Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme volt 5 évig egyetem...

Mi értelme volt 5 évig egyetemre járni, ha egy segédmunkás is jobban keres nálam?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 14:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%
nem tudom, neked mi értelme volt, nekem az volt, hogy tanultam, elmélyedhettem olyan témákban, amelyek érdekeltek, haladtam a megismerésben, az alkotás, tervezés is elindult, mesterek segítségével, amit munkában később használni tudtam/tudok. Végül is nem ez az élet értelme? Minél mélyebbre jutni a megismerésben, és kifejezni azt.
2020. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Felmászok a plafonra az ilyen kérdésektől,amiben semmi magyarázat nincs.
2020. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Vagy nem piackepea szakot végeztél, vagy pocsék az önéletrajzod, vagy olyan helyen laksz ahol nincs neked meló.


Képezd át magad!

2020. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Talán ezt előbb kellett volna átgondolni, mielőtt egy nem piacképes szakot választottál! Ez az anyagi része.

A többit az 1-es jól leírta, csak ismételném, kiegészítve azzal, hogy 5 évig mégiscsak olyan emberek társaságában voltál, akikkel azonos az érdeklődésed, színvonalad és ha ezekben a körökben mozogtál szert tehettél barátokra, esetleg párra.

2020. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Jól írta az első, diplomával minél mélyebbre jutsz 😂


Amúgy szerintem a kérdező arra értette, hogy hiába tanult 5-6 évet, hogy jól fizető állása legyen abban a szakmában amit szeret, még sincs anyagi biztonságban.


Kérdező, sajnos ezzel én is így vagyok. 5 év tanulás után abszolút nem vagyok megelégedve a keresetemmel, így kénytelen voltam még egy szakmát elsajátitani és most dolgozhatok 2 melón hogy megéljek

2020. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

Semmilyen infót nem írtál, így csak tippelgetni lehet!

Én ismerek olyan vegyészmérnököt, aki 20 éve egyre lejjebb csúszik - pedig szépen indult - de olyan trágya munkaerő, hogy az utóbbi 5 évben csak betanított munkásként tud elhelyezkedni és azokról a helyekről is sorban kirúgják.

2020. szept. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Függ attól milyen egyetem, milyen szak... Amúgy egy segédmunkás kB 150kt keres szóval nem hiszem, hogy jobban keres
2020. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Én nettó 140-et

Segédmunkásoknak megadnak 180-200-at

2020. szept. 27. 17:03
 9/25 anonim ***** válasza:
98%

Közalkalmazottkent dolgozol gondolom. Tényleg elkeserítő. És hamarosan rám

Is ez vár, pedig a szakomat (szocmunka) imádom. Piacképes is, csak a megbecsültsége 0.

Én mondjuk attól (is) kivagyok, h a kozalk bertabla szerint az is uennyit keres, akinek erettsegije van...

2020. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

Fel a fejjel kérdező! Három diplomám van, 20 éve (lassan) a pályán vagyok és nincs meg 150 a nettóm.

Van a családban olyan aki még a gimiből is kibukott, voltaképp a 8 elemije van meg, és nem keres évek óta 200 nettó alatt. A 8 elemivel.

Én meg a 3 diplomával alig 150 nettót.

Ez van! Ezt dobta a gép. Majd a halál megvált (másra várni felesleges...)

2020. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!