Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Azt hiszi a tanárnő hogy a lányom nem tanul

Figyelt kérdés
Elsős és tanul nekem itthon mindent elmond, mindent tud de suliban meg nem mondja, miért? Mit csináljak hogy elhigyjek tanul?

2020. szept. 18. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Félénk? De mit kéne amúgy elmondania? Az én elsősöm eddig még csak színezett főleg, meg különbséget keresett képek között.
2020. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a tanárnővel hogy félős, szégyellős a lány, ha ez nem oldja meg a problémát, akkor vonjátok be az iskolapszichológust
2020. szept. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

"itthon mindent elmond, mindent tud "

- a parciális differenciálegyenleteket is vették már?


Ne viccelj! elsős, két hete jár iskolába... - itt most azt tanulják először is az óvoda után, hogy kell együtt a tanárra figyelni és együtt dolgozni. A tanító majd megoldja, hogy feloldódjon az osztályban, most még nem megy neki.

2020. szept. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Videofelvétellel bizonyítsad...

Amúgy, ez meg nem tanár, hanem egy kókler, ha ennyit nem ismer fel egy gyereken, hogy szorong "vallatáskor"...

2020. szept. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

#3

Nem minden tanító tudja sajnos megoldani, hogy feloldódjon egy ilyen kicsi gyerek. Szerintem az, aki rögtön arra gondol, hogy biztos nem tanul, pont nem segít ezen a helyzeten, mert azt érezteti a gyerekkel, hogy mindegy mennyit tanul, ő nem fogja azt elhinni, és ez nagyon rossz hatással van egy ilyen fiatal gyerekre.

Szerintem szülőként kellene megpróbálni beszélni a tanárral, hogy ő igenis látja, hogy otthon tanul a gyerek, és tudja azt, amit kell, csak a társaság, a környezetváltozás vagy nem tudom mi miatt még nem tud feloldódni, nem mer megszólalni. Ahhoz, hogy egy ennyi idős gyerek társaságban meg tudjon nyilatkozni, elengedhetetlen egy támogató környezet, ahol nem nevetik ki a társai, nem türelmetlenkedik a pedagógus stb., lehet, ezt is érdemes lenne felülvizsgálni, hogy nincsenek-e ilyen problémak az osztálytermi légkörrel.

2020. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsős gimis vagy elsős általános? Elsős általánosban ilyenkor mi még csak színeztük a betűket meg emésztgettük azt, hogy iskolába mentünk.


Szerintem le kellene ülni hármasban gyerek, szülő tanár és megkérdezni, hogy mi történik, ami miatt nem megy, esetleg videót bemutathatsz a lányodról a tanárnak, hogy igenis felmondja a tananyagot.

2020. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy 12 évesen hatodikos koromban külföldön jártam kétnyelvűbe, egyik nyelv se volt az erősségem.


Az egyik tárgyat, amit oktattak, nem értettem, csak egy könyv volt hozzá, amit nem értettem, a tanárt se, sőt, a dolgozat kérdéseit se. Folyton tanultam, próbáltam megérteni. Minden tesztem nulla százalékos lett.


Na a tanár mindig izélgetett, hogy nem tanulok, pedig mindig próbálkoztam megérteni. Amikor elmondtam az igazat, nem hitte el.


Utána a másik nyelven adott egy fénymásolt fejezetet és azt is nehezen értettem, a dolgozatot ugyanúgy nem értettem. A tanárnő utána kinelentette, hogy igenis lusta vagyok.


Szóval a tanár igazából mi den esetben annyit lát, hogy a gyerek nem tanul, ezért lenne érdemes szülőként leülni vele beszélni.

2020. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Vidd el pszichológushoz a gyereket. Az is lehet, hogy addigra elfelejti, amit otthon tanult. Ne pont akkor kérdezd ki, amikor éppen befejezte a tanulást, hanem 1-2 órával később, vajon emlékszik-e még rá?
2020. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!