Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ellopta a szobatársam az...

Ellopta a szobatársam az összes alsóm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy eddig is tűntek el boxerek a szekrényemből, tudom, hogy ő volt, mert láttam rajta, főleg, hogy fecskét hord. De nem gondoltam, hogy baj, a koliban többektől hallottam, hogy pólót nadrágot kölcsönadnak. Tőlem nem kérdezte meg, hogy elviheti-e, de általában jószívű ember vagyok, ha szüksége van, vigye. De most haza kell menni, ő már hazament, én pakoltam és konkrétan az összes alsóm eltűnt. Odahaza van még 3-4 fecske fiatalabb koromban, de ennyi és nincs ruhabolt a környéken, csak a piacon egy csávó, akinél fecskét lehet kapni, ha van. Szóval valahogy vissza szeretném kapni. Meg mondjuk megérteni, miért vitte el. Mit kéne tennem?

2020. nov. 12. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
hány évesek vagytok?
2020. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én 19, ő 18
2020. nov. 12. 19:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon türelmes ember lehetsz... Én már első alkalommal kérdőre vontam volna, hogy ez mégis mi... Ez nem jószívűség kérdése. Jószívű max akkor vagy, ha megkérdezi, hogy kölcsönkérhet-e ezt-azt, te pedig odaadod neki.


"De nem gondoltam, hogy baj, a koliban többektől hallottam, hogy pólót nadrágot kölcsönadnak."

Ahogy írtam, a kölcsönadásnak általában az az előzménye, hogy az illető megkérdezi a másikat, hogy elkérheti-e, míg a te esetedben erről szó sincs. Szóval a kettő helyzet nem ugyanaz, ne alapozz erre.


Úgyhogy szépen embereld meg magad és mond meg neki, hogy adja vissza a cuccodat és többet ilyet ne csináljon. Bár, sok reményt nem fűzök a dologhoz, mivel azzal, hogy eddig nem szóltál neki, tulajdonképpen azt üzented felé, hogy ez tök rendben van és veled bármit meg lehet tenni. A jövőben viszont tényleg légy határozottabb az ilyen helyzetekben, mert ha nem teszed szóvá, akkor könnyen kihasználnak majd.

2020. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Bejössz neki, úgy.
2020. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Kamu
2020. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nos bejöhetek és kimehetek, nekem mindegy, de nincs alsónadrágom az elkövetkezendő hónapokra, max fecske. Ami nekem eléggé szűkös. Ezek után egészen biztosan jobban a sarkamra fogok állni, mert ez most nagyon felbosszantott. De nem tudom, hogy szerezzem vissza. Kihasználni nem szoktak, mert azt azért nem hagyom, de most eléggé úgy érzem..
2020. nov. 12. 20:08
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Nincs zárható szekrényetek..?? :-O

Kollégium?

2020. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Amikor gatyában van, lehúzod róla. Majd....
2020. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Mesélj neki a gombádról és lapos tetveidről, egyből visszadobja az összeset.
2020. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg nem árt, ha közben sűrűn vakarozol.
2020. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!