Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért terjesztenek rólam...

Miért terjesztenek rólam hazugságokat, hogy utána engem állítsanak be kamuzós gyereknek?

Figyelt kérdés

17/f vagyok, 10. osztályos tanuló.

meglett a jogsim kicsivel a 17. születésnapom után, b kat.

az ofő nagy gratulációt írt az osztálycsoportba messengeren. meg még páran osztálytársak is gratuláltak.


Aztán pár nap múlva ülünk a büfé előtt páran, beszélgetünk. Szóba kerül, hogy aki késett az miért késett. Én meg mondtam neki, hogy dehát nem kell egy órával hamarabb jönni, ad igazolást a kalauz, ha késik a vonat.

És mondja: hát jó, te könnyen beszélsz, te kocsival jársz.


Én meg nézek rá: Mivan? Milyen kocsi? JOGSI! Az van meg, nem kocsi.

Ő meg (rendes gyerek, jó szívű) tényleg meglepődött, (igaz) mondta, hogy a többiek azt mondták van kocsid, vettél egyet. erre én: Micsoda? miből? Nincs kocsim. Ugyanúgy vonattal és busszal járok, mint eddig.


Aztán pár nap múlva egyre többen kérdezgetnek, hogy milyen kocsid van, honnan volt rá pénzed stb stb.


Mindenkinek azt mondom, hogy de hát ez nem igaz, nekem nincs kocsim. Ki mondta ezt a f*szságot?


Osztályfőnöki óra... a fél osztály nincs...

Beszélgettünk ofővel, hogy ki milyennek látja a másikat. (ofő mániája az ilyen psichológiai dolgok)

Én sorra kerülök: Mondom, hogy hát örülök, hogy rendesen őszintén lehet beszélni a diákokkal stb stb...

És mondja az ofő::



Hát ez szép hhoz képest, hogy azt hazudtad van kocsid.

Én erre nagyon kiakadtam. Mi az, hogy ÉN azt hazudtam? Szóba se került egy kocsi se! Egy büdös szót nem szóltam még arról se, hogy mikor tervezek autót venni!


A következő napokban csak zúdult rám, hogy "Ferike hazudni bűn" "Mivan Feri jót buszoztál?"


Ezt egyszerűen nem tudom felfogni! Mire jó ez?

Egy szót nem beszéltem sem kocsikról sem a jogsiról SENKINEK! Egyedül az ofő írta be, hogy Hatalmas gratuláció Ferinek, meglett a jogosítványa!

Ennyi.


Ebből hogy a f*szomba lesz az, hogy "Feri hazudott, mert nincs is kocsija"


2020. okt. 26. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Most akkor kajakra nincs jogsid?De a kocsi már megvan, hogy is van ez?
2020. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ember, olvasd már el könyörgöm! Szövegértés?

Le van írva, hagy ne kelljen mégegyszer leírnom

2020. okt. 26. 22:50
 3/13 A kérdező kommentje:
NINCS kocsim. Hogy lenne? Egyedül a jogsi van meg.
2020. okt. 26. 22:51
 4/13 A kérdező kommentje:
KOmolyan mi a franc bajotok van? Nem elég, hogy szorongok egész nap? Nincs életkedvem?
2020. okt. 26. 22:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

En megertelek. Szerintem valaki irigykedik rad es kapott az alkalmon. Bar egyebkent sokan azt hiszik a jogsi mar automatikusan kocsival jar, komolyan.

Gratulalok amugy! :)

2020. okt. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De hát mire irigy? az évfolyamból 30-an indultunk a suli által kezdeményezett oktatásra. 25-nek elsőre sikerült is megszerezni. Nem olyan nagy dolog ez
2020. okt. 27. 00:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd h vettél 2 ferrarit is. Poénkodd el. Egyből vége lesz.
2020. okt. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ez a sok szrkavaró, és ez amúgy felnőttkorban sem változik.

Szüleim egy helyen dolgoznak és megy az irigykedés amiért autóval járnak dolgozni (többen is járnak autóval egyébként), meg az autó is egy 16 éves Renault, szóval nem értjük mire irigyek. Amúgy teljesen átlagosan élünk, ennek ellenére ott is megy a kavarás hogy nekünk milyen jól mehet, így anyám elkezdett rákontrázni, például tavaly kérdezték anyától mit kapok karácsonyra, anyám megszolal hogy Smart TV-t, előtte is hova megyünk nyaralni, hát a Kanári szigetekre, hova mennénk.

Volt aki elhitte, de hát az... :D

2020. okt. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A nevemben csapd jól pofán azt aki, megkérdezte, hogy van-e kocsid/milyen kocsit van, azzal a szöveggel, hogy "Te ezt a f@$zságot honnan vetted??"

Köszönöm.


Az osztályfőnök meg amúgy mit szólt? Mert ahogy lejött nekem, te azért megvédted magad. Ő honnan szedte azt a hazugságot, hogy van kocsit?

2020. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

Egy kis érdekesség: itt 2 alaptalan pletyka is van.


Az első az, hogy van kocsid, amit a "többiek" találtak ki. Ezt az az (elvileg rendes, jó szívű) gyerek tudja is igazolni. Mármint azt, hogy az a téves tény hogy van kocsid, nem tőled indult, hanem a "többiek"-től.


A második meg az, hogy azt hazudtad, hogy van kocsit, amit szerintem az osztályfőnök talált ki/következtetett rá tévesen.



De mindenesetre elég jó osztályfőnöki óra téma. Csak össze kell szedni azokat az embereket, aki tudják bizonyítani azt, hogy te kifejezetten azt mondtad, hogy NINCS kocsid. :)


Azt meg, hogy az osztályfőkök az osztály előtt olyan dolgokat terjesztett rólad, ami nem igaz ("Hát ez szép hhoz képest, hogy azt hazudtad van kocsid.") ne hagyd annyiban. Akár még az igazgatónak is megemlíthetnéd csak úgy elszórva, hogy az osztályfőnik is mocskol alaptalanul... Biztos számonkérni, hogy honnan szedte azt az infót, s végül visszajutnátok a "többiek"-hez.

2020. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!