Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy egy diplomával automatikusan sokat lehet keresni? Egy piacképtelen büfészakos diplomával örülhet az ember ha gyártósorra felveszik

Figyelt kérdés

2020. szept. 26. 13:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

"ha diplomád van, akkor van nyelvvizsgád is, egy vagy kettő. ha nyelvtudással és diplomával nem tudsz elhelyezkedni"


Hadd kérdezzem meg (mint diplomás) a nyelvvizsga és a nyelvtudás mióta járnak kéz a kézben?

Itt vagyok én. Nyelvvizsga? Kettő is. Közép állami C típusú. Mikor szólaltam meg utoljára ezeken a nyelveken? Amikor letettem a vizsgát 18 ill 20 évesen. Most 45 vagyok.

Szerinted tudok én megnyikkanni is idegen nyelven?

2020. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

És egy irodában vagyok halál laza munkakörben, 145 nettóért.

A valagam törölhetném vele, ha anno a szüleimtől nem kapok 20 évvel ezelőtt egy lakást.

Rég hajléktalan lennék.

Még egy albira + megélhetésre se lenne elég.

2020. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%
11, és erről ki tehet ??? Bakker, a nyelvvizsga arra jó, hogy MEGALAPOZZA a nyelvtudásod, ezt tovább kell építeni, nem verni a melledet, hogy ha te letettél egy kozépfokút, akkor miért nem vagy automatikusan anyanyelvi beszélője egy idegennyelvnek. Bocs, de hihetetlen a kommented. Úgy írod, mintha a nyv. tehetne arról, hogy te nem foglalkozol vele 25 éve.
2020. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező mostanában diplomázhatott, már csak azért is, mert bolognai rendszerben tanult, a nyelvvizsgája is frissebb, ma már nem úgy tanítják a nyelvet, mint a kommunizmusban, kedves 45 éves. Aki meg diplomával 140eket keres, az szerintem nézzen magába, hogy miért elégszik meg ennyivel az élettől. Van abban valami, hogy mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.keveseknek hull az ölébe a jólét.
2020. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%
Komolyan nettó 140-180at keres egy diplomás ember? Én okjt végeztem, és palyakezdokent juttatásokkal együtt 280-at keresek havonta. 200 alatt el se vállaltam volna semmit, nem azért tanultam két évet. Annyira hihetetlen, hogy diplomával sem tudnak/akarnak mit kezdeni az emberek.
2020. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
33%

"Komolyan nettó 140-180at keres egy diplomás ember?"


JÓ ha 180-at. Jó ha!

Én diplomával 150-et! És örülhetek hogy helyem van.

2020. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!