sulihoz.

2020. szept. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Visszatérve az albizásra: nem volt olyan az ismeretségi körömben, aki egyedül bérelt egy komplett lakást, még egy garzont sem. Külföldi hallgatók maximum, ahol volt mit a tejbe aprítani. Magyar gazdagoknál a csemete alá tettek egy saját ingatlant, amiben ha volt + szoba, akkor azt kiadták. Ergo mindenki szinte lakótársakkal lakott, és nem kellett senkinek 6 számjegyű összeget fizetnie lakhatásra. Ez most sincs másképp, ha 200e alatt keresel. Vagy a párjával lakik az ember, vagy örököl, vagy bérel random arcokkal, barátokkal közösen. Vagy 30 valahány éves koráig marad anyunál. Ebből következik, hogy a levelezősnek is hasonló kilátásai vannak a különköltözésre, ha nem rosszabbak.
2020. szept. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

#23

És ha nincsenek barátaim? Kivel béreljek lakást közösen?

2020. szept. 15. 08:55
 25/44 anonim ***** válasza:
Nem jön át kérdező, hogy mit akarsz. Egyetemre menni? Mérlegelsz, hogy kezdj-e nappalis tagozatot, és ehhez kérsz segítséget? Milyen szakra mennél, melyik városba? Mert nem az az általános, hogy haverral költözöl ám össze. Hanem vad idegenekkel.
2020. szept. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

#24

Nagyon sok hirdetés van, amiben lakótársat keresnek. Én is fél szobát béreltem, szobatárssal és lakótérsakkal. (Idegenekkel)

Én se hallottam még olyan egyetemistáról, aki saját külön lakást bérelt volna.

2020. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

A kollégium is egy opció egyébként.


Simán van idő főzni, bevásárolni, takarítani. Aki teljes állásban dolgozik, annak is ugyanúgy meg kell csinálni. Neki sincs rá több ideje. Nem értem, miért olyan elképzelhetetlen ez.


Mi az, ami szerinted ezekben nem lehetséges? Miért tartod irreálisnak, hogy valaki nappali tagozaton tanuljon?

2020. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Igen egyetem mennék

Kollégiumba nagyon nehéz bekerülni.

Ismerek egy csajt aki Zala megyéből busszal jár fel minden nap Pestre, 3-4 órákat utazik oda,plusz este hazajön , reggel 4-kor kel. Annyira nem tudja megoldani a lakhatást, hogy inkább utazik napi 7-8 órákat. Ehhez mondjuk laza órarend is kell.

2020. szept. 15. 10:50
 29/44 A kérdező kommentje:
Koleszba meg 10 emberböl 2-t felvesznek, nem tudom miért mondjátok ezt ennyire, hogy menjek koleszba.
2020. szept. 15. 10:52
 30/44 anonim ***** válasza:
Akkor javaslom az albérletes csoportokat, ahol összeállsz több emberrel, nem elriadva attól, hogy esetleg szobatársad is legyen úgy mint egy kollégiumban. Úgy kijöhetsz nem azt mondom, hogy olcsón, de nem olyan vészesen drágán. Nem tudom, milyen szakra mennél, de a vidéki egyetemek sem mind szörnyűek, megpróbálkozhatsz azzal is, ott már simán kihozod havi 40-50k-ból fixen mindennel együtt a lakhatásodat úgy is, hogy saját szobás van.
2020. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!