Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi motiválja azokat, akik...

Mi motiválja azokat, akik pedagógusok akarnak lenni?

Figyelt kérdés
6 év egyetem után 150000 Ft-os kezdő fizetés, rengeteg otthoni munka, és még az idegeket is kinyírja hosszú távon. Miért akarna bárki pedagógus lenni ma Magyarországon?

2020. nov. 1. 21:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló ismerőseim:

- korán belátta, hogy amihez ért, abból nem elég jó ahhoz, hogy ne tanárként keressen belőle pénzt (amúgy tanárnak sem jó, csak azon a pályán többet kell tudni ahhoz, hogy megéljen - jelen példában matek és számtech)

- pedagóguscsaládból származott, és nem is volt kérdéses, hogy belőle is az lesz

- élt benne az a romantikus gondolat, hogy ő majd okítja, tanítja, neveli a jövő nemzedékét, meg mennyire szereti a gyerekeket

- szünetek

- szeret előadni, magyarázni, hallatni a hangját

2020. nov. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
21%

Lol a tanár mint pszichológus... ez azért vicces. A tanárok többsége főleg a humán vonalon annyira sötét, hogy egyrészt nem tudna elvégezni egy pszichológus szakot, másrészt a pont a tanárok termelnek eszméletlen sok pszichológiai problémát.


Szerintem tanárnak az igazi szadisták mennek. Akik védtelen emberek felett szeretnek uralkodni, kínozni és elnyomni őket.

2020. nov. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Engem az motivál, hogy megismertem egy nagyszerű embert, és ha lehet úgy is csinálni. Vagy csak fele olyan jól, fele annyit adva, akkor az JÓ és megéri. Hogy miért? Hogy én jól érezzem magam.
2020. nov. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

12 évig voltam a pályán. Elhagytam.

Mi motivált anno? A szünetek. Hol másutt van egy évben 40+ nap fizetett szabi? Sehol.


Szóval nem valami magasztos célért mentem tanárira anno. A szünetek. Nyári őszi téli tavaszi. Hol másutt van ilyen-sehol.


És miért hagytam el? Az anyagiak. Mert sokat nem ér a 2 hónapos nyár, ha annyi pénzem sincs, hogy a helyi strandra belépőt vegyek.


És állítom hogy aki tanárnak megy, annak 90%-a azért megy mint én.

2020. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
61%

Egy kis hányaduk valóban tanítani akar.


Tapasztalatom szerint a többség egyszerűen tudja magáról, hogy nem állná meg a helyét a versenyszférában, ott, ahol nagy a felelősség, vagy egyszerűen buta ahhoz, hogy elvégezzen egy komolyabb szakot/megtanuljon nyelveket NORMÁLISAN, nem „kamu felsőfokon”, mint a legtöbb nyelvtanár.

2020. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!