Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme volt 5 évig egyetem...

Mi értelme volt 5 évig egyetemre járni, ha egy segédmunkás is jobban keres nálam?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 14:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az is igaz hogy a 8 elemis ismerősömmel akkor se cserélnék ha milliót keresne. Nem létezik a földön az a pénz, amiért én 3 műszakba járnék. Nem létezik.
2020. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
25%
Mi értelme volt gagyi szakot választani?
2020. szept. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A 3 műszak, vagy a segédmunka gyorsan tökretesz, testileg egyértelműen, de szellemileg is olyanokkal vagy körülvéve, akik mellett nehéz fejlesztemi a bensőnket. Egy diplomával általában nem kell kemény fizikai munkát végezni, a munkatársak is diplomások, hosszútávon jobban megéri az egészséged miatt, és ha sokat dolgozol, esetleg még tanulsz egy kicsit, képzed magad, hogy jó munkaerő legyél, a béred is nőhet jó magasra.
2020. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#13

Cseszhetem a diplomámat ha éhen halok vele.

Mennem kell gyárba betanított munkára, ott megadnak még 200 nettót is

2020. szept. 28. 11:27
 15/25 anonim ***** válasza:
54%

nekem van olyan ismerősöm, aki diplomázott körbenézett hol és mennyiért lenne állás, talált is az államig-ben ilyen 130 nettós kezdőbérrel köpött egyet és elment futárnak.

nem olyan fehérgalléros állás, na de nem is 130 nettót fizet.

2020. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Jobb mint a gyári munka?
2020. szept. 28. 13:10
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

#16

Ételfutárként mondom:

Baromi kevés a fizetés (minimálbér) mert bekalkulálják a borravalót, ami olyan mint a kutya vacsorája, vagy van, vagy nincs.

Gyárban szalagon még nem dolgoztam, de a minőségi különbség talán csak a viszonylagos szabadságérzet. Én akkor pisilek amikor akarok, nem kell engedély hozzá és nem kell helyettest állítsak addig magam helyett. Hát nagyjából ennyi!

2020. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%

Milyen szakot végeztél, ha nem titok?

Egyébként szerintem az volt az értelme, hogy tanultál és fejlődtél. Te ezzel az 5 éveddel több lettél annál a valakinél, aki elkezdte anno az egyetemet.


Egyébként én már várom azt a világot, amikor mind fizetésben , mind társadalmi szinten "megfér" majd egymás mellett a diplomás és a szakmunkás.

Mindig az éppen uralkodó politikai (és emiatt társadalmi) preferációk függvényben változik, hogy most épp minek kell lenni. Most jelenleg mindenki legyen szakmunkás, de lehet a következő slepp majd a diplomásokat akarja (és akkor nekik lesz több a fizetés.)

Pedig jó lenne belátni, hogy egy működőképes társadalom (és gazdaság) egyik nélkül se működne jól.

2020. szept. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
89%

"e lehet a következő slepp majd a diplomásokat akarja ("


Az lehet de a kismillió himihumi büfészakos bölcsész sose fog kelleni sehova. miért nem? mert semmihez se értenek azért nem!

Mondja ezt egy himihumi büfészakot végzett bölcsész aki szerencsére rég más területen dolgozik (aminek semmi köze a diplomához mert a két kezem használom)

2020. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A tanulássa azt ered el hogy rajossz, hogy minel tobbet tudsz, annal jobban látod, hogy milyen buta is vagy!

Egy kondás a Hortobagyon ugy erezheti, hogy ő a világ legokosabbja, hiszen disznokkal van csak kapcsolata!

2020. szept. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!