Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mást nem zavar az, hogy a...

Mást nem zavar az, hogy a tanárok nem engedik wcre a gyerekeket tanóra alatt, sőt enni meg inni sem hagyják őket? Ez trauma lehet a gyereknek, nem? Érdemes ilyen esetben az iskola vezetőjéhez fordulni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 16:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/304 anonim ***** válasza:
89%
Borzasztó
2020. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/304 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egészséges gyermeknek nem fog semmilyen traumát okozni az, hogy 45 percet kibírjon étel, ital vagy WC nélkül. Ha orvosi oka van, pl. diabéteszes, akkor neki úgyis kötelesek megengedni.
2020. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/304 anonim ***** válasza:
86%

Hú, ez így nagyon rossz! Én be se járnék ilyen feltételekkel. 🤣

Kár, hogy nem járhattál suliba 30-40 évvel korábban!

2020. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/304 anonim ***** válasza:
80%
45 percenként azért van a szünet, hogy ezeket RENDEZZE! Ezt a szabályt nem most találták ki, a kérdező idejében is így volt, ha járt iskolába.
2020. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/304 anonim ***** válasza:
82%

A reggeli tizorai ebed uzsonna rutin az teljesen tökeletes ovisoknak is. Köztes evéseknek semmi ertelme nincs.


A suliban is ugyanigy megy.


Engem az zavar inkabb, hogy miert kell bent ülni rajzolni meg hasonlo oran lenni alsosnak du 14, 15 kor is, ahelyett hogy kint jàtszanànak szabadon.

A heti(!)2 tesi vagy 3, az nagy semmi.

A nagyszünet annyi csak joformàn, hogy ebédelnek, aztan lehet bemenni folytatni a körmölèst.

2020. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/304 anonim ***** válasza:
78%

Az egész kérdést nem értem.


Ha a diáknak olyan gondja van, hogy rájön a hasmas, azt úgyis jelzi a tanárnak, aki ki fogja engedni őt, ugyanúgy, ha a diák jelzi, hogy felfázott. Én, ha valami eü gondom volt, mindig megvártam kint a tanárt becsöngetéskor és szóltam neki, volt, aki mondta is, hogy csak álljak fel és menjek ki. :)


Ha a diák diabéteszes vagy más eü gondja van és van erről papírja, fogja engedni a tanár enni. Ugyanúgy, ha gyógyszert kell bevennie. Nekem volt, hogy a gyógyszert evés előtt fél órával kellet bevennem és mivel menzás voltam, ezért megkérdeztem a tanárokat azokon a napokon az utolsó órában, hogy bevehetem e óra 15-kor a gyógyszert. Egy tanár mondott nemet, a többiek rábólintottak.


Az egyetemen hosszabb időt kell kibírni a diáknak, vannak gyakok, ahol felállsz, kimész, ugyanúgy vannak ilyen előadások, de van olyan óra is, ahol utánad szól a tanár, hogy hova mész vagy óra elején bezárja a termet (hogy ne jöjjenek be a késők vagy, mert kifejezetten zavarja a járkálás), plusz, mondjuk most nem aktuális a covid miatt, de egy 250-500 fős előadáson nem biztos, hogy szívesen vonulsz ki a teremből annyi ember szeme láttára.


Ha nincs egészségügyi gondja a diáknak, akkor 9+ felett már kibír 45 percet, ha meg nem volt ideje elmenni, azt jelezheti úgyis a tanárnak. A kajával itt is hasonló a helyzet, nálunk egy gyerek a gimiben anno mondta egyik matekon, hogy nem volt ideje enni és a tanár megengedte, hogy egyen egy szendvicset.


6-7-8 éves korban van még, hogy a gyerek nem mindig érzékeli a vizelési ingert vagy nem tudja helyesen levonni a következtetést; pl lehet legyint egyet, hogy most csak kicsit kell neki, de 5 perc múlva már alig bírja visszatartani, a tanárok elsőben meg másodikban azért próbálják már ezt szabályoznia gyereknél és talán itt lehet tragikus a gyerekeknek, ha nem ér ki a wc-re, de csak, ha a tanárok meg a szülők azt éreztetik a gyerekkel, hogy valami szégyenletes dolgot tett. A legtöbb osztálytárs ilyenkor úgysem neveti ki a gyereket, aztán, ha a tanár képes ezt normálisan kezelni és a szülő (vagy más rokon) sem tesz neki megjegyzéseket arra, hogy ez milyen kellemetlen szituáció volt és már nagygyerek a bepisiléshez meg milyen béna volt, stb., akkor úgyis hamar túljut rajta a gyerek, annyit megjegyez, hogy, ha kicsit kell pisilnie, elmegy a wcre, talán még azt is elfelejti, ami történt vele, de, ha a tanárok és a rokonok rosszul állnak ehhez, meg előtte a gyerek sok felől hallja, hogy iskolában már ciki, ha valakivel ez történik, akkor a gyereknek egy trauma lesz. De ennek semmi köze ahhoz, hogy a tanár kiengedi e a gyereket vagy nem. Ahogy mondtam, a tanár dolga, hogy szoktassa a gyereket.

2020. okt. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/304 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, de ha ezt még egyer leírod, akkor összeszedek tíz gyereket, megitatok velük másfél liter Kőbányait, és végignézetem veled, ahogy részegen összehugyozzák magukat.
2020. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/304 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem engedik ki a wcre mert megzavarja az órát a járkálása. Utána kb 10 gyerek akar majd még menni. Sem tanulni sem tanítani nem lehet úgy.
2020. okt. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/304 A kérdező kommentje:

7 biztos egy tanár,


8 és mi van, ha tíz gyereknek kell pisilnie? Semmi... Akkor kimegy 10 gyerek.


A tanár meg a müzlis pehely dobozában találta a diplomáját, ha nem tud így tanítani.

2020. okt. 1. 19:12
 10/304 anonim ***** válasza:
88%
Lol nem vagyok tanár, kikérem magamnak.
2020. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!