Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megtilthatja-e egy tanár az...

Megtilthatja-e egy tanár az órán ivást, ha egyébként ezt a házirend kifejezetten engedi?

Figyelt kérdés
2020. szept. 25. 13:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Nekem muszáj innom órán, mert kb. csak 30 percet bírok ki ivás nélkül, utána migrénesen kezd fájni a fejem és úgy még annyira se tudok részt venni az órákon, mint amikor 15 percenként iszok 3 kortyot. És nem, nem maradok le, mert attól még hogy iszom, nem süketülök meg. Még tesiórára is viszem magammal a kulacsomat és a tanár teljesen megértő.

Egyébként volt olyan tanár, aki nem engedte, hogy igyak, hiába mondtam, hogy fájni fog a fejem. Aztán meg csodálkozott, hogy rosszul lettem.

2020. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

A szomjúság nem olyan, mint az éhség. Szakértők mondják, hogy a szomjúság a szervezet vészjelzése, elvileg meg se szabadna várni, hogy szomjas legyél. Viszont ha már az vagy akkor innod kell mindenképpen. Egy gyerek gyakran elfeljt inni. Aztán szomjasan másra se tud gondolni, csak arra, hogy szomjas. Némelyik rosszabbul bírja és fájni kezd a feje is, de amelyiknek nem, az is szenved.


A víznek nincs szaga. Nincs csámcsogó hang, ha iszik pár kortyot a gyerek. Egyre több tanár tolerálja és nagyon helyesen teszik!

2020. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Sosem fogom megérteni az ilyen tanárokat. Személyes sértésnek veszik, ha nem bámulja őket minden diák 45 percen át pislogás nélkül. Jobb az nekik, ha a gyerek elájul a folyadékhiány miatt (vagy rosszul lesz, bepisil, satöbbi, satöbbi, elvégre mindent imádnak megtiltani)? Igyál csak nyugodtan. Mit tud tenni? Elkap a nyakadnál és a lábadnál fogva, és kicsavarja belőled az elfogyasztott vizet?
2020. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%

Rendszeresen tartok tanfolyami előadásokat felnőtteknek. Soha nem éreztem tiszteletlenségnek, ha ittak előadás közben.

Egyébként egyetemen/főiskolán sem fog az előadó lelkizni emiatt.

Csak amíg gyerek vagy, addig egyeseknek ellenállhatatlan vágyuk van arra, hogy csicskáztassanak. Erről van itt szó, nem a tiszteletről!

2020. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Max azért gondolom, hogy sok iskolában ellenzik az óra alatt ivászatot, mert, hogy ne járkáljon ki a gyerek.


Kétszer volt, hogy szünetben ittam a szokásosnál többet és azt hittem ki se bírom az óra végéig, egyszer kiengedtek óra közben, a másiknál meg majdnem a nyakamat törtem úgy rohantam kicsöngetéskor a wcre és vagy öt percig pisiltem. :D


De szerintem pár korty nem gyorsítja fel a folyamatot. Én, ha órán ittam kicsit, nem volt gond, nem kellett rohannom a wcre, ugyanúgy, ha szünetben ittam egy keveset, de mondom, volt kétszer is, hogy valami miatt többet fogyasztottam.


Szóval szerintem a tanárok talán ezt akarják elkerülni, hogy ne legyen az, hogy az óra második felében ki-be járkálnak a gyerekek.


De ez csak tipp.


Én a felháborodást max azért gondolnám, mert a valaki a tanár szavával ellenszegült.

2020. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
8%

#10: Szerintem ugyanolyan tiszteltlenség mintha bármi mással foglalkozol miközben beszélnek hozzád. Telefon nyomkodás, evés, ivás, másra figyelés. Ez szerintem alap tiszteletadás a másik felé.


A lemaradást a kérdező hozta fel. Ha diktál a tanár valamit el tudom képzelni, hogy elveszíti a fonalat a delikvens. Egyébként nyilván nem az egyszeri 2 kortytól fog lemaradni, hanem amikor ebből sportot fog űzni. Pár percenként megy a motoszkálás, szöszmötölés, kiönti, a másik figyelmét elvonja, akkor majd az áll neki inni, enni és hasonlók. Gyerekekről beszélünk.


#9

2020. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!