Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik úgy járták végig az...

Akik úgy járták végig az iskolát, hogy végig csúfolták, hogy tették túl magukat rajta?

Figyelt kérdés

Főleg gimiben rendszeresen jelzőkkel illettek. Egyrészt csendes, halk szavú vagyok alapból (kivéve a hozzám közelállókhoz), és ehhez jött egy nem igazán attraktív külső (szemüveg, akné, némi túlsúly). Az önbizalmam a romokban azóta is. Sokat változtattam, fogytam és nem hordok már szemüvget, illetve az akné is halványodott (sajnos még mindig nem tűnt el, de használok pl. alapozót), valamint úgy en bloc jobban öltözködök.


Ennek ellenére szorongok társaságban, folyton attól félek, ki-mikor fogja észrevenni, hogy kilógok és mikor kezdenek majd csúfolni, mikor leszek nevetség tárgya. Tudom, hogy baromira nem helyes a hozzáállásom és nagyon szeretnék változtatni, de nem tudom, hogy.


Kérem csak olyanok írjanak, akik tapasztalatból tudnak beszélni, máskülönben aki soha nem élt át ilyet, lehet, csak elbagatelizálná.

Tudom én is, hogy valamilyen szinten ez felszínes probléma, de akkor is ott van és nagyon megnehezíti a társasági életemet.

Köszönöm előre is a válaszokat!

22/L



2020. okt. 22. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tettem túl magam rajta, sokszor hasonlítgatom magam másokhoz, vagy gondolok arra, hogy mit gondolhatnak rólam.

De a felnőtt világban már nem jellemző ez a fajta csúfolódás. Szóval megszokható, hogy nem kell mindig "készenlétben állni".

2020. okt. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem általános iskolában rendszeresen bántottak, mert fiúként lány barátaim voltak. Minden nap megaláztak. Az lebegett a szemem előtt, hogy pár év és vége. Gimnázium első évében annyira görcsösen szerettem volna beilleszkedni, és barátokat szerezni, hogy kb ezért nem akart közeledni felém senki, de 10-ben hálistennek sikerült barátokat szereznem, és így végre nem gyomorgörccsel jártam be.
2020. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem inkább általánosban csúfoltak, bántottak. Gimnáziumban inkább a szívatásoknak voltam céltáblája. De ott már pl. nem voltam kiközösítve.

Különösebben nem foglalkoztam vele. Utána örültem, amikor olyan helyen tanulhattam, dolgozhattam, ahol nem bántottak. Az ált. isk. osztálytalálkozókra meg nem járok, ennyi.

2020. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Középiskolát kellett váltanom és pszichiátriára jártam. A váltás nagyon jót tett, de az igazi áttörés az egyetem volt, illetve a párom.

Nem azt mondom, hogy nem jut soha eszembe a bántások sora. Leginkább azért bántottak, mert kancsal vagyok és a csípőm is széles. Mára úgy gondolom, hogy ezek a szexepiljeim, hiszen a kancsalságot különlegesnek látom és a csípőm miatt a fenekem nagyon jó. Összessége igyekszem azt sugározni kifelé, hogy sok az önbizalmam. Ahogy a sikert is először el kell játszani, úgy szerintem ezt is :)

2020. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sehogy

A középiskolárol mai napig rémálmaim vannak

2020. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Baromira nem felszínes ez a probléma. Engem is végigszekáltak a középiskolán és annyira félénk voltam, hogy azt hittem mindenki csak megtűr maga körül. Az jó, hogy látod, mennyire nem racionális ez az érzés. Engem is az egyetem változtatott meg, vagy inkább az ottani baráti kör. Kívánom, hogy olyan társaságot találj, ahol nem kell attól félned, hogy valami hülyeséget mondasz vagy csinálsz. Elárulok egy titkot: most sem csinálsz és mondasz sok hülyeséget.

Én tudatosítottam magamban, hogy igenis, nem volt igaza az osztálytársaimnak. Jobb esetben a maguk fura módján akartak bevonni az ő világukba, rosszabb esetben szórakoztak a szenvedésemen, ami miatt nem fogom még most is rosszul érezni magam basszus.

2020. okt. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem járok ún. társaságba, elég nekem az a pár barátnő akit szereztem azért a gimi alatt.
2020. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!