Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megtilthatja-e egy tanár az...

Megtilthatja-e egy tanár az órán ivást, ha egyébként ezt a házirend kifejezetten engedi?

Figyelt kérdés
2020. szept. 25. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Akkor nem. Másfelől meg nem értettem soha ezt az órán nem ihatsz dolgot, én napi 2-3 liter vizet simán megiszom, az órákon is mindig ittam ha szomjas voltam.
2020. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy tilthatja, csak es kizarolag akkor ha abban a teremben (informatika ,kemia/labor) nem lehet inni/enni. De errol elore szolnak. Meg is mit zavarja ot az hogy te iszol oran?
2020. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha a házirend engedi, és a tanár tiltja (és nem a 2-es válaszoló által említett esetekről van szó), akkor legjobb, ha szüleid jelzik ezt az igazgatónak.


Egyébként én sem értem ezt a tiltást. Egy munkahelyi értekezleten vagy tanfolyamon is a világ legtermészetesebb dolga, hogy ihatsz a magad elé rakott ásványvizes palackodból.

2020. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha azt iszod, amit apad fozott a szilvabol, akkor igen.
2020. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak az evést tilthatja, mert, azon kívül, hogy zavaró lehet enni látni a másikat akkor, ha Te épp nem tudtál elmenni a büfébe, sok órán gondot okozhat; pl a tt termekben rákerülhet valami vegyi anyag a kajára, a nyelvi órákon nem tudsz aktívan részt venni, ha tele van a szád, ahogy éneken sem, stb.


De az ivással nincs annyi gond. Max annyival zavarsz bele, hogy, ha szénsavasat iszol szisszen egyet, ha kinyitod, de, mivel inni ár kortyot pár másodperc, nem morzsálsz vele, senki nem fog bámulni téged, emellett szaga sincs (hacsak nem bögréből iszol egy büdösebb teát), akkor nem értem, miért zavarnád vele az órát.


Nekünk amúgy rengeteg órán tiltották az ivást.


Max azt tudom elképzelni, hogy ne boruljon fel véletlenül és ne legyen minden olyan, de, ha üvegbe tartod, nem tudom, mi a gond.


Az első irodai munkahelyemen nekünk annyit tiltottak, hogy bügréből igyunk vagy dobozos italt figysszunk, mert, ha az felborul és olyan lesz a gép, az gond, de, lezárt üveget tarthattunk bent, abból iattunk, ha viszazártuk.


Szóval nem értem, az iskolában órák alatt miért tilos inni.

2020. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én amúgy egy történelem órán ittam bele az italomba és a tanár megállította az órát, hogy erről kifejtse a véleményét. Akkor se értettem, most se értem, hogy hogyanis zavartam meg az óráját azzal, hogy 1-2 kortyot ittam.
2020. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%
Nyilván az fel sem merül senkiben, hogy tiszteletlenség, hogy amíg más beszél hozzád, de iszogatsz. Számomra felfoghatatlan, hogy 10 éves kor felett, hogy nem tud valaki kibírni 45 percet egy helyben evés, ivás, pisi, kaki, telefon stb nélkül.
2020. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Most ha valakinek elmegy a hangja, köhög mert kiszáradt a torka, akkor az inkább tiszteletből fulladjon meg, vagy tiszteletből ne válaszoljon a kérdésre, ha nincs hangja emiatt?

Én hihetetlennek tartom azt, hogy a "10 év felettieket" olyan butának tartjuk, hogy ne tudnák belátni, hogy ha ivás miatt maradnak le az órán, az tökre saját felelősség.

Most azt sem értem, hogy pár korty miért olyan zavaró? Ha nem kell engedélyt kérni, akkor nem állítja meg vele a tanórát, ugyan úgy tud haladni vele a tanár.

2020. szept. 25. 14:52
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

#8: Mert olyan gyakori, hogy valakinek elmegy a hangja, ha nem iszogat egész nap pár percenként...

Hagyjuk már. Pont erről beszélek, kifogás, kifogás. Ha folyamatosan innod kell ilyen fiatalon, hogy ne legyél rosszul, akkor menj el orvoshoz.


Persze lemarad. Aztán anyu majd veri szülőin az asztalt, hogy arany kis gyermeke lemarad, és rohadjon meg a tanár, mert nem tud tanítani. Divat lett az utóbbi időben a tanárt minden tekintetben ellenségnek tekinteni. A fő probléma, hogy még a szülő is úgy áll hozzá, hogy a tanár maga a patás ördög minden tekintetben. Nem írnék regényeket erről, itt az ékes példa. Nem véletlenül beszélnek az értelmesebbek komoly válságról az oktatásban.



Továbbra is 45 percről beszélünk. Le lehet pontozni ezt is, majd 10 év múlva jusson eszedbe a kérdés, amikor majd frusztrál, hogy nem figyel rád, akihez beszélsz.

2020. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9, ott már baj van, ha valaki tiszteletlenségnek veszi, hogy az, akihez beszél, iszik. :D


Azt meg nem értem, miért maradna le a diák az órán azzal, hogy iszik 2 kortyot. Lehet valami nagy zseni vagyok, de, ha én iszok két kortyot, akkor nem zárom ki a külvilágot.

2020. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!