Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy tűnik arra az egy dologra...

Úgy tűnik arra az egy dologra vagyok teljesen alkalmatlan amire mióta megszülettem vágyom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mióta megszülettem jogosítvànyt akartam, mióta tudom mi az az autó mindig is olyan munkát képzeltem el magamnak, hogy utazgatnom kell majd, vagy futàrkodni fogok, vagy kamionos leszek, vagy valami hasonló. Ez nem is változott. Jelenleg építőipari szakmát tanulok, és vállalkozni szeretnék benne, ehhez pedig alap egy autó és jogosítvány. Az oktatóm szerint teljesen hikomat vagyok, soha az életben nem lesz jogsim. Belefulladtam. Ki kellene fizetnem kb 100 ezer forintot pótóràra, de már egy éve áll az egész, mert hiába dolgozom nem tudok ennyi pénzt előteremteni iskola mellett. Ezen kívül ha kifizetnèm sem hiszem, hogy engedne engem vizsgázni az oktató, mert, mint írtam azt mondta, hogy teljesen analfabèta vagyok. Kresz, elsősegèly meglett elsőre, forgalmira nem engedtek vvizsgázni sem. Jelenleg 0 az önbizalmam, és mindenkitől azt kapom meg, hogy ha még ehhez is hülye vagyok kössem fel magamat. Exemnek 17 évesen lett jogsija és autója, sokkal sikeresebb nálam. Nagyon irigylem őt, pedig már nagyon régen szétmentünk. Három szakmám van, most csinálom a negyediket, van érettségim, 111-es az IQ-m(tudom, nem sok), egyetemre készülök, de ehhez a szakhoz jogsi is kell, különben fel sem vesznek. Ezen kívül korhoz is van kötve, ha oda nem jutok be nem tudom mit fogok kezdeni az életemmel. Nem tudom mi a baj velem. Ismerek olyan buta romàkat akikkel beszélgettem és tényleg az alapműveleteket nem ismertèk, ès nem tudtak számolni, írni, olvasni is akadozva, mégis volt jogsija mindnek. Ők, hogy lehet, hogy alkalmasak én meg nem? Hogy lehet egy ekkora kudarcot feldolgozni? Mit kezdjek ezek után az életemmel? Fogadjam el, hogy egy szerencsétlen utcaseprő leszek? Semmi más szakma nem érdekel ami nem kapcsolódik abszolút az utazáshoz, és életem végéig nem lesz senki olyan hülye aki fuvarozni fog, és taxit sem fogok bírni fizetni örökké. Arról meg ne is beszéljünk, hogy így diplomàm sem lesz soha az életben.

Kérem normálisan válaszoljatok! Nem kérek a bàntàsokból, oltàsokból. Köszönöm!


2020. jan. 9. 22:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Melyik az a része, ami ennyire nem megy? Te is úgy érzed, hogy rosszul csinálod, vagy esetleg csak az oktató akar lehúzni még egy kis pénzzel, ezért elhord mindennek, hogy minél bénábbnak érezd magad?
2020. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egy másik oktatóval jobb lenne, és pótóra biztos kéne, de nem 20-30...nem tartottam magamat hülyének eddig a pontig. Egyébként az oktatóm kb minden óràn rámnyomult és én mindig pattintottam. Parkolni el sem kezdtünk, mert ,,úgyis hülye vagy és nem lesz jogsid.." Majd az utolsó órán azt mondta, hogy vagy fizetek 100-200 ezret neki még pluszba és MEGPRÓBÀL megtanítani vezetni vagy nem enged vizsgázni sem, mert seg ghülye vagyok.
2020. jan. 9. 23:10
 3/18 A kérdező kommentje:
De, ha letennèk neki 200 ezret akkor sem hiszem, hogy engedne vizsgàzni...
2020. jan. 9. 23:10
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek egy oktatóváltást javasolnék. Nem baj ha szigorú az oktató, de az hogy konkrétan le analfabétázzon kicsit túlzás. Ezzel még a fejlődéstől való kedved is elveszi.

Egy jó oktató, aki nem lebasz hanem tanít és seperc alatt kezedben lesz az a jogsi :) Ha csak ez az egy dolog válaszd el az álmodtól, ne hagyd annyiban.

2020. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi két üzeneted csak megerősített a véleményemben. Hagyd ott ezt a f...t. :)
2020. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ismeros, akivel gyakorolhatnal? Gyakorlat teszi a mestert.

Milyen egyetemi szakhoz kotelezo a jogositvany? Ugyanakkor eletkor korlatozas? Ilyenrol meg nem is hallottam.

2020. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mivel mindenki hülyènek titulàl a fent írtak miatt senki nem vállalja azt, hogy vezetni tanítgasson.

Az NKE-re készülök, oda nappalira csak 25 éves korig vesznek fel, és tudtommal a negyedik félév végéig meg kell lennie a jogosítványodnak is(legalábbis ezt még gimiben mondta az a két ember aki az NKE-ről jött bemutatózni).

2020. jan. 9. 23:24
 8/18 Blade Bone ***** válasza:
Nekem van olyan ismerősöm, aki még környéket is váltott, ott kb másfél hónap alatt levizsgázott, szóval tényleg érdemes legalább oktatót váltani. Meg hát így ne beszéljenek már az emberrel... Nekem is párszor beszólt az öregapó mikor tanultam, én meg sokszor úgy rendesen visszaszóltam neki, de olyan is volt, h nem szóltam hozzá egy szót sem óra alatt, néha mondta merre, én meg bólogadtam :D nem szabad félni az oktatótól, mert akkor a vizsgán még rosszabb lesz és hiába vezetsz 200 órát, akkor is hibázni fogsz.
2020. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ertem. Kivanom, hogy sikeruljon. Biztosan fog. Gyakorolsz es kersz mas oktatot.


De nem szabad ennyire vegletesen gondolkozni, hogy ha megsem sikerul, akkor tonkre menne az eleted. Elofordulhat, hogy teljesen mas iranyt vesz az ember elete, mint ahogy elkepzelte es akkor alkalmazkodni kell es ujratervezni. Lehet, hogy van meg ezen kivul is valami, amit szivesen csinalnal, csak nem talaltad meg meg.

2020. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Engem nagyon sok munka érdekel, de mindhez kell jogosítvàny. Köszönöm a jó szavakat!
2020. jan. 10. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!