Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos a takarítónő felháborodá...

Jogos a takarítónő felháborodása, mert nem köszönnek neki(k)?

Figyelt kérdés

Új takarítónők érkeznek folyamatosan az iskolákba. Nagy a rotáció. Meg kell mondjam a takarítónőket a gyerekek és a tanárok is úgy kezelték, mint aki nem is tartózkodik ott. Mintha egy gép lenne. Eddig senki sem panaszkodott emiatt


Most azonban az egyik új takarítónéni elég beszédes. Gyakran beszólogat a gyerekeknek, hogy ne dobálja szét a szemetet. Gyakran rájuk szól, hogy köszönni ki fog? Amikor megérkezik egy osztályba és akkor mennek el a gyerekek vagy napköziben vannak senki sem köszön előre, amikor ő köszön hangosan, akkor is csak néha köszönnek vissza. Tanárok detto. Azok sem köszönnek sosem előre.


Máskor alig hallani amikor visszaköszönnek. Ez nem tetszik a takarítónőnek és kiosztja az illemről persze a gyerekeket. A tanárokat már nem meri. A gyerekek pedig hallgatnak a kislányok meg vihognak. Kinek van igaza? Miért alakult ki ez a helyzet?



2020. szept. 24. 18:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsétlenek... igazán megerdemelnek, hogy emberszamba legyenek véve. Szomorú, hogy pont a tanárok nem mutatnak példát, de őszintén szólva annyira nem csodálkozom...
2020. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%
Annyit tennék hozzá, hogy nagyon értékes az ő munkájuk is. Ha nem dolgoznának nagyon gyorsan feltűnne ;)
2020. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Egyszer megkérdeztem erről egy tanárt és azt mondta, hogy a takarítónővel neki nincsen semmi dolga. A gyerekek dolga sem köszönni nekik, viszont rendbetenni a dolgaikat és nem szétdobálni a kajájukat az fontos. Nem lenne dolga a takarítónőknek, ha rendbe tennének mindent maguk után


A koncepció lényege, hogy az utcán sem köszönsz idegennek, még ha éppen magasabb státuszban van sem, hiszen semmi dolgod vele. Ugyanígy a takarítónővel sincsen semmilyen munkakapcsolatod; ő kitakarít utánad aztán ennyi. Olyan mint egy robot. A gondnokkal jóban szoktak lenni, mert ha kiverik a gyerekek a szekrény ajtaját vagy felrúgják a labdát a tetőre, akkor jól jön a segítsége és ezt meg kell hálálni kedvességgel. De egy takarítónőt semmilyen más feladatra sem lehet megkérni, kizárólag a takarítása a funkciója, amit meg is kell csinálnia. A munkaköréből fakadóan csak egy "háztartási" robot.


Egyszer volt, hogy egy mesterpedagógus "leszolta" a takarítónőt, hogy legyen szíves csinálja meg a WC lehúzót, hát nem látja hogy egész nap ilyen? Az megmondta hogy nem az ő dolga és elment panaszkodni. Végülis ezen a példán is látni, hogy az ő kompetenciájukkal nem tudnak hozzátenni semmi pluszt az oktatás manageléséhez. Felmosnak azt ennyi

2020. szept. 24. 20:19
 14/31 anonim ***** válasza:
93%

Sztem amúgy troll vagy, és provokálni próbálsz, de tegyük fel tényleg csak egy értetlen hulyegyerek vagy.


Az iskola egy mikrokozosseg, ahol napi szinten ugyanazok az emberek találkoznak egymással. Az, hogy reggel és délután ráköszönsz mindenkire és napközben is elengedsz egy mosolyt mások felé, az egy alap tiszteletet feltételez a többi ember felé. Épp emiatt nem fogsz különbségét tenni gondnok, takarító, konyhás néni, igazgatóhelyettes között, hiszen mindegyikük ember és mindenki hozzájárul az iskola működéséhez.

A takarítóknak van az egyik legfontosabb munkája, hiszen mindenki szeret szép, tiszta környezetben dolgozni és tanulni, és mindenki pontosan tudja, hogy milyen kemény munka árán lehet elérni, mert a felnőttek otthon is takarítanak, illetve normálisabb gyerekek is lakoknak maguk után itthon nevelő jelleggel.

Szóval aki különbséget tesz tevékenység vagy szerep alapján emberek között, arra nemhogy nem köszönök rá, de még utána is köpök, mert a viselkedése nem érdemli meg az alapvető tiszteletet sem tőlem.

2020. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
94%

"Olyan mint egy robot"


Ha kikerülsz a suliból, a munkahelyeden majd te is egy arc nélküli robot leszel.

Akkor majd rájössz, hogy milyen érzés az, ha majd kutyába sem vesznek a feletteseid.


Ahol félhülye és nagyképű tanárok vannak, ott hasonló mentalitásúak a diákjaik is.

2020. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Én fizika tanár vagyok. Hoppp)))
2020. szept. 24. 20:40
 17/31 A kérdező kommentje:
Volt egy reggel, hogy nem volt kitakarítva az egyik terem, mert elfelejtette a takarítónő a gyerekek cirkuszt csaptak, be sem akartak menni. Az ofő is fel volt háborodva és azonnali takarítást kellett kérni a reggeli takarítónőtől. Pedig csak az a látvány fogadta a gyerekek viszont, amit otthagytak. egyszer az életben kitakaríthattak volna maguk is.
2020. szept. 24. 20:43
 18/31 anonim ***** válasza:
93%

Én szoktam nekik köszönni, de mi tegezzük egymást.

Lazán oda lökök egy "szelusz" - t.


Ők köszöntek mindig így, ezért megkíséreltem én is, de nem problémáznak miatta, jól esik nekik, hogy ember számba nézem őket ennyivel is, ez sokkal jobb mint a semmi.

2020. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
92%

Te tanár??? És még a tanárok panaszkodnak, hogy milyenek a mai diákok?

Egy idegennek is köszönök a lépcsőházban, irodai folyosón.

2020. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
74%
A takarítónő még többet is keres, mint egy tanár
2020. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!