Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos a takarítónő felháborodá...

Jogos a takarítónő felháborodása, mert nem köszönnek neki(k)?

Figyelt kérdés

Új takarítónők érkeznek folyamatosan az iskolákba. Nagy a rotáció. Meg kell mondjam a takarítónőket a gyerekek és a tanárok is úgy kezelték, mint aki nem is tartózkodik ott. Mintha egy gép lenne. Eddig senki sem panaszkodott emiatt


Most azonban az egyik új takarítónéni elég beszédes. Gyakran beszólogat a gyerekeknek, hogy ne dobálja szét a szemetet. Gyakran rájuk szól, hogy köszönni ki fog? Amikor megérkezik egy osztályba és akkor mennek el a gyerekek vagy napköziben vannak senki sem köszön előre, amikor ő köszön hangosan, akkor is csak néha köszönnek vissza. Tanárok detto. Azok sem köszönnek sosem előre.


Máskor alig hallani amikor visszaköszönnek. Ez nem tetszik a takarítónőnek és kiosztja az illemről persze a gyerekeket. A tanárokat már nem meri. A gyerekek pedig hallgatnak a kislányok meg vihognak. Kinek van igaza? Miért alakult ki ez a helyzet?



2020. szept. 24. 18:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom milyen iskola ez, de szegyen, hogy olyan emberek jarnak oda/dolgoznak ott, akik szerint a takaritok koszonesre sem meltoak. Engem illemre neveltek, mindig koszontem nekik, nem csinaltam plusz munkat szamukra. Nem azert dolgoznak ott, hogy mindent szanaszet szemeteljenek, kiborogassanak, igenytelenek legyenek az emberek, aztan o meg takaritsa fel utanuk. A kollegiumban en nagyon sajnaltam a takaritonot mert iszonyat, hogy a lanyok mosdoja es konyhaja hogy nezett ki minden nap. Veres betet felkenve a falra, es akkor ez meg a legkevesbe undorito tortenet. Halatlan egy munka, egy koszonest igazan megerdemelnenek.
2020. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
95%
Szóval fizika tanár... tételezzük fel, hogy igazat mondasz. Elég ciki, de ki kell mondani, hogy a nálatok dolgozó takarítónők együttvéve nagyobb értéket teremtenek, mint te, aki tanár létedre nemhogy építenéd a diákjaid morálját, inkább csak rombolod. Te vagy az élő példa arra, hogy miért kellene szigorítani az alkalmassági teszteket a pedagógusoknál.
2020. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
97%
Na igen, én is laktam kollégiumban, és az ottani mosdók meg konyhák állapota sokszor tényleg gyomorforgató. Wc-k összesz@rva, összepisilve, használt betétek a kuka mellé dobva, rezsók, mikrók zsírosak, ételmaradékosak. Mert minek takarítson maga után a barom, nem a sajátja, majd a takarítónő, úgyis az a dolga. De azt elvárják, hogy utána tiszta legyen minden. Undorító munkát kell végezniük sokszor a takarítóknak a sok igénytelen ember miatt, cserébe pedig még egy köszönésre sem méltatják őket, nem csodálom, hogy elegük van.
2020. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem igaz, hogy senkinek nem esik le, hogy a kérdező egy tizenéves troll...
2020. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Én egyébként illedelmesen meleg hanggal előre köszönök, de sok esetben visszaéltek már vele sajnos. Nincsenek jó tapasztalataim a leereszkedésről. Olyan is van, hogy egy idő után nem sziával köszön vissza hanem magázódik.
2020. okt. 7. 16:31
 26/31 anonim ***** válasza:
96%
Én menedzserként pont a takarítóknak és úgy általában a fizikai dolgozóknak köszönök a leginkább/legjobban. Ez szerintem egyfajta erkölcsi kötelesség, hogy megtiszteled legalább egy illedelmes köszönéssel azt, aki nálad nehezebb (fizikailag) munkát végez, vagy csak egyszerűen olyan munkát, amit te magad nem szívesen csinálnál. Ugyanezen okból nem hagyok soha szemetet az ebédlőben/gyorsétteremben a tálcámon. Tiszteljük meg azt, aki 40 fokban órákon keresztül mosogat annyival, hogy legalább az általunk generált szemetet ne neki kelljen helyettünk kidobni.
2020. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
93%

25

Már elnézést, de hogy lehet "sok esetben visszaélni" az illedelmes köszönéssel?

2020. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
A mi sulinkban, általánosban a takarítóknak ugyanaz a tisztelet kijárt, mint bárki másnak. Együtt uzsonnáztak, kávéztak a tanárokkal a tea konyhán. Érdekes, senki büszkeségén nem esett csorba emiatt, semmivel nem lett ettől a tanár kevesebb. Családias volt a hely, a hangulat.
2020. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
97%
Igen mert őt is megilleti a tisztelet.
2020. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
69%

Sok gondolatom van és vissza is kérdeznék mert nem értelek.

1. Én is azt kérdezem hogy hogyan lehet visszaélni egy köszönéssel.

2. És azt hogy köszönés az miért leereszkedés?

3. Nem derült ki hogy hány éves a takarító, de ha idősebb nő akkor neki kellene felajánljai a tegeződést.

4. Értem hogy a tanárnak nincs vele dolga, mondjuk ha bemegyegyek dolgozni nem fogok az összes 50 emberhez odamenni köszönni. DE ha valaki belép egy terembe akkor neki illik köszönni, ÉS ha köszön valaki azt illik fogadni is. Mindegy higy az illetőnek mi a foglalkozása.

2020. dec. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!