Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért gondolják alkalmatlannak...

Miért gondolják alkalmatlannak a tanári pályára azt a tanárt, akivel már előfordult, hogy az órán sírt?

Figyelt kérdés
2020. szept. 25. 15:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
38%

fhou, szövegértelmezésből egyes

"ha mondjuk magánéleti problémák miatt sírt, teljesen jogos, hogy alkalmatlannak vélték tanárnak"

olvasgasd újra, és újra, és újra, és újra, hátha sikerül megértened :)

2020. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik tanárnőm, aki már úgy kb 25 éve volt a pályán azt mondta, hogy ő SOSEM sírt óra alatt, mert személyes véleménye szerint a tanár nem azért van, hogy elbőgje a diák óráját. Mondta, hogy akkor sem sírt óra alatt, amikor meghaltak a szülei, pedig eléggé fájt neki.


Az egyetemen is volt egy tanárnő, akinek meghalt az édesanyja és 1,5 órás előadásokat tartott meg sírás nélkül, pedig nagyon kiborult.


De én még ettől nem mondom azt, hogy ne sírjon a tanár. Az egyik gimiben egy nő, aki az egyik rokonát siratta hetekig otthon volt, úgy kiborult és, amikor visszajött, mint a szellem olyan volt és 1-2 órán elkezdett spontán sírni. Sajnáltuk őt, mégiscsak ember, szerintem ez azért fér bele, mert a halált nem mindenki képes úgy elfogadni, mint az első két tanár, de mondjuk én ilyenkor a síró tanár helyében helyettesítést kérnék vagy adnék feladatot a diákoknak, amíg összeszedem magam odakint.


Ami nem fér bele, ha a diákok miatt sír. Az egyik tanárnőnknek általános alsóban volt két gyerek az osztályában, akik ölték egymást meg 2 rivalizáló lánybanda és emiatt MINDANNYIAN kiálhatatlanok voltunk a szemében, volt, hogy "miattunk" (értsd kb 2 veszekedő gyerek miatt) sírva fakadt, ezt kissé túlzásnak éreztem, alapjáraton a legrosszabb osztálynak titulalt minket, pedig messze voltunk tőle. Ott is valami családi gebasz volt a háttérben, ami miatt a tanárnő alkalmatlan volt már a pályára, de lehet, csak ránk unt. Amikor mentünk ötödikbe, már érződött, hogy tényleg ideje leadnia minket.

2020. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az valóban nem alkalmas rá, aki amiatt sírja el magát, mert mondjuk elfogynak a fegyelmezési eszközei.
2020. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
tényleg jó lenne tudni mitől sír... a volt magyartanárnőm például nem tudott könnyek nélkül mesélni a holokausztról, de az azért van, mert ember, nem robot. de ja, mondjuk ha sírásrohamot kapna, mert épp szakított a psijával, vagy mert szörnyű hogy be kellett jönni dolgozni, vagy nem bírja a gyerekek nevű stresszforrást, akkor tényleg jobb ha más pálya után néz.
2020. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanár vagyok. A válásom környékén sokat sírtam a suliban is. De nem hisztizve vagy csapkodva. Egyszerűen beszéd közben potyogtak a könnyeim. De minden órám megtartottam, és minden diákom leérettségiztettem. Én is ember vagyok. Heti 26 órában nem tudtam egyfolytában mosolyogni.
2020. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 3.-os voltam, amikor az ofőmnek meghalt az édesanyja. Fiatal volt nagyon, tehát korán veszítette el. Próbálta tartani magát, de láttuk rajta hogy nem az igazi, nem is értettük hogy mi történt. Aztán egyszer, amikor egyik osztálytársamnak szóba került az anyukája, elsírta magát. Nem hisztizett vagy zokogott hangosan, csak folytak a könnyei. Akkor mondta el hogy mi történt, pár percre kiment a teremből hogy összeszedje magát, aztán visszajött és tartott egy beszélgetős órát. 1O-11 éves gyerekekként ezt nem volt könnyű teljesen felfogni, de soha nem gondoltuk hogy emiatt bármennyire is rossz tanár lenne, csak még jobban szerettük.
2020. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ebben semmi, láttunk már mi is tanárt sírni, nem lett ettől kevesebb semmivel, ember ő is.
2020. szept. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
24%
Azert mert az orvos sem sir a betegek elott, a buszsofor sem az utasok elott, a siraso sem sir. Ne booooogjetek!
2020. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy 18-nak igaza van meg nem is.


Pl anyámnak, amikor nagyon rosszak lettek a keletei, a háziorvos sírva fakadt, sajnálta anyukámat, az nagyon megindító, hogy ennyire a szívén viselje a beteg sorsát az orvos.


Az egyik pszichológusom is elérzékenyült attól, amit mondtam, jó érzés volt, hogy ennyire törődik velen, hogy át is érzi az érzéseimet meg amiket mondok.


De az nekem már nem lenne elfogadható, ga pl elmegyek az orvoshoz és elkezdene sírni, mert összeveszett a párjával vagy az előttem levő beteg felbosstantotta.


Én ügyfélszolgálatos vagyok. Ha én elkezdenék sírni hívás közben, mindegy mi miatt, lehet komolyan elbeszélgetne velem a főnök. Arról nem beszélve, hogy Ti is furcsának találnátok, hogyfelhívjátok az ügygélszolgálatot és valaki bőg avonal túloldalánvagy az pl a bankba bemész és az egyik ügyintéző sír.


DE!!!


A tanár és a diák között szerintemélyebb a kapcsolat, 2-4 évet vannak együtt, ezért se lehet egy tanárt egy boltosnénihez neg másokhoz hasonlítani.

2020. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Leletei nem keletei
2020. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!