Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, gondolkodtatok már...

Tanárok, gondolkodtatok már azon hogy elhagyjátok a pályát?

Figyelt kérdés

Ki is léptetek? Vagy ha nem, akkor mi volt az, ami miatt mégsem?

Ebben a helyzetben mennyivel volt nagyobb a kísértés?



2020. szept. 22. 21:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
17%

felröhögtem azon, aki azt írta, tanárból HR-es lett :D ez aztán az életpálya: naplopó tanárból elmenni a HR nevű kamumunkát végezni.

hát van 2 olyan munka az országban, aminek semmilyen látható eredménye, az a tanítás és a HR.


egyébként meg nagyon egyszerű,h sokan miért maradnak tanárok. a volt angoltanárom gyakorlatilag titkárnő lett, a votl oszt. főnököm meg logisztikai ügyintéző. nem nagyon értenek semmihez a tanárok, és nem szoktak hozzá a versenyszférához, ezért inkább lábat lógatnak az iskolában, aztán szidják a diákokat.

ja hát a 90es évek tanítási módszereivel tényleg nehéz felkelteni a diákok érdeklődését.

2020. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%

"hát van 2 olyan munka az országban, aminek semmilyen látható eredménye, az a tanítás és a HR."



Ja... csak míg tanárként 200 alatt a nettóm, addig HR-esként egy multinál 500at súrolja.


hát ennyi.

2020. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze. 180-at keresek. Ebből 80 az albérlet úgy, hogy 30 fölött is egy szobát bérelek, és még mindig nyögöm a diákhitelt, mert egyetem alatt egy fillért se kaptam a szüleimtől. A fizetésem 20-a körül elfogy, pedig csak a minimálisra költök. A mindennapi megélhetéshez is másodállásra van szükségem. A munkám társadalmi megbecsültsége meg egyenlő a nullával.
2020. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt fordított eset; volt olyan kollégám, aki a multit hagyta ott, hogy elmenjen tanítani, a mai napig nem panaszkodott.


Én tanár szerettem volna lenni, de nem vettek fel a mesterre. Amíg vártam egy évet, addig elkezdtem főállásban dolgozni. Olyan melóhelyre vettek fel végül, telefonos ügyintézőnek egy multihoz, ahol átkérhettem volna magam 4-6 órásba, hogy köv évben megpróbáltam volna újra az egyetemet (levelező nem indult). Nem tettem. Az irodában megtaláltam ahelyemet.


Később átmentem egy másik multihoz, nem vonzott az egyetem. Nem mellesleg, ahol most vagyok, ott kb minden projekten találkoztam emberrel/emberekkel, aki tanárként dolgozott/dolgoztak.


Engem érdekelt volna az, hogy gyerekekkel foglalkozzak, hogy próbáljam lelkileg támogatni őket, hogy megtanuljam kezelni a konfliktusokat, hogy nézhessem hogyan lesznek megszeppent kucsikből céltudatos vagy megszeppent :) nagyok, hogy bizalommal fordulhassanak hozzám tanácsokért. Eléggé határozott személyiség is vagyok, ami a tanítást illeti, ez a trainingeken megmutatkozik, amikor tartom.


Szóval szívesen lennék tanár, de nincs, aki anyagilag támogasson és nem hinném, hogy így hosszú távon meglennék, főleg, hogy nem lenne megtakarításom, akármi történik, nem lenne hova nyúlnom.

2020. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!