Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi motiválja azokat, akik...

Mi motiválja azokat, akik pedagógusok akarnak lenni?

Figyelt kérdés
6 év egyetem után 150000 Ft-os kezdő fizetés, rengeteg otthoni munka, és még az idegeket is kinyírja hosszú távon. Miért akarna bárki pedagógus lenni ma Magyarországon?

2020. nov. 1. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
A nyári szünet 🤣😅😂
2020. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Meg a téli
2020. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Meg a tavaszi
2020. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Meg a őszi
2020. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván nem a pénz.
2020. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tanárként dolgoztam, az motivált, hogy a gyerekek ne rosszul, hanem jól érezzék magukat az órákon. Csodás hangulatuk is lehet a tanóráknak, csak sok tanár lesz@rja.
2020. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

20 éve vagyok tanár. Leírom, hogy én miért lettem tanár. Előre közlöm, hogy nem egy hollywoodi sztori.


A szüleim is pedagógusok (középiskolai tanár és egyetemi tanár). A kezdő tanári fizetés tényleg a béka segge alatt van. Így az első 10 év a koplalásról szólt. Ráadásul egy szakközépben (ma már szakgiminek hívják) tanítottam 15 évet. Szerencsére nem a legalja suli volt, de azért lehetett őket tanítani, pedig nem voltak agysebészek.

10 év után elkezdtem érettségi elnöknek járni és emelt szinten vizsgáztatni. Ezek után elkezdtek jönni a magántanítványok. Így végre normális lett a fizetésem. Szégyellem, de feketén tartok magánórákat.

Nyári szünetekben 6 hetet dolgozom (magánházaknál takarítok), majd ebből lesz finanszírozva a nyaralás. Időnként bejön egy-két céges tanfolyam, ahol matekot tanítok.

Jelenleg egy elitnek mondott 6 évfolyamos gimiben vagyok. Szeretek itt tanítani, mert a diákok itt akarnak is tanulni, nem úgy mint az előző helyen.


Középiskolásként mai fejjel nem mennék tanárnak.

2020. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék tinédzserekkel dolgozni, én is problémás voltam, és emlékszem, hogy mennyire jó volt, hogy volt néhány jófej tanár, aki megértett és akire fel tudtam nézni. Meg ja, a nyári szünet sem lehet rossz, még ha egy tanárnak nem is olyan hosszú, mint ahogy sokan hiszik.

A pénz nekem nem fő szempont, lakást örököltem, a vőlegényem jól keres. Meg humán diplomával máshol sem feltétlen jobb a fizu.

2020. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Aztán jött a KLIK, és lekoccoltam. Most mást csinálok, ami kevésbé fárasztó.
2020. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 dililili ***** válasza:
100%

Ami az anyagiakat illeti;


Aki pedagógus, annak

- vagy megvették a rokonok a házat, ahol nem kell albérletet fizetnie

- vagy albérletben van egy-két albérlőtársa és igazából nagy igényei nincsenek

- vagy talált egy szuper albérletet és a koplalást sem bánja

- vagy esetleg még a szülőkkel otthon lakik.


Illetve az még, akinek vagy egy, általában jól kereső, párja.


Pedagógus nem a pénzért lesz valaki.


Sőt, sok pedagógus magántanítványokat is vállal (főleg a nyelvtanárok vagy korrepetálást a reál tárgyak oktatói), hogy legyen némi plusz keresete, amivel rendesen ki tud jönni a hónap végére vagy félre tud tenni a nehezebb időkre, attól függően, hogy van e más anyagi támogatása (férj, szülők)


Ami a szakmai részét illeti;


Általában a következők miatt lesz valaki tanár


- Szülők vagy nagyszülők is pedagógusok voltak

- Volt egy vagy több pedagógus az életében, aki nagy hatással volt rá

- Saját magának problémás gyerekkora volt (itt példának felhoznám Beth Thomas-t, aki viselkedési zavara volt gyerekként és felnőttként viselkedési zavarokkal küzdőkel foglalkozik, tehát nem furcsa, hogy felnőttként olyanokkal foglalkozik, akik azon mennek át, amin ők)

- Kreatívak és tele vannak ötletekkel, ami az oktatást illeti és hajtja őket a vágy, hogy a maguk sajátos kis módján a gyerekeket okíthassa, illetve a lelkivilágukkal foglalkozzon

- Már régóta gyerekekkel szeretett volna foglalkozni

- Mindenre kiterjedő tudása van egy területen

- Rákényszerítették vagy az élet kényszerítette rá.


És hogy ki marad a szakmában az megint más kérdés


Aki jó iskolát választott és tényleg a gyerekek miatt megy tanítani, azok maradnak is a pályán.


Az, hogy valaki tanárgyerek/unoka még nem egyenlő azzal, hogy ő maga is tanár lesz a nyugdíjig, mert nem biztos, hogy ő maga is tanárnak való.


Illetve akik azt hiszik, a tanítás annyiból áll, hogy leadja a tananyagot, azokból általában vagy a pokróc tanárok leszek, akik Facebook-on nyavalyognak vagy itt a Gyakorin vagy le is lépnek hamar, esetleg megy az egyetemre tanítani, hiszen pl egy gimnáziumi vagy általános iskolai tanár a tananyag leadásán kívül pszichológus is, ápoló is, ha kell, pótszülő és még sorolhatnám, aki nem olyanokat tanít, akik önszántukból vannak az óráján, hanem kap egy osztályt, ahol mindenkinek a figyelmét ébren kell tartania és max az osztály negyedét érdekli az egész, a többiek meg muszájból jelen vannak és figyelnek vagy nem figyelnek vagy zavarják az órát.

2020. nov. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!